Arena (Morituri te salutant)

xxxxxxxxoo hodnoceno 89x (Seznam vlastníků)

Arena (Morituri te salutant) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obaly

Jedna z mála her, u kterých jsem si uvědomil, že by nebylo (vzhledem k tomu, že už se nevyrábí) na škodu obalit karty. Zajímalo by mě jestli někdo nemáte nějaký tip na ideální obaly. Dost pevné a hlavně aby tam karty neplavaly.

Děkuju :)
12.8.2010 20:25:26

Born
možná některé z FFG obalů by mohly pasovat. Akorát, že jaksi nejsou a začíná mě to celkem štvát.

12.8.2010 20:39:49

..
jj, fialove 'Standard European' (59x92 mm) od FFG su na to jak stvorene!) dve balenia uplne stacia (specialne akcie a standartnu + predmety imho balit netreba, len cislovane)
..skoda,ze som ich neobalil tak 10 rokov dozadu:))

12.8.2010 21:22:20

Born
Já jsem použil klasické obaly na magiky. Ty sedí přesně a jsou rozhodně levnější, než od FFG.

13.8.2010 06:49:12

Born
A seženeš je úplně v pohodě.

13.8.2010 06:50:07

Parxel
Ovšem u nich se dá s úspěchem polemizovat o pevnosti :). Já co jsem vyzkoušel FFG obaly, abych byl konkrétní, např. v karetce Warhammer: Invasion, tak už bych je nedal z ruky. (A nebo popřípadě, nějaké barevné dragonshieldy nebo podobné). Nemám jich totiž dostatek a jeden deck ve W:I, mám obalený v obyčejných obalech a to je humáč. Karty se lepí, vylézají z obalů, prostě na nic. To nejsou obaly na karty, ale jak by řekl kren, pytlíky :)

13.8.2010 09:19:13

Beholder
To pak záleží na každém člověku. Ty FFG obaly jsou pevné, ale jsou poměrně drahé. Naproti tomu ty obyč obaly mají nevýhody, které popisuješ, ale na obalení a ochranu karet stačí. Lepší než nic. Záleží na tom čemu dáš přednost. A tak tragicky jako kren to nevidím, mě ty obyč obaly přijdou dobré a dostatečné.
Navíc si myslím, že ty obaly od FFG se budou po čase taky lepit a taky se opotřebují, jenom jim to bude trvat trochu delší dobu.

13.8.2010 09:31:50

obaly
No tak ja na MtG, WI a dalsi hry s kartami podobnych rozmeru pouzivam obycejne pruhledne obaly od firmy UltraPro. Koupt se daji skoro vsude, kde maji magic, distribuuje je totiz BF. Delaji dvba druhy, ten levnejsi jsou trochu pytliky, hlavne jsou sirsni nez karta a tam pak trochu plave, ale neni to nic hrozneho a pri rozumnem zachazeni bohate staci. Ja pouzivam ty drazsi (v Rytiri stoji 100 obalu tusim 39,- Kc?), kde vyrobce garantuje konstantni velikost, jsout trochu pevnejsi a karty v nich sedi jak prdel na hrnec a jsem s nim stopro spokojen. FFG jsou urcite pevnejsi a nejsou podle mne ani o tolik drazsi, ale hlavni problem vidim v tom, ze jsou silnejsi a tudiz ma balicek po obaleni snad dvvojnasobnou tloustku.

13.8.2010 10:53:28

Díky, díky všem!
O těch Ultra Pro jsem uvažoval, před lety jsem je používal na magicy, ale magicy (a podobné karetky) jsou o něco šírší a hlavně taky nižší.. Asi šáhnu po těch european FFG (tušil jsem, že to tak dopadne:D), přece jenom je to hra, která si nadstandartní ochranu vzhledem k raritnosti zaslouží ;)

13.8.2010 19:33:34

Vybíráme z Bazaru

¨Prodám Vikings on Board
¨Prodám Vikings on Board
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas