Architekti Západního království: Rozkvět řemesel

xxxxxxxxxo hodnoceno 54x (Seznam vlastníků)

Architekti Západního království: Rozkvět řemesel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Architekti Západního království
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Sam Macdonald
Shem Phillips
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, má již někdo zkušenosti s rozšířením ?
18.2.2020 16:27:09

Lepší
Za mne dobrý. Přidalo to další prvek bodování a přijde mne, že jsem konečně nad hrou získal větší kontrolu. Hráli jsme v plným počtu a je to znát

18.2.2020 20:41:58

Zdar,
čítal som, že v základnej hre je stratégia na katedrálu silnejšia, máte pocit, že rozšírenie vyvažuje stratégie?

15.3.2020 09:37:52

Katedrála
Strategie na katedrálu není a priori silnější-pokud máš dobrý engine, tak stavěním budov uděláš mnohem více bodů

15.3.2020 11:05:42

6 hráčov
V našej partii sa to super hráva v 6tich. Do 1h odohrané.

Väčšinou rozšírenie o extra hrača nepovažujem za nejak atraktívne ked kupujem expanziu tu ale vystrelila motyka do čierneho :)


Vlado "Kasi" z KE

podporujem
* HRAD HIER *

15.3.2020 22:33:14

Tak jsem se po delší době dostal k architektům a i k tomuto rozšíření a musím říci, že rozšíření do jisté míry řeší zásadní problémy v designu základní hry:

  1. Stavba katedrály - katedrála je velmi silný element v základní hře a tah na katedrálu většinou vede ke snadnému zisku nemalého počtu bodů. Omezit tento prvek lze zejména tím, že protihráči důsledně používají Rynek, aby tak zamezili katerdrálníkovi lehce získávat suroviny pro postup na další úroveň, ale zase tím ztrácí protihráči drahocenné tahy. V rozšíření “Rozkvět řemesel" se mnohem více vyplatí stavět budovy a využívat učedníky, a tak je role katedrály alespoň částečně neutralizována.
  2. Učedníci - v základní hře jsou z mého pohledu učedníci primárně využívání k tomu, aby hráč mohl postavit jednotlivé budovy. ale málokdo se požene za cílem mít co nejvíce učedníků. Problémem je také to, že učedníci jsou relativně drazí. Tento problém rozbijí v tomto rozšíření výroba nástrojů, neboť jejich výroba je podmíněna vlastnictvím učedníka.
  3. Peníze - v základní hře se občas stává, že hráč, který během hry nastřádá velké množství peněz, tak jediné jejich přetavení ve vítězné body je možné udělat v poměru 10:1 při závěrečném bodování. Díky ozdobám lze přeci jen získat jak vítězné body, tak i nějakou tu surovinu navíc, která se vždycky hodí. Jednou z možných strategií je tak i hra “na peníze”.

21.11.2021 14:24:20

Vybíráme z Bazaru

Břink! - Potopené poklady (CZ) rozšíření
Břink! - Potopené poklady (CZ) rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas