nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Architekti Západního království

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé: TLAMA games
Garphill Games
Autoři: Sean D. MacDonald
Shem Phillips
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Názory na hru

Zahájena kampaň na tuto hru. Měl někdo čas a náladu prozkoumat, zda se jedná o něco zajímavého, nebo jen líbivý design stále dokola unavujícího "worker placement" a "area control" systému hraní?

Nic proti těmto mechanismům, ale není nutné mít doma 20 her lišících se jen grafikou.

15.3.2018 01:41:21

hraní

Hrál jsem na Severském hraní a měl jsem z této hry nejlepší pocit z hraní, ze všech her co jsem tam hrál. Proč? Poměrně jednoduchá hra, workerplacementu s vtipným záškodnickým zajímáním dělníků :). Přehledná grafika s logickou symblikovu ala Nájezdníci ze severu.
Za mne doporučení REXíkum, na vydání.. 9/10 v kategorii rodinné hry.

24.11.2018 18:48:27

MECHANISMY

Area control není, to jsem špatně uvedl. Proletěl jsem jen letmo gameplay video. Určitě nepopírám, že hra se mi celkově graficky hodně líbí.

Osobně jen zvažuju, zda to má smysl, protože mě přijde dost podobná jako právě vydané či probíhající hry: Robin Hood and the Merry Men nebo Rise to Nobility, které jsem podpořil.

Taky jsme si všiml, že oni nemají žádné SG cíle? Dali fixně dané extra promo (což je zajímavé) ale tedy hra už nic více asi nenabídne.

Upraveno autorem (porovnej)

15.3.2018 21:06:51

...

ja som hru nateraz podporil...kde v hre vidis area control? Ja verim autorovi, sedia mi vsetky hry z predoslej trilogie, tak myslim, ze bude aj tato. Worker placement hier (cistych) mam malo.

ešte pár poznámok k WP: inovatívne na ňom aspoň pre mňa je to, že: 1. začínaš s veľkým počtom workerov (20), končíš s menším počtom, lebo každý worker, ktorý niečo postaví, ide na radnicu; 2. čím viac workerov máš na akčnom mieste, tým silnejšiu akciu urobíš (to už určite v niektorých hrách bolo použité); 3. workerov iných hráčov môžeš poslať do basy (niečo podobné je v Istanbule, ale tu to funguje odlišne). Osobne sa mi páči trend Shema Philipsa (hoci toto je hra dvoch autorov) vziať nejaký tradičný mechanizmus, ale ho trochu osviežiť.
Pokiaľ viem, v hre sa jednotlivé akčné miesta (možno niektoré z nich) ani neblokujú, čo mi vyhovuje kvôli voľnosti.
Graficky sa mi hra páči, podobne ako vikinská trilógia.

Upraveno autorem (porovnej)

15.3.2018 09:23:09