Archipelago - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ludically
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Archipelago vs. Age of empiresIII-age of discovery

Ahoj,
chtěl jsme se zeptat pokud jste někdo hrál obě tyto hry, jakou by jste doporučily. A proč? (Vlastním AOE III včetně expanze)
Zajímají mě konkrétně tyto vlastnosti

Komplexnost hry (co vše ve hře můžu provádět)
Složitost hry
Herní variabilita
Herní doba
Propojení tématu s mechanismy
Další postřehy


Předem děkuji za odpovědi.
1.5.2014 23:32:39

po letech ;)
Komplexnost subjektivně ARCH 9/10; AOE3 6/10

Variabilita ? ve smyslu znovuhratelnost, neopakovatelnost jedné hry ARCH 10/10 (variabilni spolecné, privatni cíle hry + dělka hry, variabilní deska, variabilní sled karet a krizí); AOE3 3/10 (protoze jediná proměnna je jen sled karet ve věku, a pro jejich počet není moc variací. cíl a deska je fix, mění se jen obtížnost prvotního dobytí)

Herní doba ARCH variabilní (od max hoďky po 4h); AOE3 obvykle v 4-5 hráčích 3-4h

Propojení tématu a mechanismu ARCH 10/10. Komplexní, ekonomika, budování, objevování, zásobování, stabilita; AOE3 7/10

Archipelago je podle mě herně větší zážitek díky komplexností a nutnosti fakt přemýšlet na hodně tahů vpřed, jde hrát plnohodnotně i jako solitér a že je takový unikát v tom, že jde o semi-coop

AOE3 se mi libí podobnou tématikou, větší interakcí při plánování, možností přetahování o území mezi hráči a "dobývání".

Obě hry mají parádní grafiku, kovové mince z rozšíření AOE3 jsou pecka. U mě osobně vítězí Archipelago, taky proto, že AOE3 je nesehnatelné a cenově jinde

23.2.2017 10:27:53

Vybíráme z Bazaru

Unmatched raptors a ingen
Unmatched raptors a ingen
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas