Aquarius - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: Hobby Japan
Looney Labs
Autoři: Andrew Looney
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Minula se očekáváním

Tato hra je u mně klasický příklad toho, jak něco, co dle mě musí fungovat, se nakonec mine s očekáváním.
Kupoval jsem to pětiletému synovi s tím že:
- má hezké barevné karty
- superjednoduchá pravidla
- je tam interakce (škodění)
- je rychlá

A prostě ji nehrajeme. Synátor chce stále hrát jenom Dooma (se zjednodušenými pravidly samozřejmě), Carcassone, Sfingu, Zombie!!!, občas Castle Panic....

Řekl bych, že na vině ja ta abstraktnost hry a možná taky to, že tam nejsou žádné příšery a figurky :) Zkrátka nevím. Jinak mě osobně přijde hra vtipná a hezky barevná.
12.11.2010 10:04:30

já ho chápu
čuchl k Doomovi, tak se nediv, že se mu nelíbí, když na něj deš s líbivejma obrázkama bez pořádnýho zabíjení .-)

12.11.2010 10:15:42

rbx

panzer
udelal jsi presne stejnou chybu, jako jsem udelal ja a jaka uz tu byla nekolikrat rozebirana. Jakmile detem ukazes slozitejsi hry plne figurek, tak prestanou mit zajem o nejake jednoduche vykladani karet. Ja synovi ukazal Descenta a od te doby mam s jednoduchymi vecmi, ktere by zvladl, smulu :-(

12.11.2010 10:26:28

panzer
A to máte vždycky čas a prostor na Dooma?
U nás je to tak - jakmile je málo času a málo sil - čili skoro vždy - tak uspěju jen s Aquariem (tojde ale o manžela).
Karty se dají mastit i ve stanu nebo ve vlaku, však ono na ně dojde. Aspoň já mám zatím dobré zkušenosti s dětma, které hrají i oddychovky - ale pravda, jsou to holky.

12.11.2010 10:39:53 | Upraveno autorem (porovnej)

jednodušší hra
rbx: jasně, zpětně se to zdá jako chyba, ale já ten názor co píšeš o přechodu na složitější hry znám (není kroku zpět), to ale nebyl synátorův případ. Právě že u složitějších her jsem byl nucenej drasticky upravovat pravidla a kromě toho Dooma (kde hraje samozřejmě za Doom mastera) u žádné hry nevydrží déle než 15 min. Proto jsem myslel že ho nasměruju na jemu vhodné portfolio, bohužel marně. Ale jak píšu výše, mě samotného to mrzí, i bych si Aquarius občas zahrál.

ikri: Samozřejmě ani čas ani prostor a já ani mnohdy chuť. Prostě mu to týden slibuju, pak týden podmiňuju (úklidem, nezlobením apod.) a pak to rozložíme a po večerech cca týden hrajeme 2 partie (max. 30 minut). Ale je to opravdu hodně okleštěný Doom, v podstatě jde o to jak rychle mě a staršího syna příšerama zmasí :)

12.11.2010 12:18:23

panzer
Jestli mi vyjde lednový Zatrocon, tak si s tebou zahraju!!! ;-)

12.11.2010 19:09:58

Vybíráme z Bazaru

Squaring Circleville
Squaring Circleville
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas