Aquaretto - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Abacus Spiele
Autoři: Michael Schacht
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Aquaretto nebo Zooloretto?

Jiz pred casem mne docala zaujala hra Zooloretto (ale nehral jsem ji), ale vzhledem k tomu, ze Aquaretto by melo mit podobne herni principy a prostredi se mi zda mene okoukane (mame uz treba O Zoo le Mio), Aquaretto mne laka trochu vic.

Na druhou stranu, v Zoolorettu by se detem urcite libila ruzna mladatka apod. - to si nejsem jisty, jestli je v Aquarettu taky.

Ma tedy nekdo nejlepe zkusenosti s obema hrami, aby je mohl srovnat? Cetl jsme podobnou diskuzi na BGG, ale zajima mne spise nazor zdejsiho osazenstva.

Predem dekuji.
4.7.2012 15:28:41

to Bluda
Tak já mám obě a zaručeně se mi více líbí Zooloretto. Aquaretto je více taktické, více se tam dá kombinovat, přizpůsobovat, ovlivňovat, ale díky tomu ta hra pomaleji plyne a nepřijde mi tak zábavná.
Mláďata jsou v obou hrách, ale pro děti bych určitě raději šel do Zooloretta, je méně náročné, s méně pravidly, s menším šachováním, ale stejnou zákeřností, díky které je ta hra tak zábavná. Zooloretto možná bude ještě zákeřnější díky více omezeným možnostem ukládání zvířátek.

4.7.2012 16:12:38

taky mám zkušenost
Souhlasím s kadaverem-ou, pro děti je lepší zooloreto.
Mám i mini zooloreto a je výborné pro děti v tom, že je očesanou verzí velkého zooloreta, netrvá tak dlouho a nejsou v něm penízky.
Teď jsem testnul i kostkovou variaci a mile mne překvapila.
V podastatě jde jen o to jak velké děti jsou, mini zoo jsme zahráli i s předškolákama.

4.7.2012 17:34:39

to jarmuk
Já jsem ten, ačkoli mám oko té :-)
Teda, kdo ví, podle čeho ho Royo kreslil :-)

4.7.2012 19:23:53

Diky za tipy
Tak to mozna jeste preci prehodnotim...

Jinak moji trpajzlici ted maji 10 a 7 a beruska ma skoro 5 (ale ta zatim hraje jen fakt jednodussi hry ty pu Viva Topo, Zelvi zavody apod).

4.7.2012 23:06:19

10 a 7
To je už věk, kdy mohou zahrát skoro cokoliv, záleží jen na ostatních jak se jim přizpůsobí.
Opravdu jsem pro minizoolloreto, to zahraje i 5-ti letý capart akorát nakonci hry mu musí zpočítat body někdo větší.Doufám, že tu kostkovou potvoru dnes zkusim se 4 -letou holkou.
Dám vědět jak to s ní dopadlo.

5.7.2012 10:56:07

Vybíráme z Bazaru

Helsinki
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas