nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Aqua Romana

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Voda byla životně důležitou podmínkou pro rozvoj římského impéria. Aby bylo možné zajistit zásobování vodou, vybudovali ti nejlepší stavitelé ohromující díla - akvadukty. Hluboká údolí a složitý terén byli překlenuty bez moderních technických vymožeností. Zúčastněte se soutěže o stavbu nejdelšího akvaduktu.

V Aqua Romana hráči představují vlastníky rezervoáru, kteří určují kudy jejich akvadukty povedou. Mají k tomu partičku tří až čtyř dělníků (v závisloti na počtu hráčů), které posílají stavět jednotlivé části vodního díla ze svých rezervoárů. Okolo herní plochy jsou rozmístěni stavitelé, kteří představují jednotlivé části akvaduktu (zatáčku, křižovatku, rovnou nebo dvojitou zatáčku).

Během každého kola si hráč zvolí, kterým dělníkem a stavitelem bude stavět. Položí zvolenou kartu akvaduktu na volnou plochu a posune dělníkem. Aby nemohl využívat pokaždé stejného stavitele, musí ho posunout o jedno políčko dále. Pro přístí kolo musí zvolit jiného.

Pokaždé, když je akvadukt uzavřen (nemůže dál pokračovat, protože mu brání v cestě jiný, nebo skončil na okraji herní plochy), se spočíta počet karet přes které dělník od rezervoáru přešel. Hodnota určuje počet bodů a dělník se přesune na hodnotící část herní plochy.

Hra končí ve chvíli, kdy jeden hráč ukončí všechny své aquadukty a má dělníky na hodnotící části herní plochy. Hru vyhrává hráč s největším počtem bodů.

Autor: Kanadan