Antiquity - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Splotter Spellen
Autoři: Jeroen Doumen
Joris Wiersinga
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Homemade?

existují nějaké kvalitní materiály pro pro homemade výrobu?
18.4.2011 17:05:09

DC

Po pravdě
si nedovedu představit, že by bylo v lidských si to sám vyrobit - je tam totiž asi milion komponentů :-(

18.4.2011 19:16:45

Beholder
Neexistují bohužel :(. Ale já narozdíl od DC si to představit dokážu a něco v tom směru jsem už začal podnikat :). Ale mám větší priority, takže výsledek nebude tak hned.

18.4.2011 19:57:12

Tangram
to je skvělá zpráva a beru tě za slovo, když už jsi to tak veřejně "prohlásil" :)

18.4.2011 20:29:24

To Beholder
Seznam komponentů:

What You Get:

1 rules booklet
88 wooden cubes
16 city tiles
64 Inn counters
4 sets building tiles
4 Player Aids
12 City Map tiles
1 Famine level board and marker
16 board map tiles
16 exploration counters
grass markers and 400+ pollution counters
480 goods counters

http://www.fortunecity.co.uk/underworld/board/151/ant.htm

:-)

24.4.2011 18:55:57

Kent
To se dá. Pro 2 hráče bude těch 400+ žetonů stačit polovina :)

24.4.2011 19:16:01

To Beholder
Co to je vůbec za hru? Na to, že se vydala před "nedávnem" je de facto vyprodaná. Pro mne je tento vydavatel neznámý. A je nějaké info o hře v češtině?

24.4.2011 21:41:37

Kent
Je to strategická hra z prostředí Itálie v pozdním středověku

...růst populace, obchod, dobývání, stavba města pod záštitou určitého svatého patrona...

...s tím jak se hráči rozrůstají, tak vyčerpávají zdroje a zbývá čím dál méně místa k založení úrodného plácku :)

víc nevím

24.4.2011 22:02:34

To Beholder
No každopádně hra vypadá velm zajímavě. Jen nechápu proč se tedy vydavatel nerozhodl vydat třeba další edici hry, když je tak populární??? Díval sem se, a cena se pohybuje 1700-2000.
To je docela hodně.

25.4.2011 09:08:06

DC

hra
je to super. Jen je tam milion čuflíků a s těmi se obtížně manipuluje. Nejlepší na tom je, že konec hry může nastat ve vícero případech, takže během hry můžeš volit, "na co" budeš hrát. Je to civilizační, takže je potřeba rozvíjet spousty věcí naráz. Je to hra dost komplikovaná, musíš hodně kombinovat (např. budovy stavíš do takového rastru - města (něco jako v Knížatech Florentských) a musíš šetřit místem, aby ses tam vešel. Každá budova se dá postavit za nějaké suroviny (jako např. v Le Havre), ale ty si nejprve musíš vypěstovat a sklidit. Ale vypěstovat můžeš jen určité suroviny na určitých územích (např dřevo v lese, ryby na vodě...). Když les vykácíš, vznikne louka a na louce můžeš pěstovat ovce atd. Budovy stavíš do svých měst - ty můžeš založit tusím 3 nebo 4. Ale nějaké budovy můžeš postavit jen v závislosti na jiných (tzn musíš mít nějakou budovu, abys mohl postavit jinou - jako v Le Havre přístav). Nejtragičtější je tam zamořování území. Každé kolo se ti zamořování množí neuvěřitelně rychle a ty se musiš snažit tomu uniknout a zamezit. Také tam ve městech vznikají hroby, ale to si teď úplně nepamatuji jak, ale je to také mor, neb ti neustále zabírají místečka v tom rastru, která nutně potřebuješ na stavbu dalších budov. Cíl hry si stanovíš dle svatého patrona, kterého si zvolíš - např. musíš mít postaveny všechny budovy, nebo sklizeny veškeré suroviny (je tam i měnění surovin se soupeřem, či s bankem). no pěkné, jen hrozně titěrné a možná i zbytečně dlouhé :-(

25.4.2011 09:43:21

DC

beholder
Tento vydavatel vydal např. Indonesii, Roads and Boats (z první 100 na BGG) :-)

25.4.2011 09:45:47

DC

tedy
ten poslední příspěvek měl být adresován Kentovi - omlouvám se :-)

25.4.2011 09:46:48

To DC
Jasan. No tka jak to popisuješ to může být super hra. Ale takových her je asi dost. Jak to tak popisuješ, možná to připomíná CIVKU aj. hry?
Na stránky vydavatele jsem se díval, jak jsem psal, nic mi jeho název neříká. (zase se tak moc neorinetuji) Jen nechápu tu strategii, že pokud je po hře taková sháňka, že nevydá další edici, tka jak se to dělá u úspěšných her. :-(

25.4.2011 17:00:19

DC

Kent
Možná Civilizaci (tu deksovou), částečně i Le Havre. Super je, to je pravda :-). Proč to nevydají (třeba i s lepší grafikou) to netuším. Možná je to nějaký obchodní tah. Prý je to nějaká holandská garážová firma.

25.4.2011 17:04:52

Splotter
Si zakládá na tom, že ty své předražené hry zásadně nereprintuje. Zkrátka vyadjí hru, která je na své komponenty šíleně drahá a rovnou se počítá s tím, že je to omezená edice. No a prodej mají zajištěný. Ty hry jsou dobré, o tom žádná, ale cenově jsou dost mimo, proto podporují prodej tou umělou exkluzivitou.

25.4.2011 17:40:42

To SYDO
Tak to vysvětluje vše podstatné. Ale je to škoda, protože na tom pak vydělají jen překupníci, kteří si hry nakoupí do zásoby. Takže nic pro mě. :-(

25.4.2011 20:23:59

Tangram
Ahoj,
zajímalo by mě jak jsi na tom po půl roce s vizí - Homemade Antiquity. Moc po té hře toužím, tak sonduju zda se něco pohnulo nebo zatím jsou stále priority jinde, oppřípadě jestli jsi to třeba neškrtnul úplně.

25.10.2011 10:07:14

Beholder
Je pravda, že jsem na to ještě nešáhl ... prostě jsem se k tomu letos nedostal zatím :(.

Ale sleduju Tvoje snahy pátrat po reprintu .. taky jsem koukal na BGG, že je tam jeden kus za 80€. No myslím, že by to šlo udělat levněji.

25.10.2011 13:39:56

Vybíráme z Bazaru

 Disney Villainous: The Worst Takes it All
Disney Villainous: The Worst Takes it All
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas