Anno 1800 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Starý svět - zadní strana

V mé kopii má deska starého světa z obou stran vytisknuté destičky průmyslu. Tzn na každé straně je ostrov, kde mohu stavět a každé deska má z jedné strany modré bedny a na druhé straně jsou ty různé bonusy. Máte to tak také?

14.9.2023 11:50:04

@Winsz ahoj, my hráli včera poprvé a mám to taky tak. Hráli jsme to tak, že si můžeš vybrat, ale taky mě to udivilo, podle obrázků to bude chyba tisku

14.9.2023 12:39:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Destička sterého světa má na rubu obecnou grafiku kontinentu a stavět se dá jen na jedné straně kde je na jednom políčku i nějaký ten bonus. Rubová strana musí být vždy stejná aby si neviděl, co si zrovna kupuješ (nebo spíš objevuješ). Pokud je na obou stranách strana se stavbou, tak to bude chyba tisku.

 Ostatně jak vypadá destička starého světa z obou stran se můžeš podívat na obrázek tady v galerii.

14.9.2023 15:22:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Také mi došlo s touto chybou.

14.9.2023 15:36:54

tak to mám také špatně

14.9.2023 16:33:48

Na hraní to nemá vliv, protože misto generické grafiky je tam vytisknute skladiště, talze staci všechny desticky srovnat stranou se skladištěm nahoru, platná strana je ta opačná, kde jsou různé bonusy

14.9.2023 17:48:42

Také špatně..

18.9.2023 20:27:14

podle albi je to tak na všech cz kopiích, řeší reklamaci u výrobce

18.9.2023 20:30:14

Nevíte jak to vypadá s reklamacemi? Měnil už někdo zmíněné dílky? I když to na hru nemá prakticky vliv, nepůsobí to zrovna dobrým dojmem.

5.1.2024 14:34:41

Písal som im pred Vianocami, že to postupne riešia, a vydajú oficiálne oznámenie, akou formou to budú riešiť.

5.1.2024 16:12:12

Skvělé, děkuji za informaci.

5.1.2024 18:46:36

vždyť to nemá žádnej vliv na hru , divím se,že to někdo řeší 

5.1.2024 20:17:38

@jendator Koupíš si úplně nové černé auto, ale jak ti ho předají tak si všimneš, že na střeše je zalakovaný bílý flek. Na funkci auta to nemá vliv, pravda, ale ty bys to nereklamoval? Tady jde o princip.

5.1.2024 22:57:44

Z principu mi připadá nelogické způsobovat vydavateli zbytečně náklady, ale je fakt, že hry mám na hraní. Pokud bych měl hru na výstavku/uchování jako investici, nikoliv na hraní, tak bych ji asi z principu chtěl v perfektním stavu (na druhou stranu by zase pro sběratele mohla být vada zajímavá - viz jak roste cena u známek, mincí, když je tam kaz).

Pán her - Nový Jičín

5.1.2024 23:10:21

Pokud chyba vznikla na straně tiskárny, tak by to snad vydavatel měl vyreklamovat bez dalších nákladů. Jediné náklady bych potom viděl jen v rozesílání opravených dílků zákazníkům.

6.1.2024 08:18:22

Já to považuji za velké selhání vydavatele a nechápu, že tu Albi někdo omlouvá. V principu je přece jedno, jestli si kupuju vánočku, hru nebo auto. Zákazník si za něco zaplatí a očekává, že za to dostane adekvátní produkt, a ne nějaký šmejd. Nechápu, jak je možné, že to s takovou chybou vůbec pustili do distribuce, a pokud to zjistili následně, že to z distribuce nestáhli. Navíc to ještě prezentují jako svůj exkluzivní produkt, který se jinde než na Albi nedá koupit. To znamená, že by se stažením vadné série z prodeje neměli prakticky žádné další náklady, a když, tak je mohou uplatnit v rámci reklamace. 

Provedením hry, která je jinak velmi dobrá, jsem obecně velmi zklamán. Karton je mizerný, destičky starého světa zkroucené hned po vybalení. Evidentně se šetřilo na nesprávném místě. Tyrkysová barva se lidem plete s modrou (opakovaná zkušenost) a její použití vůbec nedává smysl. 

Osobně si raději pár stovek připlatím, abych měl že hry zážitek i díky kvalitním komponentům. 

6.1.2024 15:14:44

Dostal jsem odpověď od Albi ohledně výměny destiček:

"omlouváme se Vám za komplikace s hrou.

Již připravujeme opravné karty a hned jakmile budou k dispozici, budeme je zákazníkům zasílat.

Děkujeme."

Jedná z věcí, kterou se mi tato hra líbí, je hezký vizual. Grafika desky starého světa je hezká a pasuje do herního plánu, proto bude super,  když hra to dostane zpátky co ztratila během výroby.

Všem příjemných společných herních zážitků!

30.1.2024 09:01:04

Ahojte.

Davam Vam info ze Albi uz zdarma rozposiela opravene dosky. Staci ich kontaktovat mailom a obratom poslu. Vsetko je opravene a hra je tym padom aj graficky dokonala. :)

Caute a Hrajte!

„O vašom osude rozhoduje voľba, nie náhoda.“ (Aristoteles)

7.3.2024 12:39:56

Vybíráme z Bazaru

Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas