Ankh: Bohové Egypta

xxxxxxxxxo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Ankh: Bohové Egypta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kolikrát výhra spojených bohů

Po sedmi hrách ve třech lidech se zatím ani jednou nepodařilo spojeným bohům vyhrát. Dnes se to už skoro povedlo, rozdíl byl jen jeden bod zbožnosti.

Jak je to u vás? Jak často vyhrávají spojení bohové?

25.10.2022 23:51:15

Ja teda hral jen par her ve dvou, ale z diskusi na BGG jsem mel skoro spis dojem, ze to vice vyhravaji ti spojeni bohove 🙂

26.10.2022 08:18:55

Tři hry, jedna výhra spojených bohů. 

26.10.2022 08:28:11

Občas se to stane, ale dost záleží na vyrovnanosti hráčů. Když se po spojení padne na samé dno, je to prakticky bez šance, ale vyhráli jsme i ve 4, kdy jsme na 1. ztráceli 10 bodů. Velkou výhodou je pro hru KS exclusive Petsuchos, který dává bonusy hráči s nejméně body, trochu to srovná a pád není tak strmý.

26.10.2022 09:45:19

Nemám toho ještě moc nahraného, ale podle mě dost záleží na pořadí vyhodnocování konfliktů a i na tom, jestli se spojí hráči sedící vedle sebe nebo ne. Máme za sebou spojení ve 3 hráčích, kdy spojený bůh byl po spojení na stupnici zbožnosti jen 2 body za prvním hráčem (to jsem byl já). Měl jsem to dobře rozehrané, měl jsem tam hodně monumentů, ale čekalo mě doslova peklo :D Bylo to dost napínavé, ale nebyl jsem schopný spustit jakoukoliv událost, takže jsem jen postupně ztrácel monumenty. Nakonec rozhodla poslední bitva, ve které jsme měli oba téměř všechny své figurky v jednom regionu a tam proběhla poslední bitva - kterou jsem těsně vyhrál :) Takže spojení bohové neskutečně tlačili, ale nevyhráli. Kdyby bylo jiné pořadí konfliktů, určitě by vyhráli ;) V další hře jsme hráli v 5, spojení bohové byli pozadu asi o 7 bodů na stupnici zbožnosti. Seděli vedle sebe. Nakonec velmi těsně vyhráli, ale pořadí konfliktů zde bylo zase dost důležité. Takže pořadí konfliktů se rozhodně nevyplatí nepodceňovat, když spouštíte událost Velbloudí karavana! ;)

10.2.2023 18:43:58

Vybíráme z Bazaru

Pyramids
Pyramids
Akt. cena: 145 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas