Android: Netrunner LCG

xxxxxxxxxo hodnoceno 92x (Seznam vlastníků)

Android: Netrunner LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Turnaje Napajedla - Restaurace Baltaci

Včera se uskutečnil v restauraci Baltaci první a doufám že ne poslední turnaj v této geniální karetce. Protože pořadatelem (zajistil kromě bezva prostředí i profi podložky) a jasným vítězem byl Morpheus, který by mohl z vrozené skromnosti tuto akci zamlčet sepíšu krátký referát já.

Z původně plánovaných 4 účastníků se jeden omluvil a tak se nakonec hrálo ve třech formátem každý s každým. Dokonce byl přítomný i jeden divák!

První partii jsem hrál s Vaškem který nenašel odpověď na moje rychlé NBN skórování. Za korporaci si to ale vynahradil a také s NBN si proti mé Andromedě připsal vítězství 10:6.

Ve dvou partiích Vaška s Morpheem měl navrch Morpheus a hlavně jeho Jinteki deck vypadal dost silně .

V další partii jsem proti tomuto decku stál se svou andromedou a zuby nehty jsem urval 6 bodů, ty poslední dva ale za cenu totální devastace mé mašiny a následného vynulování poslední karty net damagí za ukradenou agendu.
Jako korporace jsem měl našlápnuto k tomu uštědřit Morpheovi jedinou turnajovou porážku, vedl jsem 6:0 ale 2 agendy ze tří karet na Makers Eye a dalším klikem vyhmátnutí jediné ale zato trojkové agendy z šesti karet na ruce mě nedalo šanci.

Tím bylo jasné turnajové pořadí ale ještě jsme odehráli tři další hry pro radost.

--------------------------------------------------------------------------
Celkové pořadí po třetím turnaji (ppg = points per game):
1. Rach 95 bodů (3 turnaje, 7.91 ppg)
2. Morpheus 89 bodů (3 turnaje, 7.41 ppg)
3. Štěpán 42 bodů (2 turnaje, 5.25 ppg)
4. Ashok 15 bodů (1 turnaj, 3.75 ppg)

Výsledky třetího turnaje:
1. místo Rach 33 bodů
2. místo Morpheus 25 bodů
3. místo Štěpán 17 bodů

Výsledky druhého turnaje:
1. místo Rach 34 bodů
2. místo Štěpán 25 bodů
3. místo Morpheus 24 bodů

Výsledky prvního turnaje:
1. Morpheus 40 bodů
2. Rach 28 bodů
3. Ashok 15 bodů
21.7.2013 08:38:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Napajedla
Radkovi děkuji za skvělý komentář turnaje :-) a jsem rád, že všichni byli spokojeni.
Také doufám, že se setkání budou opakovat.

pořadí:
1. Morpheus 40 bodů
2. Rach 28 bodů
3. Ashok 15 bodů

21.7.2013 12:58:28 | Upraveno autorem (porovnej)

začátek
V kolik hodin turnaje začínají?

31.7.2013 18:31:58

Turnajové odpoledne č.2
Protože do plánovaného termínu 24.8. (ve 13h) zbývalo moc času a už nás svrběly ruce dali jsme vložený turnaj i včera od 16:30.

Podrobnou výsledkovou tabulku připojí Morpheus, já se pokusím o popis jednotlivých her (pokud mi paměť bude sloužit).

Sešli jsme se 3 a měli jsme nachystány tyhle balíky:
Štěpán - Jinteki + Andromeda
Radek - HB + Kate
Morpheus - Weyland + Andromeda

První hru jsem hrál s Kate proti Morpheovu Weylandu. Mimořádně vyrovnaná, a rozhodovalo i štěstí. Za stavu 6:6 měl Morpheus vybudovaný remote chráněný snad pěti ledy, fůru peněz. Dál ale pokračoval v lízání a trashování karet, bylo mi jasné že hledá poslední Hostile Takeover (dva už měl vyskórované). Protože jsem měl podezření na Snare! v ruce zkusil jsem napřít sílu na R&D a vyšlo to.

V obráceném gardu moje čerstvě složené HB fungovalo jak mělo a i když Andromeda byla místy nepříjemná a nutila mě rezovat ledy aby mi je pak vzápětí shootoutla dostatek financí převážil hru na mou stranu.

Další v pořadí bylo Štěpánovo Jinteki proti Morpheově Andromedě. Já jsem věděl že Štěpán tenhle balíček ještě nehrál a tak jsem byl zvědavý jak si s ním poradí. Občas chodíme i na poker a tohle tady byl Jinteki poker kterým korporace přesvědčila runnera že ta karta co ležela 3 kola na stole jen tak a pak se vylepšila dvěma žetonama a pak další dvě kola zas jen tak ležela je 100% past. Nebyla, byla to 5-3 agenda a její slowplay vyskórování s následným volným reznutím ledu bylo klíčové pro konečné vítězství.

Po třech hrách tak měl Morpheus na kontě tři těsné prohry a chtěl to vrátit jako Weyland Andromedě i s úroky. Hra byla vyrovnaná do okamžiku kdy runner se dvěma HQ interface získal přístup na ruku, kde měla korporace jen tři karty. A byly to Snare!, Snare! a ještě jednou Snare!. Pro jednoho krásný a pro druhého hořký konec....

Zbývaly dvě poslední hry.
V první jsem se jako Kate postavil proti Jinteki a využil jsem výhodu že jsem ten balíček znal. Takže žádné útoky naslepo (Infiltration) na remote serverech, indexingem si srovnat pět karet na balíčku a pak jít najisto Makers Eye pro dvě agendy. To byl můj plán, který kupodivu i vyšel. Dobrou práci odvedl Net Shield který zabránil tomu abych se musel odházet z karet a otupil sílu Jinteki při skórování a kradení agend. Jinteki ale ukázalo svůj potenciál a kdyby mi nedošly klíčové karty (i s když 3xDiesel a 3xQuality Time by dojít měly) tak mě asi dostalo.

Až do té doby se mě drželo štěstí že chodily karty tak jak bylo potřeba, to v poslední hře za HB ale přestalo. V balíku jsem měl 9 ekonomických karet a 10 agend, po cca 20ti kartách tj. víceméně půlce balíčku jsem na ruku dostaj jediné Hedge Fundy (3x Eve campaign ani 3xMelange ani náhodou) a co bylo horší už 7(!) agend. Nebylo je kam schovat tak jsem hodil 4b do nekrytého archivu, to ale Štěpán opět pokerově vytušil a potrestal. Nicméně vše se rozhodlo v okamžiku kdy za stavu 6:4 pro Andromedu jsem byl nucený dát za remote chum-chum-ichi (reznutý byl jen ten prostřední) další agendu. Runner si infiltrací zjistil třetí led, dobil Crypsise a se třemi kartami na ruce a třemi penězi (to jsem si připadal dost bezpečně) zahrál Stimhack. Peněz měl najednou dost a já začal počítat jestli může projít až k agendě aniž by dřív byl sežrán 3x netdamagí z neprolomeného Chumu + Brain damagí Ichiho. Kdyby mu tenhle run nevyšel tak by zůstal úplně bez ledoborcú a já bych už asi v pohodě dohrál. Štěpán ale nechal první Chum spustit svoji subroutinu a posílit druhý který s Crypsisem a skoro všemi penězi prolomil. Ichi pak sice vykonal svoje ale ukradení agendy už nezabránil. Takže pěkné a zasloužené vítězství pro Andromedu....

Co dodat, krásně jsme si zahráli a do příště máme co pilovat...

31.7.2013 22:10:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Pořadí turnaje a body
1. místo Radek 34 bodů
2. místo Štěpán 25 bodů
3. místo Petr 24 bodů

děkuji za vydařenou akci :-)
do příště je toho pilovat dost :-)

1.8.2013 16:16:33

to rach
parádny report!!! len tak ďalej

1.8.2013 17:09:27

Pozvánka pro ostatní
Jen chci zdůraznit že nejde o žádnou uzavřenou akci a každý je vítán. Nevadí naproxované karty ani menší zkušenost. Nějak se začít musí....

Jedinou podmínkou je mít dva balíčky (runner a korporace) které odpovídají pravidlům a s nimi odehrát všechna utkání (nelze měnit podle soupeře).

Karty do úrovně aktuálních rozšíření, momentálně tedy Creation and Control....

1.8.2013 19:30:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Hmm
Já bych se přidal, i když je mi jasné že mě roznesete na kopytech. Zatím jsem Netrunner hrál asi třikrát (plus nějaké ty hry sám proti sobě) a pořád jsem nepřišel na rozumnou strategii, ale rozhodně bych si zahrál.

24. budu bohužel pryč, tak snad jindy.

3.8.2013 17:23:40

Turnaj 25.8.2013
Drobná úprava propozic, tentokrát výjimečně pro zpestření je vypsáno jako CoreSet hra. Takže nebudou povoleny karty z rozšíření, tím větší šance pro začátečníky aby se zapojili. Restaurace Baltaci a začátek ve 13h zǔstává. Přihlášky prosím Morpheovi SZ.

Pozor, změna termínu na neděli 25.8. !!!!

5.8.2013 21:23:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Turnaj 25.8.2013 - průběh hraní
Tak jsme se opeět už skoro tradičně sešli ve třech, všichni připraveny balíky pouze z CoreSet(ů). Toto omezení jsme si dali pro otestování hratelnosti základu a pro to aby jsme případně nalákali nové hráče, což se ale nepovedlo...

Štěpán - Kate + Jinteki
Rach - Gabriel + NBN
Morpheus - Kate + Weyland

Protože Štěpán piloval svůj Jinteki balík ještě na místě zahájili jsme já s Morpheem. První jsem šel na run já s Gabrielem a zkraje se mi podařilo urvat tři bodíky než se Weyland chopil svého komba a s Posted Bounty + Scorched Earth mě načapal s třemi kartami na ruce, což znamenalo konec (10:3).

S omezením na základ jsem i já měl v balíku 3xSE ale karty chodily spíš na klasický postup a bodování agend. Scorched Earth jsem zahrál hned zkraje a i když neznamenala konec tak Morpheus musel odhodit mimo jiné Magnum Opus a to ho stálo ekonomickou nestabilitu. Nakonec se mi podařilo jak se později ukázalo jediné vítězství korporace na body a ne na vykartování runnera (poměrem 10:2)

Další na řadě byl Štěpán s Jinteki proti Morpheovi jako runnerovi. Hra byla poznamenána tím, že Štěpán neměl balík podle pravidel. Zjistli jsme to ve stadiu kdy to šlo ještě napravit výměnou agend. Morpheovi ke cti slouží to že nepřijal nabídnuté kontumační vítězství (které by z něj udělalo celkového vítěze) ale pokračoval ve hře. Jeho Kate ani tentokrát nechodily karty jak bylo potřeba, chyběla volná paměť na instalaci ledoborců a nakonec Jinteki vyhrálo 10:3.

Štěpán jako runner uhrál také 3 bodíky a to díky tomu, že si neuvědomil že má tag při Morpheově zaskórované Private Security Force. Tohle přehlédnutí ho stálo nadějně se vyvíjející hru a bylo potvrzením že s CoreSetem a jeho omezenými možnostmi obrany je pro korporaci víc než lákavé zkoušet postavit balík který je schopný vykartování runnera.

Poslední duel jsem začal s NBN a Breaking News i SE na ruce takže základní strategie byla "jasná". Komplikací bylo že mi nepřišla vůbec žádná ekonomická karta a zatímco můj nejčastější tah byl vem 3 peníze runner vesele vyvíjel svoji mašinu. Naštěstí se nedopracoval k ledoboci na bariéry a i když jednou překvapil Tinkertingem a uzmul mi agendu která vypadala pohodlně na zaskórování i já jsem brzo měl zabodované Private Security Force. Tím vzrostlo zásadně nebezpečí z mých trasovacích ledů (Hunter, Data Raven). Navíc jak HQ tak i remote byl chráněn Wall of Static na který runner neměl ledoborec. Nemít stále 1 až dva peníze na začátku tahu tak naprostý klídek. Nakonec se mi po jedničkách podařilo naškudlit šest penízků což bylo dost na doskórování Breaking News i následný útok Scorched Eatrh který Štěpán umožnil tím, že mu zbyly jen 3 karty. Stejně by byl ale pravděpodobně konec o kolo dál, protože na ruce byla SE ještě jedna. Konečný výsledek tedy 10:2

Poslední partie byla i polední možností pro runnera urvat korporaci aspoň jedno vítězství (do té chvíli bylo runnerské maximum 3 body). Věděl jsem co mě s Jinteki čeká, 3xJunebug, 3xSnare! ještě navíc i agresívní sekretářky z HB. Když teda Štěpán vyložil jednu nekrytou kartu a dal na ni jeden advance žeton tipl jsem že jde o past, nicméně byl jsem připraven ji vyzkoušet. Nejdřív jsem ale s Gabrielem zaútočil na nekrytý HQ a kromě dvou peněz si vyloužil i Snare! To znamenalo že mi z mé výtečné ruky zmizel jak Crypsis, tak Infiltrace i Sneakdor Beta a já měl navíc i tag. Nechal jsem tedy past/nepast být a radši dobral kartu. Byla to nepast a štěpán doskóroval Private Security Force, já měl dvě karty na ruce, tag. Nepěkný začátek. Karta se na mou stranu obrátila díky Account Siphonu který Štěpánovi vycucl všechny peníze a zpomalil ho. Já se už držel pravidla vždycky pět karet na ruce a smířený s netdamagí za každou agendu i s tím že trefím další Snare! jsem vytrvale útočil na ruku (s Gabrielem výborný zdroj peněz.). Podařilo se mi dát do kupy kompletní sérku mých oblíbených ledoborců (Corroder, Ninja, Gordian Blade), peněz bylo dost a v této situaci nemá Jinteki v základu žádnou vážnější hrozbu pokud má runner pět karet a Jinteki se nepodaří včas zaskórovat Niseii Mk2. Navíc Jinteki nemá v CoreSetu agendy na výběr a musí mít 3x agendu za 5/3 která je velice těžko zaskórovatelná a znamená že na vítězství stačí 3 agendy. Nakonec runner vyhrál 10:2...

Zahráli jsme si i se základem moc pěkně. Přesto že základní taktiky jsou omezené tak se hry vyvíjely zajímavě a byly napínavé. Z mého pohledu je základním přínosem karet z rozšíření jednak doplnění agend pro korporace a zařazení takových možností pro runnera které o dost rozšíří strategickou paletu. Tím že korporace ví že runnera už není tak snadné vykartovat musí postavit balíky víc univerzálně, pokusit se překvapit něčím zajímavým z jiných frakcí. Doufám že k tomuto aspektu se vyjádří i Morpheus který je zběhlým hráčem Magicu WoWka a bůhví čeho ještě. Já jsem spíš klasický eurogamer a tohle je moje první karetka do které jsem investoval čas na proniknutí do krásy deckbuildingu (není to db jako v dominionu:))

26.8.2013 08:19:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky.
Parádní report.. ;-)

26.8.2013 10:40:42

Vybíráme z Bazaru

Dwarven Beerfest (EN)
Dwarven Beerfest (EN)
Akt. cena: 170 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas