Android: Netrunner LCG

xxxxxxxxxo hodnoceno 92x (Seznam vlastníků)

Android: Netrunner LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Turnaje

Tato diskuze by měla obsahovat pozvánky na jednotlivé turnaje a případné reporty. Zakládám to z důvodu, že se mi nelibí situace, kdy pro každý turnaj je vytvořena samostatná diskuse, která často obsahuje jen pár příspěvků.. ;-)
1.10.2013 12:50:47

přeposlaná pozvánka - 13.10.2013 - Trencianska 47, Bratislava
Ahojte,

V nedelu 13.10.2013 si dame turnaj v herni Ihryska (Trencianska 47, http://www.ihrysko.sk/kontakt.html?page_id=1796). Ceny budu pomerne minimalne, lebo je zial sialene zla situacie s Game Night Kitmi (nieco som zohnal, ale menej ako by som chcel), takze asi bude hlavne prist si dobre zahrat :)

Vstupne bude 5E, nech aj trochu podporime Ihrysko a prevadzku herne. Zaciatok bude o 10.00, hrat sa bude podla oficialnych turnajovych pravidiel (http://fantasyflightgames.com/ffg_content/android-netrunner/support/FAQ/Android-Netrunner%20Tournament%20Rules.pdf).

Kludne sirte slovo, cim viac ludi pride tym lepsie, vitane su vsetky skill levely :D Hrat sa bude so vsetkym, co dovtedy pride k nam - tento tyzden oficialne vysli Opening Moves, tak uvidime ci dovtedy pridu v dostatocnych mnozstvach... ak nepridu, alebo pride prilis malo na to, aby ich mohli mat k dispozicii vsetci, budeme hrat bez nich.

pk

P.S. Z Brna pojedem nejspíš ve čtyřko.

1.10.2013 12:51:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Report z turnaje - 13.10.2013
Jak už jsem psal, tak nakonec jsme jeli do Bratislavy čtyři. Sešli jsme se v 7:30 naproti Grandu a kolem 9:20 jsme už byli namístě. Herna byla ještě zavřená a čekal tam jeden člověk. Prohodili jsme pár vtípků a začali se scházet další hráči. Pak se objevil člověk s klíči, který nám otevřel hernu. Jaydee si začal míchat balík, protože ještě nebyl úplně přesvědčen za co bude hrát. Nakonec si udělal Noise a HB-EtF. Celkově se nás sešlo 12. Myslím, že rozdělení runnerů bylo více méně rovnoměrné. Korporací bylo asi nejvíce HB, pak NBN, Weylanda a Jinteki jsem viděl jednoho. Je možné, že jich ovšem bylo víc. Bylo rozhodnuto, že se budou hrát čtyři hry a pak finále mezi dvěma, kteří budou mít nejvíce bodů. Jedna hra se skládala ze dvou částí - jedna za runnera a druhá za korporaci. Když hráč vyhrál některou z těchto částí, tak získal 2 prestige body. V případě remízy (vypršení limitu) se myslím dával 1 prestige bod. Na jednu hru bylo myslím, že 75 minut.

Do boje jsem šel s Shaper-Kate a NBN-The World Is Yours.

Identity:
Kate "Mac" McCaffrey: Digital Tinker (Core)

Total Cards: (45)
Event (12)
Indexing (Future Proof #106) x2
Modded (Core #35) x3
Scavenge (Creation and Control #34) x2
Sure Gamble (Core #50) x3
Test Run (Cyber Exodus #47) x2

Hardware (11)
Akamatsu Mem Chip (Core #38) x2
Clone Chip (Creation and Control #38) x3
Grimoire (Core #6) x2 â– â–
Plascrete Carapace (What Lies Ahead #9) x2
R&D Interface (Future Proof #107) x2

Program (13)
Atman (Creation and Control #40) x2
Corroder (Core #7) x1 â– â–
Datasucker (Core #8) x2 â–
Deus X (A Study in Static #66) x1
Femme Fatale (Core #26) x1 â–
Gordian Blade (Core #43) x1
Imp (What Lies Ahead #3) x1 â– â– â–
Magnum Opus (Core #44) x1
Parasite (Core #12) x1 â– â–
Self-modifying Code (Creation and Control #46) x2

Resource (9)
Daily Casts (Creation and Control #53) x3
Kati Jones (Humanity's Shadow #91) x3
Professional Contacts (Creation and Control #49) x3


NBN: The World Is Yours* (Future Proof)

Total Cards: (40)
Agenda (12)
AstroScript Pilot Program (Core #81) x3
Breaking News (Core #82) x3
False Lead (A Study in Static #80) x1
Gila Hands Arcology (Creation and Control #23) x2
Project Beale (Future Proof #115) x3

Asset (5)
Marked Accounts (Cyber Exodus #55) x3
Private Contracts (Trace Amount #59) x2

ICE (13)
Data Raven (Core #88) x2
Enigma (Core #111) x2
Ice Wall (Core #103) x2 â–
Pop-up Window (Cyber Exodus #56) x2
Tollbooth (Core #90) x3
Archer (Core #101) x2 â– â–

Operation (10)
Big Brother (Trace Amount #35) x1
Hedge Fund (Core #110) x3
Midseason Replacements (Future Proof #116) x2
Psychographics (Core #85) x2
Trick of Light (Trace Amount #33) x2 â– â– â–

První soupeř by Maťo (Shaper-Chaos Theory, Jinteki-Replication Perfection). Z toho co jsme v průběhu hry prohodili, jsem pochopil, že s Netrunnera zatím dlouho nehraje (do půl roku). Hodili jsme si mincí. Vyhrál jsem, takže jsem si vybral, že chci začít hrát Runnera. Moc si z této hry nepamatuji, ale myslím, že jsem ji s přehledem vyhrál. Některé agendy jsem ukradnul z R&D jiné z Remote, možná i něco z HQ. Myslím, že jsem měl celkem navrch. Hru za korporaci jsem ovšem projel. Chybu jsem udělal v tom, že pomocí Midseason Replacement a následného zaskórování Project Beale (za 5 bodů, takže jsem v dané chvíli měl celkem 6 bodů) jsem se vycinkal z kreditů. Důsledkem toho jsem neměl kredity na rezování ledů na R&D, kde udělal velkou paseku 2x Indexing a Maker Eye, atd. Skončili jsem tedy na prestige body se skórem 2:2.

Druhý soupeř byl PR (organizátor, který hrál za Anarch-Whizzard, NBN-Making News). Hod mincí jsem prohrál a tak jsem začínal hrát jako korporace. Zde si myslím, že jsem hru zvládl na jedničku a můj oponent to nezvládl vůbec. Během takřka celé hry jsem měl vždy dvě a víc agend na ruce a mým štěstím bylo, že se runner až příliš zaměřoval na R&D místo HQ. V prvním kole jsem si dal na HQ Ice Wall (který zahrál klíčovou roli) a na R&D Toolboth. Pak přišlo na obou stranách k harvení kreditů, které jsem bral především přes kliky, protože veškeré assety, které jsem nainstaloval byly Whizzardem okamžitě zničeny. Toolboth na R&D byl brzo zničen Parazitem a Datasuckerem a tak jsem ho rychle nahradil dalším Toolbothem a Archerem (který dotyčnému zrušil Corrodera a Djina s Datasuckerem). Na Archívu byl Pop-up, který mi dodával kredity v případě, že si chtěl runner nabrat data suckery. Přes Ice-Wall a Trick of Light jsem si brzy zaskóroval dvě agendy. Zbytek byl zaskórován přes Atroscript a možná i Midseason+Psychographic. V této hře jsem podle mě parádně zvládl práci s kredity a čištěním virů. Hra teda skončila 7:0 a já se těšil ze dvou prestige bodů. Druhá hra za runnera se u mě ovšem nesla v dělání jedné chyby vedle druhé. Dostal jsem krásnou ruku a brzy se hezky nasetupoval. V jednom z prvních kol (myslím, že v druhém) jsem měl vyloženo Corroder, Plascrete Carrapece, Profesional Contact a Kati Jones. První velká chyba, které jsem se ovšem dopustil byl útok ve čtvrtém kole na Remote, kde jsem tušil agendu a byla tam Beatrice, která mi dala tag a já tak přišel o PC a KJ. Z tohoto jsem se časem otřepal. Vytáhl jsem do boje Magnum Opus, postavil si rig a snažil se najít nějakou tu agendu. Mé veškeré útoky na R&D byly bez úspěchu.. a to ačkoliv jsem úspěšně použil Indexing a měl R&D interface. Hra skončila mým flatline po Sea Source a 2x Scorched Earth. Smutné je to, že ačkoli jsem při bězích na R&D všechny tyto karty viděl, tak jsem zapomněl mít na ruce vždy 4 a více karet. Skončili jsem tedy na prestige body se skórem 2:2.

Třetí soupeř byl Last Elf (Anarch-Noise, HB-EtF). Dotyčného znám z Brna. S Netrunnerem teprve začíná (hraje cca. měsíc) a ačkoliv je to velice schopný hráč, tak na hře (hlavně za runnera) šlo vidět nedostatek herních zkušeností s Netrunnerem. Hodně pozitivně hodnotím jeho korporátní balík, který neměl jako většina postavený na Fast Advance ale na velkých ledech, které rezoval prostřednictvím Bioroid Efficiency Research a Overseight AI. R&D si na dlouhou dobu zablokoval přes Janusem 1.0 (Bioroid Efficiency Research) na který ode mě hned přistál Parazit. Další co se objevilo na stole byl remote s Heimdal 2.0 (Bioroid Efficiency Research) a Janusem 1.0(Overseight AI). Tyto ledy se objevily ve hře velice brzy a mi bylo jasné, že se s nimi musím rychle vypořádat. S tím, že korporace zaskórovala Project Wotan jsem nebyl schopen nic udělat. Začal jsem tedy harvit kredity, aby nedošlo k zaskórování další trojkové agendy. Honza udělal podle mě chybu v tom, že si do tohoto Remote 2x nainstaloval Adonise, což mi dalo dostatek čase naharvit spoustu kreditů a jeho Adonisové blokovali ke skórování dalších agend, ke kterým bych se neměl jak dostat. Když měl Janus na R&D tři body vytáhl jsem Atmana a provedl útok, který měl za následek jeho dereznutí. Z duvodu, že se mi podařílo naškrábat nějaké tokeny na Datasucker přes Archív a R&D. Začal jsem si věřit i na HQ, který byl chráněn pouhým jedním ledem. Byl to viktor, který mě nedokázal zastavit a já jsem si ukradl svou první agendu. Jakmile byli oba Adonisové pryč zkusil Honza zaskórovat další agendu. Byla to pravděpodobně 5ková, protože na sobě hned po instalaci dostala 2 advance tokeny. Nainstaloval jsem tedy Atmana s velikostí 7 a zaútočil na remote. Mezitím se zde posílila obrana jedním icem, který jsem neviděl. Byl to Ichi 2.0 první dvě suborutiny jsem tedy breaknul pomocí akcí nechal se tracovat, což jsem díky své kreditové převaze vyhrál. Dostal jsem se k Janusovi. Snížil jsem jeho velikost o jedna a rubnul ho pomocí Atmana. Janus se tedy odporoučel do archívu. Jako poslední ice mě čekal Heimdal 2.0 se kterým se opět vyrovnal můj sedmičkový atman načež následoval jeho derez a já získal krásné Priority Requision za tři body. V jednom z dalších kol přišel Indexing na R&D a následující útok pro agendu, kterou jsem si dal na vrch balíku. R&D v této chvíli hlídal dereznutý Janus a Ichi 2.0, což mě stalo spoustu datasucker tokenů, protože jsem měl pouze trojkového Atmana, který musel všechno oddřít. Když jsem chtěl druhým klikem (po Indexingu) se čtyřmi kredity udělat závěrečný run dostal Ichi 2.0 od Wotana 3x End the run. V první chvíli mi problesklo, že to je v pytli. Protože mi zbýval pouhý jeden kredit.. a už jsem se pomalu loučil s agendou na vrchu balíku. Když v tom mě napadla spásná myšlenka. První end run lámu za kredit a další dva za třetí a čtvrtý klik. Následovala radost z dalších dvou prestige bodů.
Ve druhé části jsem vytáhl své NBN a celou hru jsem se cítil, že mám ve hře navrch. Kromě toho, že považuji Noise, který proti mě stál za né zcela dobře postavený balík, kterému podle mě chyběly kredity i ice breakery, tak když se k tomu připočítala malá agresivita ze strany protihráče, tak bylo vymalováno. Za jedním Toolbothem jsem byl schopen zaskórovat tři agendy (2x Project Beale a 1x Astroscript). Poslední agenda byla zaskorována z ruky, čímž jsme ukončili hru. Dark Elf mi tímto dal čtyři prestige body a já se pomalu začínal těšit na stupně vídězů.. :-)

Čtvrtý soupeř byl Dante (Criminal-Andromeda, NBN-Making News). Hráče znám z Brna, takže jsem tušil co mě za korporaci čeká. Andromedu jsem neznal. Hra za korporaci u mě vypadala následovně (alespoň podle toho co si pamatuji). Na začátku jsem dostal dvě agendy, dva Toolbothy a Hedgovy fondy. Install, install a kredity z Hedgových fondů. Andromeda si na začátku myslím vyložila nějaké karty/získala kredity. Mi došla další agenda. a snažil jsem se nabrat kredity, abych byl schopen reznout oba Toolbothy. Androméda zaútočila na HQ a já reznul Toolboth, abych uchránil tři agendy co jsem měl na ruce. Další útok byl veden na R&D.. bum agenda. Další útok na R&D bum další agenda. Já v průběhu dalšího hraní zaskóroval 6 bodů. Ačkoliv Andromeda neměla v průběhu hraní žádné vychytávky na útok na R&D ani HQ, tak skoro při každém útoku na R&D skórovala. Hra byla ukončena pomocí Inside Jobu, kterým byl přeskočen Toolboth a ačkoliv jsem měl na ruce 6 karet z čehož 2 byly agendy, tak byla jedna ukradnutá a hra skončila mojí prohrou.
Druhou hru si moc nepamatuji. Jediné co vím, je že jsem měl velice dobrý setup. Bohužel po první agendě co jsem zaskóroval jsem dostal Midseason.. a asi sedm tagů a přišel o Profesional Contacts a Katy Jones. Vyložil jsem si Magnum Opus a snažil se běhat na remote, kde se skórovaly agendy a současně se zbavoval tagů. Dostali jsme se do situace, kdy bylo skóre 6:6. Udělal jsem run přes Indexing na R&D. Byla tam agenda za jeden bod, která mohla rozhodnout. Dal jsem ji na poslední místo, abych byl schopen nabrat nějaké kredity a countery na datasuckera pro finální R&D run. Bohužel mezitím chodily karty na remote, kde jsem musel sledovat, zda se můj soupeř nesnaží protlačit agendu (z ruky).. což mě stálo kredity a datasuckery. Fatální chyba byla, že jsem si nepohlídal počet karet, které si protivník líznul a neudělal jsem v pravý čas závěrečný run na R&D a místo toho jsem se opět podíval na remote, kde jsem očekával agendu. Breaking news zaskórované z ruky rozhodli hru.

Finále proběhlo mezi Dantem (Andy, Making News) a jedním slovákem (Noise, HB-EtF). První hru vyhrálo EtF (7:6).. víceméně díky skórování agend z ruky a jednu časně skórovanou agendu za icem. Druhou hru vyhrálo NBN flatlinem runnera poté co si naběhl na R&D, kde čekal Snare. Z důvodu, že to byla 3 akce a runner neměl kredity na odstranění tagu, tak jeho trápení ukončilo Scorched Earth. Jaydee vytvořil z tohoto zápasu video, tak snad někdy v budoucnu hodí link na místo, kde ho uloží.

Osobně jsem byl s turnajem velice spokojen, ačkoliv mě mrzí, že polovinu her co jsem měl byly s brňákama a né se slovákama, které si v Brně neužiji. Další co mě mrzí byly moje chyby a smůla co mě při pár hrách potkala. Hra je hra.. a náhoda je sviňa.. :D

Finálové pořadí (brňáků) + ceny:
1 - Dante - Opening moves + promo Crypsis
4 - Jaydee - plastové žetony + promo Melange
5 - pAblO - promo Melange
9 - Last Elf - promo Melange

Předběžně jsem zjišťoval, zda by slováci byli ochotni dorazit na nějaký turnaj do Brna.. a bylo mi řečeno, že min. jedno auto by přijelo, tak snad se někdy dočkáme i turnaje v Brně, kde by mohli dorazit lidi z různých částí ČR a Slovenska.. ;-)

Těším se na další turnaj.. :D

14.10.2013 12:59:57 | Upraveno autorem (porovnej)

pěkný report
Dík za report.

14.10.2013 14:01:59

pekný report
super, report :) len ťa trošku poopravím jinteki nehral nikto, len sem tam medzi hrami for fun...a ja som proti tebe hral HB-etf, postavenú na betatestoch ktoré mi počas turnaja vobec nešli a asi 4 betatestami som spustil tuším len 2 či 3 ice-i... nuž nevadí s chaoskou som bol naopak velmi spokojný, robila presne to na čo ju mam postavenú, RD, RD, a ešte raz RD...

akcia bola podla mna velmi vydarená, teším sa na další turnaj

14.10.2013 14:22:47

matko
Holt si to úplně nepamatuji.. a já měl za to, že když jsem hrál s Tebou, tak si mě upozorňoval, že nemůžu útočit na remote předtím než zaútočím na centrály. Si to nejspíš pletu s nějakou hrou v Brně.. ;-)

14.10.2013 14:43:59

Report z turnaje - 13. 10. 2013
Díky za podrobný report, přidám pár svých postřehů z jednotlivých her. Hrál jsem, jak bylo řečeno, za Andromedu a NBN: Making News.

Netrunnera hraji asi tři měsíce a za tu dobu mám na runnerské straně nejvíce odehráno za Shapera (hlavně Kate). Za poslední dva týdny jsem ale při hraní s Kate objevil několik nedostatků decku a taky jsem chtěl zkusit něco nového. Andromedu jsem postavil dva dny před turnajem a vzhledem k tomu, že criminala jinak nehraji, nevymýšlel jsem nic nového. I když jsem balík stihl lehce otestovat, nevěděl jsem, co od něj na turnaji můžu čekat.

Identity: Criminal: Andromeda

Cards: 45 / 45
Influence: 15 / 15

Event (20)
3x Account Siphon
3x Dirty Laundry
1x Emergency Shutdown
1x Forged Activation Orders
2x Infiltration
3x Inside Job
2x Quality Time ●●
2x Special Order
3x Sure Gamble

Hardware (7)
2x Desperado
1x E3 Feedback Implants
2x Plascrete Carapace
2x R&D Interface ●●●●

Program (11)
2x Corroder ●●●●
1x Crypsis
3x Datasucker ●●●
3x Faerie
1x Mimic ●
1x Yog.0 ●

Resource (7)
3x Daily Casts
2x Kati Jones
2x Same Old Thing

NBN: Making News na druhou stranu hraji a ladím už několik týdnů. Deck není zaměřený příliš úzce na jednu oblast (fast advance, flatline apod.), ale velkou část strategie hraje tagování runnera. Další karty potom tyto tagy využívají (Closed Accounts, Psychographics + Project Beale, Scorched Earth, PSF). Pokud je runner opatrný a tagovat se nenechá, přijde na řadu SanSan City Grid a fast advance, nehledě k tomu, že runner odstraňováním nebo vyhýbaním se tagům ztrácí čas a kredity. Vtipné je, že ledy jsem vybíral z části tak, aby byly odolné proti Atmanovi (rozptyl sil, advancovatelné ledy a Draco) a nakonec jsem Atmana potkal jen jednoho a to ještě jen jako podpůrný icebreaker. Draco na H&Q a Private Contracts měly fungovat jako obrana proti Account Siphonu, ale za pět her jsem nehrál proti jedinému criminalovi.

Identity: NBN: Making News

Cards: 49 / 45
Agenda points: 20 / 20
Influence: 15 / 15

Agenda (11)
3x AstroScript Pilot Program
2x Breaking News
3x Private Security Force
3x Project Beale

Asset (9)
2x Melange Mining Corp
3x PAD Campaign
2x Private Contracts
2x Snare ●●●●

Ice (18)
2x Caduceus ●●●●
3x Data Raven
2x Draco
2x Enigma
2x Ice Wall ●●
3x Pop-up Window
1x Shadow ●
2x Tollbooth
1x Wall of Static

Operation (9)
1x Closed Accounts
3x Hedge Fund
2x Midseason Replacements
2x Psychographics
1x Scorched Earth ●●●●

Upgrade (2)
2x SanSan City Grid


První hru jsem hrál s Petrem (organizátor, Whizzard/NBN: Making News). Vyhrál jsem hod mincí a začal hrát za runnera. Levné ledy (Chum, Hunter) a odstraňování tagů mě na začátku přibrzdily, ale když se hra dostala do fáze, kdy jsem měl vyložené 2x R&D Interface, Datasucker, Desperado a nějaké icebreakery, runy na R&D začaly být téměř zadarmo a soupeř tuším neměl dostatek kreditů na skórování z ruky pomocí SanSanu - 2:0.
Při hraní za korporaci jsem v prvních dvou hrách udělal stejnou chybu - snažil jsem se bránit R&D pomocí ledů, které nekončí run (Pop-up Window, Data Raven) s úmyslem runnera zpomalit a připravit o kredity. Proti Whizzardovi s Mediem se chyba tohoto přístupu jasně ukázala. Když mi v několika dalších kolech nedošel vytoužený ETR ice (i když už tak by bylo nejspíš pozdě s hrou něco udělat), bylo rychle rozhodnuto - 2:2.

Mým druhým soupeřem byl Maťo (Chaos Theory/HB: Engineering the Future). Začal jsem jako runner. Maťo hrál verzi HB s velkým počtem drahých ledů, které si rezzoval nejlépe zadarmo pomocí Bioroid Efficiency Research nebo skórováním Accelerated Beta Test. Rychle si takto (BER) rezznul Januse 1.0 na R&D. S pomocí Faerie a Inside Jobu jsem se tam přesto několikrát dostal a Januse mu derezznul. Když měl následně smůlu na Beta Test a v balíku s 22 ledy mu nepřišel žádný a naopak si shodil do archivu agendu za 2 body, netrvalo dlouho a našel jsem i poslední agendu potřebnou k vítězství. 2:0.
Druhá hra za korporaci, stejná chyba - Data Raven jako první rezznutý ice na R&D. Říkal jsem si, že Shaper snad nebude hrát Medium a R&D Interface ještě tuším neměl vyložené ani jedno. Na remotu jsem za Enigmou zaskóroval agendu. Runner mi snad dvě agendy vzal se štěstím z R&D v prvních pár tazích. Konec přišel rychle a nečekaně, ale zcela zaslouženě - Indexing a následné ukradení agend, které runnerovi chyběly k vítězství. V tuto chvíli jsem si - konečně - řekl, že v dalších hrách na R&D musí velmi rychle přijít ETR ice. 2:2.
Po dvou odehraných kolech jsem tak měl 4 prestige (jako většina lidí, nejlepší hráči měli 6), dvě vítězství za Andromedu, od které jsem moc nečekal a dvě jasné prohry za korporaci, se kterou jsem si věřil.

Rozlosování třetího a čtvrtého kola bylo vtipné. Přijeli jsme na turnaj z Brna, abychom si zahráli s novými lidmi. Ve třetím kole ale hráli všichni čtyři Brňáci z dvanácti účastníků proti sobě. Ve čtvrtém kole jsme se navíc potkali s Pablem, se kterým hraji téměř každý týden. Ale zpět k třetímu kolu, kdy mi byl soupeřem JayDee (Noise/HB: Engineering the Future). Protože jsem měl méně prestige než on, vybral jsem si, že opět začnu hrát za runnera. Z této hry si moc nepamatuji. Možná to bude částečně vina toho, že jsme spolu v pátek odehráli 17 her v rámci přípravy na turnaj a jedna hra tak splývá s druhou. 2:0.
Ve druhé hře měl JayDee stejně jako už několikrát v předchozích hrách smůlu na Snare!, ať už je mám na ruce nebo jsou zamíchané v R&D. Nejsem si už jistý, ale myslím, že jsem vyhrál na flatline (2x PSF a Scorched Earth?). 4:0.

Čtvrtý soupeř byl pAblO (Kate/NBN: The World Is Yours). Obě hry byly neskutečně těsné. Opět jsem vyhrál hod mincí a začal hrát za runnera. Tuto hru už pAblO dobře popsal, tak přidám jen pár postřehů k druhé, kdy jsem hrál za korporaci. Na začátku runner ukradl agendu, ale vydal se tím úplně z kreditů, čímž mi umožnil zahrát Midseason asi za 7 nebo 9 tagů. Ukradená agenda byla bohužel Private Security Force, která by se mi v této situaci náramně hodila (měl jsem myslím na ruce Scorched Earth). Co mě v tuto chvíli mrzelo byl fakt, že ho zničení PC a Kati Jones ekonomicky nepoložilo, protože měl ve hře Magnum Opus, pomocí kterého se postupně zbavil všech tagů. Jeden z klíčových okamžiků přišel, když jsem zaskóroval 5/3 Project Beale pomocí Psychographics. Stačilo mi tak zaskórovat už jen dvě dvojkové agendy. Za chvíli jsem zaskóroval ještě jeden 3/2 Project Beale a Breaking News, čímž jsme se oba dostali na 6 bodů. V tuto chvíli už jsem moc ve výhru nevěřil. Neměl jsem zaskórovaný žádný AstroScript, runner se zbavoval tagů a jediná karta, která by mě zachránila, byla jediná zbývající kopie Breaking News v R&D. pAblO měl navíc dobrý setup icebreakerů + Magnum Opus a Datasucker, takže se dostal, kam chtěl. Protože mi nezbývaly jiné možnosti, začal jsem do remotu dávat ne-agendy, které nemohl ignorovat. Ale i když jsem do remotu nachystal Snare!, udělal run prvním clickem, prošel dvěma Data Raveny, schytal třetí tag od Snaru, ale ve zbytku tahu si stihl všechny odstranit. Nakonec mě zachránila jeho chyba a zaskórování Breaking News. 4:0.
U obou her jsem tak měl - zvlášť potom, co si čtu popis hry z jeho pohledu - obrovské štěstí... Každopádně jsem i díky tomuto štěstí dohromady získal 12 bodů prestige a dostal se tak do finále.

Ve finále mě čekal Sahasrara Noise a fast advance HB: Engineering the Future. Jako ve všech předchozích hrách jsem začal hrát za runnera. Na úvodní ruce jsem měl radost z jediného E3 Feedback Implants v balíku, ale jak se ukázalo, soupeř za celou hru nerezznul jediného bioroida:) Brzy mi došla Faerie a tak jsem beze strachu z Archera nebo z jiné nepříjemné sentry začal útočit, i několikrát za kolo. Desperado a Datasucker mi v tomto výrazně pomohli. Měl jsem i štěstí a nacházel jsem agendy jak v R&D, tak v H&Q. Soupeři se povedlo získat kredity pomocí dvou Melange Mining Corp, než jsem je stihnul trashnout. V mém posledním tahu za stavu 6-6 měl soupeř cca 4 karty na ruce a měl jsem tušení/podezření, že v příštím kole zaskóruje poslední agendu z ruky. Nechtělo se mi jít do H&Q a zkoušet štěstí na 1/4 šanci. Nakonec jsem se rozhodl, že se zkusím prolízat balíkem k Account Siphonu (hrál jsem 3 v balíku, už jsem ho prošel cca necelou polovinu a Account Siphon jsem zatím neviděl ani jeden). Po jeho zahrání by korporace neměla dost kreditů na Biotic Labor + agenda. 1. click: Quality Time. 2. click: Quality Time. Account Siphon nedošel ani jeden, tak jsem si vzal kredity z Kati Jones a zkusil run na R&D (s 1 R&D Interface). Agendu jsem nenašel a v dalším kole soupeř zaskóroval z ruky. Andromeda tak po čtyřech kolech poprvé prohrála a to 6-7. (Další karta na stacku byl samozřejmě Account Siphon:))
Za NBN jsem tedy potřeboval nutně vyhrát. Na úvod druhé hry jsem zaskóroval AstroScript. Soupeř mi pomocí Parasite ničil moje malé ledy na R&D a H&Q a pomocí Deja Vu si je vracel na ruku. Na R&D jsem měl po chvíli nerezznutý Tollbooth, na který jsem neměl dost kreditů a v remotu chráněném ledem s parazitem mi na zaskórování čekala Private Security Force s jedním advancement tokenem. Runner měl v tu chvíli ale Medium se třemi tokeny, tak jsem raději agendu obětoval a nabral si dost kreditů na rezznutí Tollbooth. Po chvíli jsem z ruky zahrál druhý AstroScript a krátce nato přišel už popsaný poslední runnerův tah. Run na R&D, Snare! (čímž jsem se dostal na 1 kredit) bez kreditů na zrušení tagu a v mém kole kredit, kredit, Scorched Earth.

Celkově se mi turnaj velmi líbil. Byl můj první, tak nemám s čím srovnávat, ale prostředí herny bylo pohodlné a příjemné, atmosféra i protihráčí přátelští. Krátce řečeno, už se těším na další:)

14.10.2013 18:13:39

Vybíráme z Bazaru

Na vlnách neznáma
Na vlnách neznáma
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas