Android - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sacriface karet

Nechtel jsem to psat do jedne diskuze, tak otviram nove vlakno. Behem hry jsme narazili na pojem sacrifice, ale v pravidlech neni nijak vysvetlen. Co presne obnasi objetovani? Situace ktera nastala pri hre byla, ze hrac obetuje dve dark karty a Raymond dostane bad baggage. To muzu kdykoli nebo jen ve svem kole a musim za to utracet cas? Nebo jsme narazili na situaci, kdy hrac obetoval stopu. Chapu to tak, ze stopu sebere, ale neziska dukaz ani cast puzzle a dostane za to baggage? Ten sacrifice je ve hre trochu zmateny. Stve me, ze v pravidlech rozsahle popisuji malickosti a jeste k tomu pisi priklad a nektere veci sfouknou jako fakt.
2.11.2010 00:23:28

to Vojtech Musil
Sacrifice je v pravidlech popsaný na straně 12 ve slovníčku pojmů a povídá se tam toto:
"Sacrifice: When something is sacrificed, it is discarded without its normal effect taking place. A given item may only be sacrificed towards one effect."
Což teda opravdu není úplně výmluvné, ale dost tomu pomáhá oficiální FAQ, který tvrdí:
"Q: Could you explain sacrificing more
thoroughly?
A: Sacrifices only happen due to a card effect or ability. A sacrifice must be performed during your turn, but they cost 0 time unless the card or ability states otherwise. A player may sacrifice as many times per turn as he desires, as long as he can play the cost. Finally, sacrificed items (such as favors or evidence) are returned to the pool that they came from.
So, for instance, if your plot says that you may sacrifice 2 favors to gain 1 good baggage, then you may discard 2 favors during your turn to gain 1 good baggage without spending any time.
Note that in the example above, you could not gain any other benefit from sacrificing those 2 favors, even if you had another game effect that you could trigger by sacrificing favors."
Takže obětovat věci můžeš jen ve svém kole, nestojí Tě to čas a můžeš obětovat dokud chceš a dokud na to máš prostředky. Jedna obětovaná komponenta může sloužit jen pro splnění jednoho efektu, nemůže být použita na více efektů zároveň. Obětovaná komponenta samozřejmě neprovádí při obětování svůj standardní efekt.
Když se píše o obětování stopy, tak to je přesně tak, jak píšeš. Když detektiv prozkoumává stopu, tak místo toho, aby umístil evidenci nebo konspiraci, tak použije ten sacrifice efekt. Stopa se potom přemístí standardním způsobem.

2.11.2010 09:58:36

to Kadaver
Boze, ten slovnicek jsem uplne prehlednul :-[ Diky. Kazdopadne toto osvetleni je myslim si jasne a neni co resit. Je trochu matouci, ze to oznacuji jako sacrifice a pritom se jedna o discard. Diky :-)

2.11.2010 10:06:04

tp Vojtech Musil
No, on to discard není, protože v Androidovi nemůžeš discardovat jen tak. Na discard musíš použít buď akci nebo tě k tomu musí DONUTIT nějaká karta. Sacrifice je Tvoje volba a můžeš ji udělat za 0 času.

2.11.2010 10:48:22

to Kadaver
Je to jen slovickareni + to neni uplne dobre vysvetlene v tech pravidlech. Nam to prijde totiz dost silne. Napriklad proti Raymondovi, kdyz ma jeden urcity pribeh, tak staci zahodit (obetovat) dve dark karty a on dostane bad baggage, coz nam prislo dost silne proti nemu.

2.11.2010 11:05:29

to Vojtech Musil
Slovíčkaření je bohužel v pravidlech hodně důležité, aby nevznikaly nejednoznačnosti. A discard v Androidovi je díky tomu hodně odlišný od sacrifice.
No, tak zrovna zahození dvou černých karet zase tak levné není. Aby sis jednu kartu přibral, tak Tě to stojí 1 čas a do seedy lokací se ne vždy oplatí chodit, aby sis přibíral zadarmo. A navíc je často lepší ty karty hrát, i třeba jen pro to, aby sis shiftoval Twilight track pro hraní svých bílých karet.
Otázka ale je, za co na tom plotu dostává Raymond good baggage. Ale mám pocit, že zrovna ten plot s Kate je hodně těžké splnit.

2.11.2010 11:19:38 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kadaver
Ja s tim nemama takovou zkusenost, takze to neumim zatim uplne posoudit. Koukal jsem na Raymonda a ten dostava good baggage, kdyz obetuje dva casy. Coz rozhodne neni zadna vyhra. Karty vs cas. Porad mi pripada, ze je lepsi ty karty zahazovat, protoze pokazit souperi pribeh je dost dulezite, je za to hodne bodu.

2.11.2010 14:00:15

to Vojtech Musil
Plnit ploty se rozhodně vyplácí, proto je taky hodně dobré jet jako poslední, protože pak si ve svém posledním kole před vyhodnocením můžeš nasbírat good baggage jak potřebuješ a už Ti to nikdo nemůže zprasit.

2.11.2010 16:00:00

to Kadaver
Jo, to jsem si myslel. Ted jsi ale narazil na jednu vec, kterou jsme resili. Je nejaka vyhoda zacinat ve hre jako prvni? Kdyz pominu tvoji poznamku, ze posledni ma vyhodu v nasbirani tech baggage zetonu.

2.11.2010 17:06:33

to Vojtech Musil
Začínající hráč má tak mazimálně tu výhodu, že jako první může využít nějakou událost, která se objeví ve hře, ale většinou Ti událost nesedne do cesty jen tak. Jinak mě žádná jiná výhoda nezajímá, možná ještě ke konci hry, když docházejí evidence (což se může ve hře pěti hráčů stát) nebo když docházejí conspirační puzzle tokeny, tak jednáš jako první a ještě na Tebe něco zbyde.
Jinak ne podle mě nejlepší být poslední, právě kvůli pokládáním baggage na ploty. A proto jsme upravili pravidlo použití lokace s vraždou (Catching Up on the Case se to asi jmenuje ta akce), že detektiv může dát žeton prvního hráče libovolnému hráči a ne jen sobě. Pak to většinou dopadá tak, že tu lokaci i občas někdo využije, aby se právě stal posledním hráčem, když je pro něj kritický jeho plot.

2.11.2010 17:56:52

to Kadaver
My jsme hrali ve trech a stopy jsme vycerpali temer vsechny, byl to neuprosny boj o evidence tokeny, ale puzzlu bylo poskromnu, to nikdo temer nebral a myslim si, ze to bylo dobre, protoze ten puzzle mi pripada hodne strategicky. Pokud nekdo spoji vsechny cesty, tak tim dava sanci na ziskani bodu i souperum, coz nemusi byt uplne dobre.
Ta uprava pravidel s vnucenim zetonu prvniho hrace je super napad, dost se mi to libi, diky za inspiraci :-)

2.11.2010 18:00:17

to Vojtech Musil
U nás se zase pro změnu nejprve vyberou konspirační puzzly, protože dávají bonusy při položení, což evidence nedává. Ale puzzle tvoříme tak, že se hodně často stává, že spojnice na nějaké bonusové body na konci hry někdo uřízne. Takže puzzle nakonec končí tak, že jsou v konspiraci spojeny jen tak jedna nebo dvě organizace. A vždycky se snažíme pokládáním konspiračních puzzle, abychom dostali ty bonusové bodíky za utvoření řady, sloupce nebo diagonály a pokud to nejde, tak se snažíme puzzle postavit tak, aby se ani ostatním nepodařilo ty bonusové body dostat. Hodně záleží, jak ty dílky skládáš.

2.11.2010 20:07:28

Vybíráme z Bazaru

Dobble
Dobble
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas