Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

promo hrdina + nove legendy

nema nahodou niekto promo hrdinu - Orfen, ktoreho kartu by mohol naskenovat a dat k dispozicii? Pripadne nejake nove legendy?
6.11.2012 09:00:17

Fan Legenda - Obléhání (siege)
Tady je druhý nástřel překladu. Myslím že i finální.

http://ulozto.cz/xghQp151/oblehani-docx

překlad z překlanu Natarin (guyverus)
korekce Rincewind

2.4.2013 17:22:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Fan Legend - Dva mosty
Druhý nástřel překladu této legendy je zde. Myslím že i finální verze.

http://ulozto.cz/xVnqQ56z/dva-mosty-docx

překlad z překlanu Natarin (guyverus)
korekce Rincewind

4.4.2013 19:57:30 | Upraveno autorem (porovnej)

guyverus
cez vikend sa na to mozem kuknut. pozeral som si anglicku verziu a je to dost lahky text, tak predpokladam, ze to pojde dost rychlo. potom ti poslem vysledok

5.4.2013 08:23:42

Rincewind
Díky ti.

Teď pokud bude zájem se pokusím to nafrkat ma karty. Ale to bude chtít čas. Trochu s tím adobe fotoshopem zápasím.

9.4.2013 21:00:54

Pomoc
pokouším se dál tyto legendy do grafické podoby... v Photoshopu to jde celkem lehce, ale když se to pokusim uložit, tak:
1. nemůžu dát všechny karty do jednoho dokumentu
2. ukládá se to ve velkých souborech (30mb a více) a nevím proč

poradí mi někdo?

10.4.2013 17:44:59

guyverus
ad 1) pokud mas karet na jednu A4 - neni problem. Proste vytvoris New A4 a vsechno na ni nahazes (samozrejme v totoznem DPI :-) ). Pokud je to na vic A4, tak Ti to urcite vyresi Adobe Acrobat :-), pokud mas ;-) ... Mozna, ze to umi i novejsi Phsp - ale ja jsem vyrustal na 3 ci 4. Hlavne pouzival 7 a ted delam s CS6, ale jeste nemam zdaleka vse zazity. Dlasi moznost jak to obejit by bylo vytisknout to do pdf (treba pres pdf Creator, ale pripravil by ses o textove layers). Jo a taky to muzes obejit tim, ze umistis nekam soubory (napr pri 4 stranach 4 soubory - A4 1/4,az A4 4/4) a nekdo Ti to v tom Acrobatu spoji. :-) Mohl bych zkusit i ja, ale nejsem si jisty, zda muj stary Acrobat by to zvladl. Muzeme zkusit....
ad 2) je to o nastaveni pdf na vystupu (kvalita + komprimace ap.) Byt priznavam, ze se mi jednou dostal do ruky plakat o velikost 1,2MB, tiskove byl 40x60cm podklad foto+text a po rozbaleni mel asi 85MB - tam skutecne netusim, jakou zvolil autor komprimaci :-) (taky se to i na slusnym PC otviralo asi 5 min)

11.4.2013 00:46:48

to Block
Jedna Legenda má 12 karet, což při 2 karty na A4 je 6 A4 a druhá 10 karet. Zkusím se stím dle tvého návodu ještě popasovat. Až to budu mít celé nasázené na kartách, tak kdyžtak vyšlu ještě jednou sos. Jo dělám v Adobe photoshop 7. díky

11.4.2013 15:24:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Legendy
Tak tohle je můj první pokus o grafickou podobu legend. Jsem otevřen jakýmkoliv diskuzím (kritice už moc ne :-D )

soubory smazány



12.4.2013 23:57:54 | Upraveno autorem (porovnej)

guyverus
Prima - jsem rad, ze se Ti to v podarilo (i spojit :-) )
A jestli mermomoci potrebujes diskuzi (no proste hnidopich), tak by bylo dobre dodrzovat styly (napr. jednou Dva Mosty potom Dva mosty jednou legendy potom Legendy ap.) Take by bylo dobre (v tom pdf to jde skvele) otevrit si soubor napr v Readeru, dat velikost na vysku stranky a "zajezdit" koleckem tam a zpet. Uvidis jak Ti slova skacou. Toho by si se usetril (i te gramatiky) kdybys nejaky první vytvor (nemenici se pozadi s napisy) vzal jako sablonu (gramatiku v drobnem pismu jsem nezkoumal :-) )
Ale jinak dobry ...

13.4.2013 03:12:16

Block
Ty jo, ale ti povim to byl boj. Ty začátky jsou tvrdý. A žádnej hnidopich, prostě konstruktivní kritika. Zkusím to poupravit... příště na to dám pozor.

Druhý pokus o Karty (sem zvědavej na kolik pokusů se dostanu :-D)
opraveny styly
minimalizovány rozdíli na rubové straně karty
opravena gramatika

soubory smazány

13.4.2013 10:23:30 | Upraveno autorem (porovnej)

guyverus
Parada ...
A jestli chces jeste nejake typograficke minimum tak napr. :

- bylo by dobre, aby i textovy blok vpravo zacinal vzdy ve stejne vysce/vzdalenosti od ramecku (pomocne listy vytazene z meritek)

- prehlednost - prispelo by k prehlednosti, kdybys radkum s odrazkami udelal nejake odsazeni od kraje (vsech radek, ne jako tady :-). Take by lepe vypadalo zarovnani oboustranne (aby na jedne strane nebyla "pila s vylamanymi zuby" :-)

- diakritika - je dobre, ze je to sjednocene, ale v cestine nepouzivame velkych pismen u vice slov za sebou (jako treba v anglictine). Jen u nazvu, vl. jmen ap. Takze pak je to o tom zda Hnev Nestvur beres jako nazev, ale ani pak to nema opodstatneni (snad jen to, ze se Ti to tam asi libilo :-). Jinde to ale neni... )

Jinak jsi se nepochlubil v cem jsi tvoril pdf. V Acrobatu?
je to dobra prace i trenink. Zalezi na tom jak to chces uplatnit a jaky jsi v dokoncovani.
Nekomu to staci jak to je a nekdo by to chtel mit "pintlich" :-)

A mozna je zbytecne tady obtezovat timto - co uz neni diskuze, ale napsat pripadne PM

13.4.2013 19:08:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Block
Ok skusim si stím ještě pohrát, to by snad neměl být problém. vše by mělo jít opravit, mám vše ještě uložený v těch velkých souborech z adobe photoshopu, tam jsou všechny vrstvy. Naskládat do jednoho dokumentu se měpovedlo až když jsem si sehnal adobe acrobat 9 pro.

Kdybych to dělal jenom pro sebe, tak už na to hodim bobek, ale pokud ty legendy ode mě (byť nejsem autor) bude někdo chtít, tak bych chtěl, aby to mělo nějakou formu. Jistě by bylo snazší to hodit někomu zdatnějšímu ať to nasází na karty, ale chtěl jsem to zkusit, jestli to zvládnu :-D

A také zjistit jestli v tom co dělám, mám pokračovat. Musím říct že stou grafickou podobou se patlám dýl, než s překladem. PM???

13.4.2013 21:08:44 | Upraveno autorem (porovnej)

guyverus
PM - no primo zpravou v ramci ZH misto cpani do diskuze :-)

Jinak ja tuhle tvorbu beru jako vyborny trenink pro drobne graficke upravy a maly dotek typo...

14.4.2013 01:47:56

Pokus číslo tři
Obléhání
http://ulozto.cz/xCFQsc4M/oblehani-pdf

Dva Mosty
http://ulozto.cz/xx67d3Ks/dva-mosty-pdf

Tj ale tak je dobré aby se k tomu vyjádřili případně i jiní hráči. více párů očí více vidí. Jo je to dobrej trénink a navíc když máš v práci chvilu času... víš co se říká... co můžeš udělat v práci neodkládej na doma :-D

14.4.2013 17:24:59

guyverus
O.K. - jen jsem tu nechtel pusobit jako mentor ...
Podivam se ...

DODATEK - tak se asi nepodivam :-) Odesl mi systemovy disk (SSD) a mam ted praci se zachranovanim a obnovovanim souboru - asi na tyden :-(

15.4.2013 02:59:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Block
Nevadí, nikdo jiný už výhrady neměl, já myslím že je to už životaschpné, tak to posunem dál. Každopádně díky za rady a pomoc.

21.4.2013 20:46:32

guyverus
Tak uz jsem na svem PC s nahradnim (prechodnym) HDD.
Jinak si myslim totez co Ty - je to pro Tve ucely O.K.

Jen kdyz jsem zacal s tim redigovanim, tak jsem citil zavazek to resit az do konce :-)

23.4.2013 13:11:15

Testovány legendy
Tak jsme ty legendy testovaly a vcelkusem měl z toho dobrej popis. udělal jsem stručný zápis.

28.4.2013 01:34:43

guyverus
Skvělá práce,díky...

31.5.2013 17:57:35

Novy hrdina
Na BGG je k stiahnutiu dalsi novy hrdina Furetor/Fureta. Vedel by to niekto upravit tak, aby to bolo aj s prekladom?

20.8.2013 09:07:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Putování po Středozemi
Pán prstenů: Putování po Středozemi
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas