Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 304x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Herní doba + obtížnost

Zdravím, chci se zeptat, zda uváděná herní doba cca 1 hodinu odpovídá skutečnosti (většinou máme zkušenost, že u nás je to tak dvojnásobek, než se uvádí). Jde mi o to, že hrát s dětmi (8 a 12 let) víc jak hodinu jednu hru nejde, pak už je to nebaví. Nyní u nás frčí Karak a je to super, ale chtělo by to pomalu něco trošku obtížnějšího. Tak jsme narazil na Andor. Nebo pak Andor Junior, kde je uváděná doba hry cca 30 min (což s koeficientem prodloužení by dělalo tu cca 1 hodinu). Doporučili byste tedy Andor, nebo raději verzi Junior? A nebo zcela jinou hru? Musí to být fantasy svět a dungeon. Nejlépe v češtině. Díky.
14.1.2021 20:00:44

Junior
Přecházeli sme z Karaku na Andor junior. Je to za půl hodiny odehrané a děti to baví. Obtížnost/délka se dá nastavovat počtem úkolů, které si do hry vybereš.

14.1.2021 20:07:52

Odpověď

Tak herni doba se bude odvitej dle poctu hracu. Muze teda dle navodu zacinat na 1h ale i koncit na 3h v jedne scenari.
Jinak co se tyce obtiznosti tak mi prisla trosku prehnana, scenar jsme si museli zahrat az 3x nez jsme presne zjistili jak vyuzit vsechen cas k splneni pozadavku scenare na vyhru.

14.1.2021 20:50:02

...takže raději Junior ?
Aha, díky. Takže s dětmi asi raději Junior to vypadá. Musím k tomu něco načíst, bohoužel tady na Zatrolenkách ještě není ten Junior zpracovaný, abych přesně viděl, oč jde. TAk zkusím BGG. Díky moc.

EDIT: Jen teď koukám, že sehnat verzi Junior nebude jen tak. U nás jeden shop a to v němčině, na BGG je odkaz na Amazon, ale to vypadá taky na německou verzi. Anglická verze snad jaro 2021. Na češtinu to v dohledné době nevypadá asi vůbec.

14.1.2021 21:05:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Bacha

Bacha, Andor není dobrodružná hra jako Karak, ale nesmyslné časově-logické hlavolam. Na 99 % je to něco jiného než očekáváte a jen vás to naštve.

8.2.2021 12:00:08

Re: Niraj
Taky to mám německy, ale až na karty úkolů je to jazykově nezávislé. Stáhl jsem anglická pravidla z BGG a pohoda.

8.2.2021 15:33:02

Ando pro dospěláky - hraný s dětmi
Někde jsem četl, aby si tuto hru užil ten kdo si ji užít chce a přitom to nechce mít jako puzzle , což odpovídá i setupu pro děti.
Tak místo za jednu zabitou příšeru posun času, toto provádět za 2 příšery.

8.2.2021 21:20:41

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas