Andean Abyss - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

Tak na tuhle hru se vyloženě těším, téma drogových válek, gangy, marxistická guerilla, policie, kolumbie, prales.... obrázky testovací hry vypadají super, vypadá to na GMT klasiku. Netuší někdo, kdy to vyjde? Pro mě must have!
8.3.2011 19:03:48

ozzy
Díval si se na GMT kanálu na youtube na ukázková videa? Ruhnke (asi to je on) si tam šoupe čudlíkama po mapě a všechno kolem toho okecává, to vše v pravděpodobně testovací verzi pro Vassal.
http://www.youtube.com/watch?v=aHjsF4A-HEY&feature=related

8.3.2011 20:00:53

tož
takový HiS fanda a nemáš jako druhou domácí stránku po zatrolenkách GMT P500!!!

zatím to vypadá dobře, protože tak měsíc dva po ohlášení nápadu už je 254 předobjednávek, až bude 500+, tak začnou finální přípravy, testování a samotný tisk...máme březen 2011, takže do konce 2012...ale vše může změnit i tvá předobjednávka...tedy dej svému chtíči průchod...a když tak rovnou klikni i na Pax Romana...díky

http://www.gmtgames.com/s-2-p500.aspx

8.3.2011 20:11:01

tož
Už je to 500+

Půjde to u nás sehnat?

2.9.2011 21:30:11

alucard
sehnat to pujde, ale nejdřív tak 2012...pokud neuspisi testování a tisk...to že je to 500+, znamena jen pro ně, že je zájem a že tedy mají vývojáři zelenou a mají začít dokončovat...

bojím se že teď mají plno a místo v plánu je tak 2.kvartál 2012...

ale zázraky se dějí....

2.9.2011 21:37:19

Alucard
to, ze to prekrocilo 500 teprv znamena, ze to jde do konecne produkce, doresi se grafika atd. Tudiz jeste tak pul roku pockame.

2.9.2011 21:37:51

Ocasek
o fous :)

2.9.2011 21:38:38

Abyss
No ja bych rad, aby to bylo co nejdriv, na tohle se vazne tesim!;)

3.9.2011 16:48:45

VASSAL PBEM test?
GMT k tomu vydali VASSAL modul a kompletní balík pravidel a reference sheetů.

Nechcete to rovnou otestovat po mailu?

3.9.2011 21:33:57

...
pokoukal sem videa a líbí se mi to moc... asi půjdu rovnou prostudovat i ten modul pro VASSAL...

4.9.2011 11:30:24

re
kombinace autor a téma je tady totálně vržedná, must-have

4.9.2011 14:09:21

Jezura
Ja bych se asi nedokopal to pres ten VASSAL hrat...;)

5.9.2011 08:03:24

První dojmy
Mám rozehranou první hru po mailu, tak se podělím o pár dojmů. Téma velmi unikátní, stejně tak herní systém. Je to naprosto inovativní, ale zdá se, že fungující variantu CDG. Každá karta se vykládá veřejně a je na ní pořadí, v jakém na ní mají jednotlivé frakce mají právo. Přitom jsou vidět vždycvky dvě po sobě jdoucí karty a kdo využije první, nemůže využít druhou. Krom hraní za událost, která se ke všemu dá uplatit vždy dvěma způsoby, je tu pořád možnost zahrát nějaké "operations". Těch je hodně druhů a jsou asymetrické podobně jako třeba v Labyrinthu. Přidejte si velkou asymetrii podmínek vítězství a pro mne překvapivě jednoduchá pravidla. Asymetrií a diplomatickými herními možnostmi se to, myslím, bude blížit až Rexovi/Duně, ale ve hře po mailu, kde to dva z nás vidí poprvé a učí se za běhu, to zatím nevyniklo. Podtrženo sečteno must have.

1.4.2012 15:47:13

Jezura
Dik moc, ja se toho nemuzu dockat, u me je to jedna z nejocekavanejsich veci vubec...;)

1.4.2012 19:41:19

uaaaaa
Tak tohle vypadá masakrálně. Akorát spoluhráči pujdou sehnat asi hůře.. Kdyby jednou GMT zpracovali válku v Bosně (nebo obecně v Yugo), tak budu v 7. nebi.

23.6.2012 22:20:03

Tohle zní nadějně
"Andean Abyss is the first volume in a planned COIN Series of games that will use similar rules to cover a variety of modern insurgencies." Mohli by dát i tu Bosničku. Nebo taky konflikt v Severním Irsku, to bych si taky chrochtal, ale kampaň IRA "Long War" by asi byla obtížněji vtělitelná do pravidel a herních mechanismů.

24.6.2012 10:54:08

hm?
nejake nove dojmy z hrania?
ake je to v roznych poctoch hracov?
velmi ma totiz tato hra zaujima

2.10.2012 15:17:11

re
Hra je na cestě, už se na ni třesu, prozatím aspoň tenhle zajímavej článek
http://www.quartertothree.com/fp/2012/10/04/if-you-stare-into-the-andean-abyss/#more-17504

5.10.2012 08:33:49

Gaspar
Ja jsem na to koukal, kdyz to hrali Jezura a spol minulej tyden na Deskohrani a vypadalo to vynikajicne. V patek si to jdu zkusit s nima, tak pak dam vedet. Uz teda ale vim, ze za me budou dojmy pozitivni;)

10.10.2012 15:16:49

Všechna čest
Tak jsem v pátek s Ježurou, Olafem a Tondou dal poprvé tuhle věc a jsem nadšenej. Předem podotýkám, že se LatAm věnuju a na téma kolumbijského konfliktu jsem i několikrát publikoval, takže asi nejsem úplně nestrannej;) Prví dojmy jsou nadšení. Hra dost věrně kopíruje vývoj země, její rámec vás nutí jednat tak, jak aktéři skutečně jednali a celkový historický pocit je výjimečný. Nadto je to hra plná interakce, vyjednávání a krátkodobých spojenectví, které se ale velmi rychle zvrhávají. Ve finále prakticky každý teše každého, ježto sleduje vlastní specifické cíle. Už se těším, jak si tohle někdy zase zahraju, na mém žebříčku her se to usadilo velmi, velmi vysoko...;)

14.10.2012 11:15:10

chjo
Ja vas nenavidim. Kluci mi o hre vypraveli a presvedcili me, ze to jako euro jen vypada. No a ted ctu pravidla a uz to mam objednane. Zas neusetrim :(

21.10.2012 11:06:46

Pro představu, o čem to je..
http://www.youtube.com/watch?v=xatVsK25-F4&feature=related

21.10.2012 22:40:59

dojmy
po prvej hre, ktoru sme nestihli dohrat dokonca mam velmi pozitivne dojmy. Zatial sa neodvazujem velmi hodnotit, ale vidim v tom velky potencial. Okrem ineho sme sa pri tom aj dobre zabavili a zasmiali.
Jedina namietka na ktorej sme sa zhodli, je ze pre hraca, ktory hra za Drogove kartely, je to skor ekonomicka hra ako wargame :)
Neuzije si tie utoky, unosy, atentaty, prepady..... sem-tam do neho niekto dzubne, ale v principe mu staci si len budovat svoje obchodne imperium. Operacie ako Teror a Utok nema dovod casto vyuzivat (snad iba ked treba niekoho, kto ma naslapnute, zabrzdit) - cize pre niekoho to moze byt menej vzrusujuca pozicia v inak velmi akcnej hre.
Ale mozno po dalsej hre (ktoru uz dufam dohrame a na ktoru sa velmi tesim) zmenim nazor. Potom pridam aj nejake hodnotenie.....

23.11.2012 14:31:03

dojmy
Tak po „plném“ testu ve čtyřech jsem nadšený. Je tedy fakt, že to bude chtít zahrát víckrát, než se do toho dostanu, protože ta škála možností a jejich důsledků je brutální. Před hrou jsem si přečetl tenhle text od jednoho mně naprosto neznámého autora :-) a poté byl historický feeling ze hry neskutečný:
http://www.rexter.cz/kolumbie-uribe-a-ctyri-roky-%E2%80%9Edemokraticke-bezpecnosti%E2%80%9C/2006/05/01/
Herně mě na tom především baví, jak bleskově se situace mění, jak prchavé jsou jakékoli dohody, jak moc se smlouvá. Cca 3 karty před skórováním jsem měl automatické vítězství a po skórování jsem byl poslední. U tohohle testu jsme se za cca 3,5 hodiny dostali do třetiny balíčku, takže to rozhodně není úplně fillerík ;-) Co se týká hraní za Kartely, tak ano, jsou zaměření ekonomicky a drží se většinou mimo hlavní vřavu, ale mě se jejich role „šedé eminence“ líbí a v pozdějších fázích hry podle mě může ostatním pořádně zatápět…

29.11.2012 10:00:40

Vybíráme z Bazaru

Mozkozrout za hranice věčnosti
Mozkozrout za hranice věčnosti
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas