Aliens: This Time It's War

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Aliens: This Time It's War - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Mark Chaplin
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Hrál někdo? Zaujalo mě, že je to tu kompletně ke stažení v cz, pravidla sice vypadají až moc jednoduše, ale vetřelec je vetřelec :-)
17.11.2013 20:45:51

Dojmy
Hrajeme docela často a hra je to super. Je to předchůdce Revolveru, takže mechanika je stejná. A ta bezmoc mariňáků, když se rojí jeden vetřelec za druhym, dvě pozice jsou zablokovaný a těsně před evakuací z planety zařve pilotka a muka mariňáků se protahují o další tahy, je úžasná :-)

18.11.2013 08:49:02

RedDragon
Tak takhle to zní luxusně :-) Jak jsi provedl tisk karet a žetonů? Mně se jednou dostala do ruky zde ze ZH počeštěná verze Starcraftu a musim říci, že to bylo parádní, všechny karty v cz a skoro nerozeznatelné od originálu... Když bych do této hry šel, chtěl bych ji mít v nějaké pěkné kvalitě...

18.11.2013 11:46:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Tisk
Tisknul sem to doma na samolepící A4 a tenkrát sem karty dělal tím způsobem, že jsem přední a zadní stranu lepil na staré Doomtroopers karty, kterých mám doma stovky. Dneska už to dělám tak, že mám 270g tvrdý papír (používám to co se prodává jako desky ke kroužkový vazbě) a vytištěné přední a zadní strany nalepím na něj a pak nařežu. No a žetonky klasika na karton. Jinak origo soubory v max kvalitě (sem se nevešly) pak mám na DB zde https://www.dropbox.com/sh/2vf5zjdcb2rokof/3d4AEa8t1T

18.11.2013 12:45:01

RD
No, tak to jsou už trochu větší soubory :-) Tak uvidím, co vymyslim... Nejraději bych to poslal do nějaký tiskárny, at si s tim vyhrajou oni... Jenomže to bude asi trochu dražší a stejně by se asi jednalo jen o tisk... Hm, každopádně díky za info a za link...

18.11.2013 13:35:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Tisk
Nějaký reklamky jsem zkoušel, ale všude cena +- stejná a to okolo 800,- bez DPH při oboustranném tisku a jelikož to není rozsekané na jednotlivé karty, tak to vždy bylo i bez záruky, že rub a líc budou sedět. Teď je ale myslím snad 30% sleva na http://www.artscow.com/ , tak by to možná i stálo za to poukládat po jedné kartě a nechat udělat tam.

18.11.2013 14:59:59

RD
No až na tu angličtinu dobrý :-) Ale kdyby to někdo objednával pro sebe, tak se přidám... :-)

18.11.2013 19:13:15

taky bych se přidal
nechcete ukecat tangrama?

18.11.2013 21:15:10

jar
Tak to už jsme 2 :-) Já si přemlouvání tangrama schovával až na tales of the arabien nights, ale můžem to zkusit i ted :-)) Třeba by se nás našlo i víc... Platí snad pořád, že čím více, tím lépe,ne? :-)

19.11.2013 10:14:41

možná plevelím, ale
mám takle karty do fury of dracula a je to luxusní, klidně bych nějakej hromadnej print bral a klidně ho zaplatím dopředu, teda tu svou část, na víc nemám

19.11.2013 10:46:33

souhlas
Tak já bych to viděl úplně stejně :-) Teď už jen sehnat další dobrovolníky a přemluvit tangrama... Tak jdem na to...

19.11.2013 12:16:33

hromadný tisk
Hele lidi, tuhle hru jsem našel na BGG ještě v době, kdy se o Revolveru ani neuvažovalo - možná mám dokonce stažené soubory pro tisk, ale jistý se i nejsem.

Co se týče hromadného tisku, právě dnes dodělám karty pro DUBina a chystám takovou komorní tiskovou akci.
Chtěl jsem udělat velký tisk včetně Tales of Arab. nights, ale nevím, jestli jsou už ty karty definitivní, nebo jestli se na něco má ještě čekat, takže sem se rozhodl vytisknout jenom pár věcí neveřejně, ale když už byste chtěli i tohle, tak bych splácnul dohromady větší várku.

Doma se na to podívám a napíšu sem co a jak. Předpokládám, že jste teda zatím tři zájemci na tohle?

19.11.2013 13:11:34

Tangram
Pokud by to vycházelo cenově zajímavě, tak bych se možná taky přidal.

19.11.2013 13:31:40

cena
Cena je 1,50 za kartu. Celkový počet karet zatím neznám.
A je otázka, jestli chcete jenom karty, nebo i žetony. Doma se na to mrknu, co to všechno obsahuje.

19.11.2013 13:48:30

Karty
Pokud vezmu počet karet bez karet pro odpočet (tam jsou buď žetonky nebo karty), tak je celkem 148 karet. A kdo by chtěl karty pro odpočet, tak těch je 7.

A jinak sice jednu sadu už mám, ale myslím, že druhá se v našem herním klubu neztratí, takže bych do toho šel taky.

19.11.2013 14:13:58

tisk
tiez by som do toho isiel.

19.11.2013 16:29:47

cena
já bych možná taky měl zájem

19.11.2013 18:58:39

jdu do toho..
Takže já bych do toho šel určitě. Bral bych všech 155 karet a i ty žetony... Prostě komplet... Peníze samozřejmě pošlu velmi ochotnému Tangramovi klidně předem :-) No a jinak se samozřejmě také hlásím na Tales of t A N... Tož jsem teda jistý zájemce...

19.11.2013 19:20:30

tisk připraven
Takže mám to připraveno na tisk. Tady je náhled ke kontrole (je to trochu větší):
http://www.mediafire.com/?vvvhbr74ccpm14m

Doufám, že jsem chybu neudělal, mělo by to sedět. Jenom jsem se chtěl ujistit, že jsou dobře proti sobě ty bojiště s člunem na oranžovém pozadí - FF stojí proti kartám bez FF a N nestojí proti sobě - je to tak?

Žetony nakonec dělat nebudu, s tím si musíte poradit sami.

Tisk proběhne příští týden.

20.11.2013 18:13:50

Tan
Paráda... Kdybys chtěl peníze předem, dej vědět, číslo tvého účtu mám :-) Jinak s tím, zda to sedí, ti pomůže asi jen RedDragon... A kolik to asi bude stát? Já už necouvnu, jen abych věděl, jaké prasátko mám rozbít...

20.11.2013 20:24:17

cena?
taky bych to radši poslal dřív,abys na to nečekal jako minule, číslo účtu už jsem asi vymazal, ale zkusím to zkouknout
Jen potřebuji vědět kolik

20.11.2013 22:01:25

Cena
Cenu vyvěsím ještě z ostatníma tiskama zítra. Dá se ale spočítat :) - už jsem ji uváděl tady v tomhle vlákně jednou :).
Vydržte do zítřka a na peníze není spěch, v klidu.

20.11.2013 22:04:48

Tisk
Co jsem na to koukal, tak takhle to proti sobě sedí jak má. Co se ceny týče, tak pak jen poslat číslo účtu a částku a hned odesílám.

21.11.2013 09:17:40

Pravidla?
Tož nevím teda. Koupil jsem a jsem z toho Patapuf! Ten CZ návod mi přijde jako nějaký výcuc nebo jsem úplný blb, ale vůbec nevíme co s tím máme dělat. Pojmy jako bojiště, síla postav apod., kam dávat karty, kdo kam dává karty......je ten návod opravdu celý??

13.5.2014 17:56:02

Tisk
Plánuje se další tisk, nebo jdu s křížkem po funuse? :-)
Editace: Šlo o tisk české verze, tak to nic, já bych radši originál.

3.10.2014 20:19:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Zpracování a překlad
Moc děkuju, karty vypadají výborně, těšim se na první hru :)

6.7.2018 11:16:24

Vybíráme z Bazaru

PaladinovéZápadního království:Sběratelská krabice
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas