Alien Frontiers: Factions

xxxxxxxxoo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Alien Frontiers: Factions - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Alien Frontiers
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Clever Mojo Games
Autoři: Tory Niemann
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Chtel bych se zeptat, jestli uz s timto rozsirenim, nekdo hral v 5 hracich a jake mate zkusenosti (neprodluzuje to az prilis hru?) Je nutne mit toto rozsireni, pro hru v 5 hracich? Nestaci jen kostky navic?
21.8.2012 14:47:42

Fuf00n
Hráli jsme v pěti (přidané kostky a "základny") bez rozšíření samotného, pouze s upraveným pravidlem pro Kolonizační centrum a to fungovalo bez problémů.

21.8.2012 15:03:20

2 Amis
Dikec za odpoved. S tim Kolonizacnim centrem, predpokladam ze jste pridali dalsi drahu pro 5ho hrace?

28.8.2012 12:10:14

Fuf00n
Není potřeba přidávat dráhu - hráli jsme podle pravidla z Factions, kde se prostě "rozpojí" vazba mezi "parkovišti" pro kostky, takže vznikne 12 samostatných míst, na které libovolně můžeš dát v kole max. 3 kostky a základna se posunuje po kterékoliv dráze a pokud by měla skončit na místě kde už nějaká jiná rozestavěná leží, tak ji prostě přešoupneš do vedlejší dráhy a položíš pod/nad. Pouze v případě, že by náhodou byly všechny 4 dráhy obsazené ve stejném místě, tak musíš připojit kostku víc/míň, abys skončil před/za nimi. Pokud by byly obsazené všechny "vysazovací" políčka, tak můžeš připojit kostku, zaplatit vysazení a rovnou vysadit kolonii.
Jo, ještě k tomu času - hráli jsme asi o něco déle, ale nebylo to nějak markantní, nebo otravné, a to ani z hlediska prostojů mezi tahy. (Ale někde jsem zahlédl, že vzhledem k tomu, že s destičkami frakcí mají lidi víc možností kam umístit kostky, tak prý mají tendenci víc přemýšlet a už se to může trochu táhnout.) Tady naopak trochu vyvažoval přidaný čas na pátého hráče to, že je ve hře víc kostek, takže je obsazeno více míst na plánu a je míň možností kam dát ty svoje, tedy i přemýšlení a lidi hrají rychleji a ve hře má tak o něco větší slovo štěstí na kostky ve správnou chvíli.

28.8.2012 14:35:55

Dojmy
Překvapilo mě, jak tohle rozšíření mění hru.
Nové lokace ve vlastnictví jednotlivých hráčů + karty úkolů najednou nutí hrát poměrně jinak a přináší množství komb a hůře odhadnutelné strategie protihráčů.
A o nových kartách alieních technologií nemluvě
Dělá to s moc pěkné kostkovky značně vykombenou strategii :-)

31.10.2012 10:16:58 | Upraveno autorem (porovnej)

assad
Me se hodlne libi ty objective karty, prijemne to okorenuji. (samozrejmne factions karty ale ty mi neprijdou ze by tolik zasadne menili prubeh hry).

31.10.2012 10:23:48

Vybíráme z Bazaru

Karuba
Karuba
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas