Alien Frontiers

xxxxxxxxoo hodnoceno 60x (Seznam vlastníků)

Alien Frontiers - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Clever Mojo Games
Autoři: Tory Niemann
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dozaz na pravidla

...takže když umístím do teritoria kde nikdo není svoji první kolonii tak už ji ovládám? (získám kartičku teritoria a z toho plynoucí výhody?)
6.1.2012 10:26:48

Kontrola teritoria
Jojo. A když ti tam někdo jednu přidá, kontrolu ztratíš, dokud tam nedáš druhou a nebudeš mít zase víc.

6.1.2012 10:47:42

Kontrola teritoria
...a když ztratím kontrolu, tak si odečtu i jeden vítězný bod?

6.1.2012 19:50:33

Kontrola teritoria
Jo ;)

6.1.2012 20:03:01

a
na co jsou ty rakety barevný malý? Já jsem mylela, že na počítadlo bodů se dává jedna kolonie (je jich tam 9 a hraje se s 8)

6.1.2012 20:05:58

ta...
V tom je finta bodování - za umístění kolonie nebo získání kontroly si bod(y) přičteš, za ztrátu kontroly bod odečteš a když ztratíš během hry přehled o posunování bodových puntíků jako já, je to na konci trochu překvapení, kdo vlastně vyhrál...

6.1.2012 20:07:00

Rakety
...tak už to čtu na krabici, jsou to scoring tokens

6.1.2012 20:28:21

Rakety?
Huh?? Co to máš za balení? Já si musím vystačit s tou 9. kolonií...

6.1.2012 21:04:25

Rakety
...no nevím, co to mám za balení, ale na té krabici je napsáno v takové bublině, že balení obsahuje scoring tokens (vyfoceny tam jsou ty rakety) a promo card: Mind Control Helmet. Nemáš? :-)

6.1.2012 21:14:07

A ještě rakety
Tak teď se propojilo několik osamocených prvků do souvislého celku - ty rakety, co myslíš, skutečně mám (i tu helmu), ale protože jsem objednával AF spolu s Pocket Rockets a promo kartu i raketky jsem dostal v jako bonus balíku (nebyly přímo ve hře), raketky jsem si přiřadil do Pocket Rockets, protože tam jsou úplně stejné... Pořád se něco děje!

7.1.2012 07:00:11

terramorph a další
mám dotaz ohledně terramotph (taková ta lokace kam lze dat jen 6).
- chapu správně že na toto pole položil kostku o hodnotě 6, tak poté vyhodnotil efekt (zaplatím a postavím kolonií) nicméně ma kostka toto místo blokuje do začátku meho dalšího kola a poté je teprve odstraněna ze hry?
- lze na toto pole použít bílou kostku? pokud ano tak co se stane když přijdu o teritorium které li poskytuje onu kostku? uvolní se dane pole okamžitě nebo až se dostanu na tah? (hráli jsme že okamžitě)

25.4.2012 23:03:01

falco
No tvoje kostka tam je až do začátku tvého tahu a tudíž blokuje. Ale dá se vystřelit plazma kanónem.

S tou bílou kostkou bych to udělal asi stejně. Že se oddělá z té stanice okamžitě.

25.4.2012 23:15:16

poradie hracov
neviem to dohladat, hra sa podla original pravidiel tak, ze sa pociatocne poradie celu hru nemeni ?

19.1.2013 08:37:26

teď nevím,
jestli si to dobře pamatuju, ale jsem přesvědčená, že ano :-) - prostě se střídáte v tazích...Na začátku hry, jsou ti, kteří začínají později zvýhodněni nějakým tím palivem nebo rudou navíc.

Tak jsem koukla do pravidel a je to tak.

19.1.2013 09:03:29 | Upraveno autorem (porovnej)

poradie hracov
v ceskom navode tu to nie je konkretne stanovene, ale v inej ceskej recenzii je vyslovene napisane, ze poradie sa celu hru nemeni /deskove hry.com /

19.1.2013 09:33:02

Vybíráme z Bazaru

Bitoku (ve folii)
Bitoku (ve folii)
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas