Age of Innovation

xxxxxxxxxx hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Age of Innovation - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Capstone Games
Feuerland Spiele
Portal Games
Autoři: Helge Ostertag
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

české vydání

Ahoj,

bude se u nás vydávat? Ohlasy jsou výborné.

31.8.2023 14:43:17

Každopádně některé české e-shopy už hru v anglickém vydání mají, zrovna si vezu kus ze Světu deskových her.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

8.9.2023 19:05:57

Mě by zajímalo jak moc rozdílný je to oproti Terra Mystice. Co jsem zatím koukal, tak moc rozdílů tam není. Ale nijak hlouběji jsem to nezkoumal.

8.9.2023 20:55:44

Přijde mi to jako zbytečné ždímání jedné hry stále dokola. Už je to 4 verze TM.

8.9.2023 21:27:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Já v tom vidím analogii s Arkham Horrorem:

Arkham 2.edice/Terra mystica … přišli ve správný čas, dobře se prodávali

Eldritch Horror/Gaia Project … sice už to nebyl prodejní hit, ale lidé je přijali, protože byli dostatečně odlišné od originálu

Arkham 3.edice/Age of Innovation … přestože si dost lidí myslí, že jde o vylepšený Arkham, prodejně to byla totální bída. Vyšel prostě už v době, kdy už mají lidé úplně jiné nároky, raději sáhnou po něčem novém a ani nostalgie pár jedinců tu hru neudrží nad vodou… je možné, že se pletu, ale podle mě by to byl stejný příběh, a to jsem měl ve své době Terru hodně rád

8.9.2023 21:47:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@-bacil- a to jsi zapomněl na Terru Novu. Nebylo by nic špatného kdyby Age of Innovation vyšlo za dalších 5 let jako připominka Terry Mysticy ale vydat 2 roky po sobě upgradovany reskin je trochu moc a to Terru Mysticu mam hodně rád. 

8.9.2023 22:08:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Jen o reskin nejde. Máš novou mapu (jiná pro 1-3 a 3-5 hráčů), přibyly destičky inovací a barva boardů není svázaná s národy a vlastnostmi pevností, vše se kombinuje, stupice jsou pak taky upravené a přibyly tam i různé neutrální stavby, které lze získat, nebo žetony knih, pomocí nichž lze spouštět další akce na společné desce.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

8.9.2023 23:35:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Kombinuje to principy z Gaia projectu a Terry. Kdo chtěl složitější Terru, ale nemá rád sci-fi,vyhovuje mu pevná mapa a upřednosňuje ostřejší interakci Terry, pro toho je Age of Innovation.

9.9.2023 06:21:48

@UmmA Složitější bych neřekl, co jsem zatím několikrát hrál. Jakože tváří se to komplexněji, ale při samotném hraní mi to přijde více volné a není takové nouze o zdroje, protože ty přinášejí třeba i knižní akce, destičky inovací či ve větším kompeteční dílky. Navíc teraformace zlevnila, tak to je celkově méně zařezávací.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

6.10.2023 16:10:02

Přidám dojmy po první partii ve 4 hráčích. Všichni jsme již nějaké zkušenosti s TM měli. Starou TM jsem hrál tak 5-6x a hra jako taková mě baví (byť v ní nejsem dobrý). Gaia jsem hrál jednou a už nikdy více. :-) O to více jsem byl zvědavý na tohle. 

Hned na začátku mi přišlo skvělé, že nejste svázaní s konkrétním národem, ale vybírají se kombinace. Samozřejmě při první partii jsme volili v podstatě náhodně, bez nějaké strategie. 

Vaše deska nemá pevně stanovenou akci za pevnost ale teprve při jejím postavení si ji vybíráte z nabídky a dáte si na desku. To je bomba, hlavně pro nováčky protože můžete přizpůsobit strategii.

Líbily se mi i knížky, díky kterým si můžete kupovat další dílky na desku a vytvářet si mini-kombíčka. 

Pokud bych si měl vybrat mezi starou TM a tímto, určitě budu volit toto. I nováčci mají šanci na úspěch, hra je celkově volnější, můžete operativně měnit strategii, ale přitom duch a podstata TM zůstává.

14.12.2023 08:43:50

@zdenda-foto Vidím, že píšeš, že Gaia Project jsi hrál jednou, ale stejně … můžeš napsat proč pro tebe už “nikdy více”? Předem díky.

Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

14.12.2023 12:47:41

Už si na to vzpomínám jen mlhavě, budou to tak 3 roky, měl jsem nějakou rasu, co na začátku má 3 vesnice (stanice). Hráli jsme to asi 4hodiny (jeden spoluhráč docela trpí na AP), od půlky hry jsem byl “zablokovaný” a nebo daleko od ostatních, odehrál pár tahů za kolo a musel pasovat. Neříkám, že to byla chyba hry jako takové, určitě jsem to hrál i blbě (holt první hra), ale spolehlivě mě to odradilo to ještě někdy zkusit. 

Zatímco z “Age of Innovation” jsem po první hře nadšený :-)

14.12.2023 13:20:06

Já hrál Gaia Project, jak tak počítám, cca 130x, zejména na BGA nebo v aplikaci, ale i na stole, a to ve všech počtech hráčů, avšak nejvíc sólo. GP je ohledně mapy volnější než TM, kde tě zablokují mnohem snáze. Xenos se třemi počátečními doly mají výhodu, že právě se lépe dostávají k dalším planetám tím, jak jsou na různých místech. A spolu s Bescods jako jediní mohou zakládat  federace pouze ze 2 budov. Jsou dost flexibilní.

Stejně jako GP tak i TM a AOI můžeš v klidu hrát první partie spoustu hodin (mně první sólo AOI trvalo přes 2,5 hodiny) a u všech těch her, protože jsou mega komplexní, je analýza-paralýza častou součástí. Ač je fakt, že AOI je nejvíce přístupná a není tak zařezávací. GP je  něco mezi v tomhle. Ale díky těm skvěle vymyšleným tematickým  stupnicím a běžným a pokročilým technologiím k nim přiřazeným (pokaždé jinak) a variabilní mapě, která asi nikdy nebude úplně stejná, je pro mě tou nejoblíbenější hrou ze série.

Všem těmto hrám ale musí dát člověk mnohem víc než jen jedno zahrání. I 10 bude furt málo. Takže to vážně nebyla chyba hry jako takové, já už bych o tom něco mohl vědět. :D

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

14.12.2023 13:39:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Anno 1800
Anno 1800
Akt. cena: 820 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas