Galaktické aliance

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Galaktické aliance - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Jeffrey CCH
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obsah pro sólohráče

TLAMA, co mám info, překládá 5 sólových scénářů k vytištění. Jde o oficiální obsah. Kdo by nechtěl čekat, najde je zde na BGG:

https://boardgamegeek.com/thread/2992412/official-solo-scenarios-overview

Můžete je stáhnout jak každý zvlášť, tak všechny hozené do jednoho PDF (doporučuju), a to buď v černobílé, nebo barevné variantě. Mají různé obtížnosti a vypadá to s nimi hned zajímavěji než obyč sólo varianta z krabice, která se - aspoň soudě dle první partie - brzy ohraje.

Plus taky vypadá zajímavě tato fanouškovská varianta nazvaná Solo Mode w Win Condition, díky níž budete mít pro každou partii ještě vytyčené cíle, které musíte splnit. Jde o kombinaci vítězných bodů a úkolů typu “měj tolik a tolik planet”, “buď v tolika a tolika sektorech” apod. Ty se určí dle symbolů na tažených kartách během setupu. Více už zde:

https://boardgamegeek.com/thread/3044849/solo-mode-w-win-condition

Já určitě oboje otestuju a dojmy budu mít jak na svém IG, tak případně i zde a ve FB skupině Sólohráči.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

27.10.2023 15:10:19

Jonas díki za info a som zvedavý na dojmi.

31.10.2023 14:15:47

Bohužel u scénářů budou nejasnosti, něco se řešilo i na BGG, ale ne vše se vysvětlilo a je to 100% jasný.

Hned u prvního si musíš domyslet, zdali získáš bitevní lodě a kredity z obou vyložených karet. Já bych čekal, že jo, jinak to je děsně těžký (a normálně se oboje získává, když člověk kartu vyloží). Někdo na BGG tvrdil, že dostaneš jen lodě… A na třetí pokus, když jsem to zahrál tak, jak mi to dává největší smysl, jsem vyhrál - nutno mít 35 bodů, já dal 36. Ten 1. scénář je rychlejší než normální sólo hra, jak nemá hráč na ruce žádný karty a není fáze boje (místo ní je úprava). Takže 15-20 minut.

Druhý scénář už vypadá komplikovaněji, má i více textu pravidel a vyšší obtížnost. Tak snad ho pochopím. 

Určitě pak pomůže, když to celé TLAMA hodí na web česky.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

31.10.2023 15:34:51

Neví někdo něco bližšího k překladu scénářů? :-)

4.1.2024 18:38:48

Vyjádření od Mirka z TLAMY, kterému jsem teď napsal:

“Ano, dva jsou hotové na korekturách a pracuje se na dalších. Priorita je stíhat deadliny nových her a před Vánoci jsme měli trochu jiné starosti.”

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

4.1.2024 19:02:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Přeloženo zde:

https://www.tlamagames.com/galakticke-aliance-solo/

17.1.2024 08:15:42

Vybíráme z Bazaru

Imhotep Duel
Imhotep Duel
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas