Galaktické aliance

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Galaktické aliance - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Jeffrey CCH
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Můžete pls někdo napsat své dojmy ze hry, případně i sólo hraní?

10.10.2023 10:00:15

@Kach Hrála jsem to jednou ve 3 lidech a tak mě to “nadchlo”, že už to nikdy znovu hrát nechci. Na začátku dostaneš do ruky karty a musíš si (hned na tom začátku) vybrat, které z nich budeš chtít ve hře hrát. Takže hlavní hledání komb mezi kartami probíhá ještě předtím, než hra vůbec začne. A toto rozhodování před začátkem mým spoluhráčům (kteří hru už předtím párkrát hráli) trvalo asi 10 minut. Já to hrála poprvé, tak jsem moc nevěděla, co tam vlastně mám hledat a prostě jsem to nějak zkusila.. Když pak hra začla, měla jsem pocit, že jsem celou dobu v podstatě už jen vlečená tím, jaké karty jsem si na začátku vybrala a vlastně jsem tam pak už neviděla moc té hry. Osobně jsem spíš příznivcem her, kterým se musím přizpůsobovat v průběhu hraní, a ne že si to celé promyslím na začátku a pak už jen jedu v zajetých kolejích - proto mi to podle mě tak moc nesedlo. (Ze stejného důvodu např. nemám ráda ani mechaniku deck-construction, tedy přípravyu balíčku karet ještě před hraním. Ale kdo to rád má, ten podle mě ze hry bude nadšen.)

10.10.2023 11:33:16

Hru dostanu od TLAMY, nevím ale, kdy přesně vyjde. Pak najdeš sólové dojmy u mě na IG, ve FB skupině Sólohráči a něco pak můžu napsat i sem.

Edit 25.10.: Hra je již skladem.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

10.10.2023 13:49:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Prima díky :)

10.10.2023 20:06:10

Za mňa veľmi fajn počin. Odohrané 3 hry v 4 hráčoch. V malej krabičke prekvapivo obšírna hra. Veľa možností ktorou cestou sa uberať a ako získavať víťazné body. U nás mala hra celkový úspech, nakoľko príprava je rýchla, priestorovo je tiež celkom spratná a k tomu hratelne zaujímavá - vytváranie aliancii a využívanie ich schopností. Určite sa ešte veľa krát dostane na herný stôl.

29.10.2023 16:17:18

Mně se to taky líbí, a to jsem to hrál zatím jen sólo (2x standardní, 1x první ofiko scénář), kde to IMHO bude nejslabší. Ve více bych místo 7/10 dal klidně o bod víc. A mně se líbí třeba  to, že hráči mají jen 7 karet od začátku, a jak je využijí, je na nich. Varianta s draftem bude určitě povinnost pro všechny, kteří si to chtějí užít naplno a ovlivnit náhodu při počátečním dobrání karet. Zatím mám chuť to objevovat, viděl jsem jen část karet. Gameplay mi přišel na té malé ploše zajímavý.

Mínusy jsou to množství ikon, když člověk vidí hru poprvé. Není to úplně přehledné. V dalších partiích výrazně lepší. Taky tam je pár nejasností, ale vzadu v pravidlech a pak na BGG je FAQ (třeba nemusí mít hráč  vyloženy  3 frakční karty, aby měl hlavní ideologii pro závěrečné bodování. A může ji jednorázově změnit, i když má ty karty vyložené jen 2. A další věci.). Vizuál mimo karet taky asi moc nezaujme.

Nicméně na to, že má každý hráč během jedné partie  jen 15 akcí (plus 1-3 navíc, když nastane zlatý věk), tu vidím prostor pro různé strategie a že hra nemusí mít vůbec špatnou znovuhratelnost. A za cenovku 570 Kč to musí zaujmout ještě víc. Malá krabička, ale plná karet a komponent. Ke všem těm velkým hrám do sbírky se rozhodně  hodí.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

29.10.2023 20:16:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Já  bych si dovolil oponovat místním deskohernim “influencerum”, kteri odsuzuji deskovky po jednom zahrani. Zážitek z první hry je podobnej, jako zážitek z jakékoli jiné karetní kombinační hry, kde nemáte absolutně žádnou představu o tom co karty dělají a přitom je to nejdůležitější komponenta hry. Problém první hry tedy je, ze první krok, kterej mate ve hře udělat je, zvolit si karty :). Vůbec netušíte ….. to se ale po polovině hry změní, začnete kombinovat a zážitky z dalších her, budou úplně jine. Za mě se jedna o neskutečné kombinační euro, které je tematické, zároveň i skodici, je o co se přetahovat a hlavně, jdou vytvářet super kombinace. Hra má velkou variabilitu, znovuhratelnost i hloubku a pro zkušenější při variantě draftu, neobsahuje prakticky žádnou náhodu. Mimo to stojí 560,- Kč, má velice kvalitní komponenty, karty především a malou krabičku, menší než třeba krabcaci a přitom obsahuje plnohodnotný herní zážitek, který odehrajete kolem 40 minut. Bomba, přesně tohle mi doma chybělo, když porovnam cenu, zážitek a velikost, kam se na to hrabe gaia ;-))

2.11.2023 01:12:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlasím s Jonášem, Tomem a Jerrym (občas se to sejde, že), v tak malé krabičce se skrývá hodně obsahu, a možností jak hrát hru je poměrně dost. 

Nejsem příznivce poměřování her cena-velikost, protože to není objektivně měřitelné kritérium - spoustu figurek u blbě vymyšlené hry přece nemůže znamenat, že je to super kauf za málo peněz. Ne, dostanete jen hodně vytvarovaného plastu ke hře, která vás nebude bavit. NICMÉNĚ tady dostanete opravdu hodně zábavy za malou částku, objednával jsem za 440,- v předprodeji u Tlamy, VYUŽÍVEJTE PŘEDPRODEJE, JSOU SUPER!

Hra je poměrně hodně interaktivní, takže nechápu výtky, že je výběrem postav na začátku hry zahraná. Jednak si dovybíráváte jen 3 postavy ze 7 (a pokud by vám i to vadilo, jeďte slepou variantu kdy si všech 7 ponecháte hned a je na vás, co s tím dokážete), a hlavně v průběhu hry objevujete neznámé oblasti, kolonizujete pokaždé různé planety, a musíte reagovat na zbrojení soupeřů. Časem možná vznikne repetitivnost, kdy uvidíte hned po rozdání postav velkou červenou lajnu, po které pojedete, rozhodně však ne po první hře, kdy se s různými komby seznamujete. Řešení si možná udělám domácím pravidlem, že po každém kole budeme dobírat jednu extra postavu, snad to nerozbije hru :-)

Obrovské plus - hra je připravená doslova během pár minut! Jaký rozdíl oproti předraženým 4X, kde si musíte vzít dovolenou na přípravu.

Jediné co jsem zatím nezkoušel a váhám, jsou Jonym zmiňované sólo scénáře, kde zatím nikdo nevyvrátil pochybnosti o počátečním nastavení hry. Za to malý mínus dolů, vypadá to nedopečeně. Ale zase, je hezké že se i dodatečně o hru starají :-)

2.11.2023 09:02:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Už mám za sebou her 5 a pořád mě to baví i sólo a chci to dál objevovat. Dělaj dojmy jen po první partii je velká škoda a nepůsobí to dobře, kor když je člověk něco jako inluencer. Jakože já klidně napíšu ihned první dojmy (u sebe na IG / ve FB skupině Solohráči), ale vždycky dám hře několik zahrání a hodnocení klidně po každé z nich upravím, ač to většinou o víc jak 1* neskáče.

Ohledně karet:

  • pro třeba první partii s nováčky bych rozdal 7 karet všem a nechť s nimi hrají (protože stejně neví, co vlastně vzít a jakou hlavní ideologii pak zvolit).
  • Pro každou další partii bych hrál už jedině s draftem. Ten prostě chceš, eliminuje náhodu a máš na výběr z vícero karet.

@Katykola Setup prvního scénáře mám potvrzený od vydavatele ICE Makes z BGG. Kdyby to někoho zajímalo, ať mi napíše. Každopádně začíná člověk se zdroji vyobrazenými na obou kartách (2 lodě + 4 kredity). Čili stejně, jako kdyby je vyložil při běžné hře. V prvních hrách jsem se ošidil a měl špatný výsledek i kvůli tomu. 3. pokus už byl úspěšný, o bod jsem hranici překonal.

Na druhé scénář - již výrazně komplikovanější - se chystám.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.11.2023 10:37:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Já se trochu bál, protože Malé velké galaxie, se kterými se srovnání nabízí, mě zklamaly. Neříkám, že jsou MVG špatné, hrajeme je relativně pravidelně, ale při každém hraní mám pocit, že je to moc ploché, a ten herní zážitek je ošizený na úkor velikosti hry, čímž to také omlouvám. U Galaktických aliancí jsem ale jenom valil oči, kolik hry, strategií a komplexity se do té mrňavé krabičky vešlo. Tady rozhodně nemám pocit, že bych hrál nějakou lite verzi velké hry jako u MVG, ale že hraju plnohodnotnou velkou hru…. i když 4X bych ji rozhodně neříkal :))

2.11.2023 11:00:12

Vybíráme z Bazaru

Hrdina v kostce - ALL-IN
Hrdina v kostce - ALL-IN
Akt. cena: 3750 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas