nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Age of Empires III: The Age of Discovery - Builder Expansion

Rozšíření pro hru: Age of Empires III: The Age of Discovery
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Eagle Games
Autoři: Glenn Drover
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ahoy ! Salut ! Hola ! Oi ! Ciao ! Kolonizátoři všech zemí, vítejte !

     Pojďme se společně podívat, co nám Glenn Drover připravil za nášup k základní hře Age of Empires III:Age of Discovery :

1.   Rozšíření počtu hráčů – nyní je možno hrát až v 6 hráčích, rozšíření obsahuje kompletní sadu fialových figurek – zahrajete si za Italian City States

2.   Nové budovy – v rozšíření najdete 20 nových budov;  8 určených pro I.dobu, 8 pro II. dobu a 4 pro III. dobu.  Nově se objevují budovy označené jako Spoils of War (v I.a II.době), které je možno získat  zdarma. Přinášejí vám jednorázový zisk peněz nebo také obchodní loď, 2 specialisty či 2 obchodní zboží. Další budovy jsou z řad „klasických“, kdy na začátku tahu obdržíte některého ze specialistů. Je zde ovšem i několik budov, které hráčům přinášejí velmi zajímavé výhody a možnosti, které mohou do hry vnést mnoho zvratů.

3.   Nový specialista – Builder/Stavitel – Stavitele je možno získat z karet budov nebo z Pole specialistů umístěním kolonisty na pole tréninku. Stavitel má ve hře dvě speciální funkce. První se týká nákupu budov, kdy Stavitel snižuje jejich cenu o $5. Za druhé získáváte za Stavitele v koloniích Nového světa bonusové vítězné body. V případě, že ovládáte kolonii na konci doby, můžete si připočíst 4VB za každého Stavitele v kolonii, za druhé místo v kolonii získáte bonus +2VB za každého Stavitele v kolonii.  

4.   Žetony národních výhod – každý národ je vybaven sadou dvou žetonů, které mu poskytují ve hře určité výhody. Hráči si zvolí nebo vylosují národ, za který budou hrát a na začátku hry zvolí, kterou národní výhodu budou v průběhu hry využívat.  U každého národa se setkáte s výhodou v podobě přidání určitého specialisty, ale také s výhodami  spojenými  např. s objevováním kolonií apod.

5.   Nákup vítězných bodů - na konci každé doby, ihned po vyhodnocení VB za kolonie, může každý hráč utratit peníze za nákup VB. Cena za nákup je v závislosti na době pořízení:

I.doba :  1 VB = $ 1
II.doba :  1 VB =$ 3
III.doba:  1 VB = $ 10

Výše uvedené body jsou zcela variabilní pro aplikaci do hry a je pouze na vás, jakou kombinaci zvolíte, není bezpodmínečně nutné využít všech nových možností, pravidel či komponent.

 „Moře dává novou naději tak, jako spánek dává sny.“

 

 

Autor: NikitaChruscov

Další názvy této společenské hry

  • Glenn Drover's Empires: The Age of Discovery - Builder Expansion

Vybíráme z aukcí

Asterion Zlatá pavučina, modul pro DrD
Asterion Zlatá pavučina, modul pro DrD
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>