Age of Conan: The Strategy Board Game

xxxxxxxooo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Age of Conan: The Strategy Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ares Games
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti v pravidlech

1) Používání "strategy cards" ve střetech. V errarata stojí, že "If a player wishes to use a strategy card, he must play it before all contest dice are roller for a contest." A to si mám vysvětlit jak? Když jsem útočník a hážu 4 kostky, tak hodím 3 a protože jsem nehodil všechny, tak teď zahraju kartu a hodím poslední? Nebo je to o tom, že hodí útočník a poté hází obránce, který si až teď může vybrat, zda kartu zahraje?
Což mě vede k podotázce: kdy se musí obránce rozhodnout, jestli kartu zahraje?

2) CAMPAIGN - když zahraji "strategy card", platí na jeden "contest roll". Pro dobytí dalšího políčka při využití možnosti "forced march" musím zahrát další "strategy card". (Pochopil-li jsem vše správně.) Jak je to ale s "kingdom card" - ať je její typ jakýkoliv. Platí také jen na dobývání prvního políčka? Zdá se mi, že ano, protože pro dobytí následujícího musím znovu vzít kostku s "military action", nebo obětovat jednotku a tím získat v podstatě bonusový tah navíc.

3) SIEGES a BATTLES - tyto boje probíhají tak dlouho, dokud není jedna strana vyhlazena, nebo se nestáhne. Tudíž mi to připadne jako jedna akce. Když tedy zahraji "strategy card" a/nebo "kingdom card", platí po celou dobu, co házím kostkami, nebo jen na první hod? (Například karta, kterou musím hrát na začátku souboje a pak zvýší obranu regionu na 4 v případě, že byla nižší, jak 4. Být to na jeden hod, tak je to fakt slabé.)

4) Když se nepřátelská armáda přesune do provincie, kde je pouze "tower" (zabráno emissarem). Dochází k boji? Dle pravidel ano, protože je to pro hráče "enemy province". Dojde pak k jednomu kolu boje a když útočník uspěje, odstraní "tower" a provincie se stává neutrální a útočník dostává "Crom! Counts the dead"?

5) Jen pro ujištění - velvyslanec může umřít (být odstraněn z plánu) jen tím způsobem, že neuspějen v "intrigue roll" v nepřátelsk provincii, nebo tím, že hráč v "enemy province" provede výběr peněz? Co jsem 3x četl pravidla, tak je prostě nemožné napadnou a zabít nepřátelského velvyslance.

Asi jsem blbý jak necky, ale tohle vše mi fakt není zcela jasné a se spoluhráči jsme skutečně hodiny řešili, jak to vlastně má být.
2.3.2012 14:07:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Re: Nejasnosti
Na úvod uvedu pořadí kroků každého střetu:
1. Útočník oznámí, zda použije některou kartu království vztahující se k „začátku střetu.“
2. Obránce oznámí, zda použije některou kartu království vztahující se k „začátku střetu.“
3. Útočník oznámí, zda bude hrát kartu strategie.
4. Obránce oznámí, zda bude hrát kartu strategie.
5. Útočník ukáže svou kartu strategie (pokud ji zahrál).
6. Obránce ukáže svou kartu strategie (pokud ji zahrál).
7. Útočník hodí střetovými kostkami a rozhodne se, zda použije žeton kouzla na opakování hodu.
8. Obránce hodí střetovými kostkami a rozhodne se, zda použije žeton kouzla na opakování hodu.
9. Útočník oznámí, zda použije některou kartu království vztahující se k momentu „po hodu na střet.“
10. Obránce oznámí, zda použije některou kartu království vztahující se k momentu „po hodu na střet.“
11. Srovnají se úspěchy a určí se vítěz střetu. V případě stejného množství úspěchů vítězí obránce.
12. Útočník oznámí, zda použije některou kartu království vztahující se ke „konci střetu.“
13. Obránce oznámí, zda použije některou kartu království vztahující se ke „konci střetu.“

Ad 1): Domnívám se, že výše uvedený postup je dostatečnou odpovědí. Je jedno, jestli se střetové kostky hází postupně nebo najednou, házení nemůže přerušit žádná další činnost.
Ad 2): Campaign je série střetů a při každém je třeba postupně vyřešit kroky 1-13. Vzhledem k tomu, že použití karet strategie ve vojenských střetech je limitováno terénem, jsou nové karty strategie zpravidla žádoucí.
Ad 3): Rovněž tyto konflikty mohou sestávat z řady jednotlivých střetů, takže platí totéž co u tažení. Každá karta strategie či království tak platí pouze pro jeden konkrétní střet. Imho žádná karta, která by zvyšovala ochranu regionu, se ve hře nevyskytuje. Na základě mých zkušeností většinou stačí jeden střet, aby se jeden z bojujících stáhl, protože ztráta jedné jednotky a tím i jedné střetové kostky je dost znát. Navíc se zpravidla útočník před takovým konfliktem dostatečně zásobí, aby měl k dispozici výběr z co nejvíce karet.
Ad 4): Ano.
Ad 5): Ano, ale vyslanec se zároveň nemůže přesunout do provincie, kde se nachází cizi armáda, město nebo pevnost.

5.3.2012 20:24:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas