nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Aether

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Onni Games
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Náš svět je tvořen čtyřmi živly. Každý je zná, ale málokdo jim vládne. Existuje několik málo lidí, kteří znají tajemství elementů a dokážou využít jejich sílu k absolutní kontrole zřídel moci. Ty jsi jeden z těch vyvolených. Musíš však spěchat. Nejsi jediný.“

... z knihy „Čtvero elementů“

Každý z hráčů se vžívá do role, jakýchsi čarodějů, kteří dovedou spoutat živel a přimět ho pracovat pro sebe. Jedná se o abstraktní hru, kde je nutné, co nejdříve získat nadvládu nad několika strategickými políčky – zřídly. Tato strategická pole přináší hráčům - mágům nejvíce magické energie, a proto je nutné o ně bojovat s ostatními.

Příprava hry

Aether se připraví poměrně jednoduše. Rozloží se hrací plán, jenž je vždy trošku jiný a tvoří jej šestiúhelníková (hexová) síť. Hráči si do zásoby vezmou skleněné kamínky, kterými označují svá teritoria. Kromě toho obdrží zástěnu pro svá tajemství. A pytlík s hracími kameny jednotlivých živlů se položí na dobře dostupné místo. Na hrací plán se umístí bodovací políčka s hodnotami od 6 do 10 a na vyznačená pole náhodné kameny elementů. Hra je připravena.

Průběh hry

Hráči se střídají v jednotlivých tazích. Ten se skládá z umístění šestiúhelníkového kamene jednoho ze čtyř živlů na hrací plán. Snaží se podle pravidel obsazovat a získávat převahu u bodovacích polí. Pokud chce, může takové pole označit skleněným kamínkem své barvičky (barva hráče nijak nekoresponduje s živlem). Každý element má schopnost rušit živel jiný. Například voda ruší oheň. Takto se střídají a pokaždé si ze zásoby doberou do tří hracích kamenů a schovají si ho za zástěnu.

Konec hry

Hra končí ve chvíli, kdy se hrací plánek zcela zaplní a nelze již nikam nic umístit. Poté se spočítají převahy u jednotlivých zřídel. A dané políčko získá ten hráč, který u zřídla převládá. Nakonec se sečtou hodnoty a vítězí hráč s nejvíce body.

Autor: Elenistar

Vybíráme z aukcí

Bananagrams (CZ) - jednou hraná
Bananagrams (CZ) - jednou hraná
Akt. cena: 31 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>