Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla SK1

učím se pravidla starter kitu a už jsem narazil na něco co si v angličtině moc nevysvětlim:-)
1)FPF - můžu střílet pořád, dokud přehazuji morálku střelce? když ji nepřehodim tak nějek nechápu co všechno se stane.
2)ELR je vždy dáno na kartě scénáře? a vztahuje se ke všem? protože některá družstva ho uvedeno nemají, ale vždy alespoň u jednoho je
3)SW nějak mi uniká ROF a zasekávání
to je zatím vše
díky
27.4.2010 22:32:01

Boldrick
1) FPF - můžeš střílet pořád, ale maximálně tolikrát, kolik MF spotřebovala nepřátelská jednotka na tom hexu. Navíc každý výstřel tě nutí podstoupit MC stejně jako soupeřovu jednotku. Pokud hodíš méně, než j emorálka střelce, je to v klidu, pokud hodíš stejně, je střelec pinned, pokud hodí více, je broken.

2) ELR je napsáno na scénáři a vztahuje se na všechny jednotky daného hráče.

3) teď u sebe nemám pravidla a na SW si zatím netroufnu z hlavy, ale co si pamatuji: každá SW má ve čtverci číslo, které když dorovnáš nebo podhodíš na barevné kostce během střelby (házíš oběma kostkama a porovnáš barevnou s tímto číslem) tak držíš ROF - nedáváš na zbraň First/Final Fire žeton. A každá má tzv. Breakdown číslo B, které když dorovnáš nebo přehodíš při střelbě, tak se zbraň porouchá a musíš ji opravit, aby opět mohla střílet.

28.4.2010 09:22:15

díky
ale mám další dotazy:-)
4)DM se dává na každou rozprášenou jednotku a je na ní jedno kolo, když je zasažena znovu, DM žeton zůstává, mimo jiné. je to tak?
5)advence phase se týká jen jednotek se SW nebo všech? můžou se pohnout o jeden hex nejsou-li pinned
6)tohle by mi pomohlo asi nejvíc, neb si to moc nedám s textem do souvislosti:-) Good Order jednotky. tohle k nim píšou: "A personnel unit that is neither broken nor marked with Melee counter." ale mě to přijde málo

tak to je všechno zbytek dám tak nějak dohromady
díky sydo

28.4.2010 10:07:44

Boldrick
4) Ano, ale aby na ní zůstal, nemusí být jednotka zasažena, stačí, když je na ní vystřeleno.
5) v AdPh se mohou všechny útočníkovy jednotky pohnout o jeden hex, ať už mají SW nebo ne. Pouze pinned jednotky musí stát.
6) Myslím, že to je vše, v tom strater kitu moc jiných stavů není, pinned jednotka je stále GO, takže bych řekl, že to stačí.

28.4.2010 10:24:32

Tutorialy
Jinak mohu jen doporučit tyto tutorialy, dva z nich krok po kroku odehrávají scénář, další vysvětluje pravidla.

http://www.boardgamegeek.com/filepage/44413/aslsk1-tutorial-eop-no-1-s1-retaking-vierville

http://www.boardgamegeek.com/filepage/44414/aslsk1-tutorial-eop-no-2-s2-war-of-the-rats

http://www.boardgamegeek.com/filepage/35936/jay-richardson-tutorial-part-1-as-pdf

28.4.2010 10:28:39

ještě jednou
díky

28.4.2010 11:19:03

Vybíráme z Bazaru

ECHOES Housle
ECHOES Housle
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas