Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla- fáze První obranné palby (Defensive First Fire)

1)Situace jsem obránce a chci použít DFPh.Lze během tohoto DFPh použít bonus FFMO na utočníkovou jednotku v Los která začíná v Open Ground svůj pohyb ale pak už není během pohybu v Open Ground?Nebo bonus FFMO lze použít na jednotku co teprve vstoupí na Open Ground?
2)chci použít Subsequent First Fire na stejnou jednotku na kterou jsem použil Defensive First Fire pokud je dál(4 hexy) než než jiná nepřátelská jednotka (2hexy) která už tam stojí?
3)Pokud používám defensive fire mohu tvořit Fire Group?
4)Pokud použiji Defensive Fire jsou afektovány všechny jednotky ve stacku?
Dík za odpověd na mých pár dotazů....bude jich víc :-)
13.6.2011 12:31:28

Mormacar
3) Myslím, že ano
4) Určitě ano

13.6.2011 12:34:34

Mormacar
1) Ne, na jednotku vzdy strilis na poli DO ktereho se pohybuje (s vyjimkou snap shot a mozna par jinych).
2) Ne, SFF lze pouzit pouze na nejblizsi jednotku
3) Take myslim ze ano, pokud mas leadera a vsechny nalezitosti k FG
4) Ano, s jednou vyjimkou - pokud ma souper jednotku na poli a pribehne k ni jina jednotka (a v tu chvili tam vystrelis), zasahnes pouze tu jednotku, ktera se prave pohybuje.

EDIT: Furt se mi to plete, zda k FG potrebuji leadera nebo ne, musim si to doma zas procist. Protoze nemuzu strelit jednou jednotkou po jine a pak po ni hned vystrelit vedlejsi jednotkou na to same misto - to musi myslim vystrelit najednou (mandatory FG), ale ted si tim nejsem jisty.

13.6.2011 12:41:56 | Upraveno autorem (porovnej)

FG
jestliže jednotky z jednoho políčka střílí na jednu a tutéž jednotku nesmí střílet rozděleně, ale společně (mandatory FG), to jsem si skoro jistý.

13.6.2011 19:36:19

To All
Může branicí se jednotka ve sve DFF střílet 2* na stejnou sousedicí jednotku která vynaložila právě na toto pole 2MF?

28.7.2011 21:56:00

Mormacar
v dff muzes strilet pouze jednou, nezavisle na spotrebe mf. 2x bys mohl palit pouze behem pohybu utocnikovi jednotky, tedy v jeho movement fazi

29.7.2011 10:51:02

to Sydo
To jsem přesně myslel,utočník se pohybuje na sousední pole a spotřebuje 2MF,bránicí jednotka Využije DFF a pak SDF tzn 2* na stejnou jednotku na jednom poli.
Zrovna zkouším scénář Retaking Vierville.

29.7.2011 14:22:58

Mormacar
aha, tak to ano, muze :)

29.7.2011 14:38:27

Vybíráme z Bazaru

Sherlock Holmes Consulting Detective
Sherlock Holmes Consulting Detective
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas