Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PDF verze rulebook

Malý krůček pro člověka, velký krok pro ASL
https://www.wargamevault.com/product/344879/Electronic-Advanced-Squad-Leader-Rulebook
11.2.2021 08:46:46

;-)
Zaujímalo by ma ako to majú ošetrené, či je tam nejaká ochrana proti šíreniu.

11.2.2021 10:36:56

Joe

springb
Neviem, v dnesnej dobe je to uz podla mna skor kontraproduktivne pri niecom takomto riesit "mozne piratstvo"... Knihu pravidiel ASL tazko bude pouzivat niekto, kto hru nema, na to to je prilis okrajova zalezitost.

A naopak prave mozno kvoli tomu, ze si to niekto prestuduje, tak hru zakupi...

---------------
Prekladateľ Joe

11.2.2021 10:44:00

Joe
Na tú hru sú potrební aspoň dvaja, pričom hra im stačí jedna, ale pravidlá by sa hodili obom :-)

11.2.2021 13:04:50

Joe

springb
Stále si myslím, že ak sú to fanúšikovia systému, kúpia si to obaja. Ak nie, aj tak by si to odkopírovali jeden od druhého.

A je potenciál, že to časom aj zlacnie (si myslím).

---------------
Prekladateľ Joe

11.2.2021 13:49:06

watermarked pdf
Na pdf documentoch od Wargame Vault (kupoval som Journaly, HASL mapy a tak) mas dole napisane meno a cislo objednavky.

11.2.2021 15:44:35

cena
No casom neviem ci to zlacnie, oni to planuju aj updatovat, opravovat a tak, takze tvrdia, ze za tu cenu budes mat vzdy aktualne kompletne pravidla... Ale drahe su, no :-)
Zatial som nekupil, som zvedavy ako dlho mi to vydrzi :-D

11.2.2021 15:47:29


Ta cena mě taky odrazuje... a rád bych věděl jak je to funkční - jestli je to jen PDF, nebo jestli jsou tam aktivní odkazy (podle náhledu to vypadá že minimálně kapitoly a odkazy na ně tam jsou). V tom druhém případě by to výrazně pomohlo při hledání (pokud by každá zkratka měla aktivní odkaz, stejně jako index a obsah...)
Další věc, co mi tam chybí je provázanost na zakoupené moduly. Některé strany (kapitoly) mi tam budou chybět oproti tomu co mám v šanonech. Kdyby to šlo třeba po kapitolách dokupovat...

3.4.2021 18:50:50 | Upraveno autorem (porovnej)


Tak jsem to nakonec koupil... aktivní odkazy jsou parádní - každé číslo kapitoly které je v textu zmíněno je aktivní, stejně jako obsah a index. Obsah PDFka je v podstatě totožný s těma malejma papírovejma pravidlama, ale je tam přidáno několik kapitol navíc - konkrétně design your own, training manual, Deluxe ASL, Korean war (a možná ještě něco). Je to i včetně všech tabulek.
Konkrétně: kapitoly A, B, C, D, E, F, G, H, J, K, W a charts jsou komplet. Kapitoly I, L, M, N, O, P, Q, R, S, T a Z nejsou.

Takže uplatnění to určitě najde, hledání v pravidlech se tím dost zrychlí. Na tabletu funguje parádně. Po zaplacení je možnost si stánout dvě verze ve dvou verzích (konkrétně verze 1.04 a 1.05, a u každé z nich jsou dvě verze s rozdílným chováním zoomu - jedna z verzí vám po odkliknutí odkazu udrží velikost zoomu, kterou jste měli na původní stránce, ze které se odkazujete, a druhá která vám zobrazí celou stranu.).

Klady: aktivní odkazy, dvě verze, kapitola výuky a tvorby vlastních scénářů je součástí, tabulky jsou součástí (včetně aktivních odkazů v nich)

Zápory: Hodilo by se, kdyby šly pravidla personalizovat - tj. dokupovat další kapitoly vlastněných modulů (to není až tak zápor, jako spíš zbožné přání).
Chybí kapitola I. pro hraní kampaní...
Obligátně cena - i když v porovnání s tím kolik jsem už vrazil do žetonků to není tak hrozný.

Takže doporučuji. Vypadá to že si na tom dali záležet.

14.4.2021 13:15:00

Vybíráme z Bazaru

Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas