Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Beyond Valor

Tak první a nutný modul již je opět na trhu. Cena: $105. Tak nevím, možná budu doufat, že mě starter kit nechytne, bo by ze mě tahle hra ždímala prachy fest :)
22.7.2009 09:43:02

sydo
Kdybys to chtěl z někým otestovat,tak dej vědět.

31.10.2009 14:25:52

kosibratr
Určitě se pak domluvíme. Nejdřív musím zastřihat žetonky a pak se pustím do luštění pravidel. Zatím mám stažené tutorialy, ale ten Starter Kit nevypadá tak hrozně. Nicméně když jsem v Essenu viděl na vlastní oči ta pravidla tak jsem se celkem zděsil, vypadají fakt masakrózně. A modul Beyond Valor je fest velká krabice, tam už bych si musel pořídit Counter Cutter protože to bych kleštičkama zastřihoval tak rok...

31.10.2009 18:57:09

sydo
Až zastříháš dej vědět a vlítnem na to.

1.11.2009 16:42:40

Tutorial
Hele Sydo, ony existuji nejake tutorialy? Das odkaz?
Jinak taky bych se na to nekdy prijel podivat do Prahy. Nebyly by pravidla k nastudovani?

11.11.2009 10:47:16

Tutorial
Je zde - tutorialy ke všem třem Starter kitům:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/40482

pravidla bohužel online nejsou :(

11.11.2009 11:14:19

sydo
Dotaz k tomu tutorialu. Jak tomu rozumět? Starter Kity jsou jakoby tutorialy k plnému ASL a tady je z ničeho nic další tutorial ... chápu správně že je to tutorial tutorialu? :) ... omluv moji omezenost. Jenom po tom ASLku pořád pokukuju a i když mi asi bude k ničemu stejně jako 70% mých her, asi si aspoň ten první starter pořídím ... a tak jenom tak dopředu bych rád věděl, jestli má smysl studovat tenhle ten Tutorial, nebo se prostě vrhnout radši rovnou do těch Starter Kitu pravidel?
díky za nějaké info :)

8.3.2011 22:04:00

Tangram
No ony ty Starter Kity jsou samy o sobě těžší než lecjaké jiné wargames, takže ten tutorial pomůže s pochopením některých situací a lépe se to s ním učí.

8.3.2011 23:11:36

mwhahahaha
chysta se dalsi obet ASL

9.3.2011 00:02:27

Tangram
mám jenom ASL Starter Kit 1. A je to, podle mne, plnohodnotná hra. Jestli nemáš moc času, doporučuji začít tímhle. Vyzkoušíš si to a je to levné. A tutorialy na které odkazuje sydo 11.11.2009 11:14:19, jsou přehledně napsané a vysvětlené hry, na nichž pochopíš hru. Na rozdíl od pravidel (myslím tím SK1), které jsou dost těžce pochopitelná.
Já osobně se u těch tutoriálů bavil jak malej školák a dva dny jsem podle instrukcí šoupal žetůnky a netrpělivě čekal kdo, že to nakonec vyhraje:-)

9.3.2011 09:43:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Boldrick
díky sydovi, Falcovi i Boldrickovi za slova povzbuzení :).

Boldricku, co píšeš mám v plánu. Určitě začít Starter Kitem 1 - cena skvělá a pro mě asi zábava na hodně dlouho. Asi si ho nadělím k narozeninám :). Význam tutorialu je mi už teď zhruba jasný. Děkuji :)

9.3.2011 09:52:53

Starter Kit
Problém je, že MMP je holubník, který to vydává na střídačku a třeba SK1 teď není dostupný, stejně jako pravidla ASL. Je opět dostupný Beyond Valor, ale jak je znám, až buou pravidla, nebude BV :)

9.3.2011 09:53:50

Hradiště
Teď v Hradišti jsme s Falcem zapařili scénář Fighting Withdrawal - ústup bojem, kde obě strany (Finové a Rusové) ustupují stejným směrem hořící vesnicí a musí evakuovat více vojáků než druhá strana. Parádní záležitost, první hru jsme hráli od odpoledne do sedmi do rána (samozžejmě pauzy na jídlo, pokec atd., ale tak 6 hodin času nám to vzalo určitě. No a druhý den jsme si vyměnili strany a dohráno za 3 hodky, takže zkušenosti se nabírají opravdu rychle. nejsme si vědom žádné chyby v pravidlech, kterou bychom udělali a už zvládáme pravidla pro pěchotu včetně concealment, který je oproti Starter Kitům opravdu velká a zajímavá změna. Mé nasšení nezná mezí a už se nemůžu dočkat další hry. Jdu vybírat další scénář s novými pravidly k procvičení :) Díky Falco!

3.4.2011 18:16:05

sydo
Hra to byla popravde ultimatni, prvni hru vyhral Sydo(o pul squad !) s velice napinavym zaverem... teda kdyby jenom zaverem, jako rus jsem ustupoval nejdrive urbanizovanym prostredim, zabehal jsem si pres hrbitov a pote skrze horici mesto jsem se snazil dohnat fina na uteku. Napinavy byl kazdy moment, plno zvratu, plno nadavek. Hru jsem si uzil bezvadne, cim dal tim vic nabalujeme pravidla tim vice se mi to libi (concealment je opravdu silny takticky prvek). Diky Sydo ! :)

3.4.2011 23:20:47

sydo, Falco
nechte toho, jó
:-)

5.4.2011 12:36:17

Vybíráme z Bazaru

Kmotr: Impérium Corleonů CZ
Kmotr: Impérium Corleonů CZ
Akt. cena: 840 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas