Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

som
som - avatar

ASL - SK1 vs ASL - SK2

Pánové, mám prosbu - uvažoval jsem o nákupu ASL SK1, ale pak jsem zjistil že existuje i ASL - SK2. Jestli to dobře chápu, měl by SK2 kromě pěchoty z SK1 obsahovat navíc dělostřelectvo. Nebo je to JEN samotné dělostřelectvo?
Protože cenový rozdíl je tam (podle mého nezkušeného oka) minimální proti přidané hodnotě. Navíc vzhledem k tomu, že na plnou verzi se asi brzo nezmůžu, měl by mi chvilku vydržet...

Díky za odpověď.
2.5.2011 09:27:50

som
V pravidlech pro SK2 jsou zahrnuta i pravidla pro SK1, stejne tak SK3 obsahuje pravidla obou predchozich Starter Kitu. A oba dalsi starter kity (2 i 3) obsahuji scenar jen pro pechotu, takze muzes zacit pozvolna. Problem je spis s tim, ze neobsahuji rejstrik a najit pak jedno konkretni pravidlo behem hry byva problem. Ale za ty penize je to urcite dobra koupe.

2.5.2011 09:34:58

sk
jestli jsem to spravne pochopil, tak sk na sobe nejsou zavisla, takze snad nemusis vlastnit ten predchozi, kdybys chtel treba rovnou dvojku. Nicmene bych vazne doporucil zacit jen s pechotou. Da zabrat sama o sobe.

2.5.2011 10:39:31

som

sydo
Aha, takže jediný problém vidíš "jen" v tom rejstříku? Ten by se ale mohl dát "nějak" sehnat, ne?

2.5.2011 10:41:07

som
No, to nevim jak, jelikoz k SK nikdy zadny rejstrik nevysel a rejstrik z plneho ASL by ti nepomohl. Ale neni to nijak velka prakazka, holt jen budes pravidly listovat dele.

2.5.2011 10:53:59

sydo
cili esi tomu rozumim, tak je nejlepsi koupit SK3, kde mam vse? i zetony i pravidla?
dale dotaz: nevite kde se to da momentalne sehnat? co jsem koukal pouze na SK1 tak je vse out of print. diky

26.1.2012 12:19:41

luudva
v podstatě lze koupit přímo trojku, kde máš kompletní SK pravidla. Kolik je tam žetonů a jakých, to nevím, ale předpokládám, že to bys zjistil na BGG. Co jsem ale četl, tak spousta lidí na sk2 a 3 nadává, hlavně co se týká pravidel, že jsou nejasná a ne moc dobře napsaná. Myslím, že nejlepší je koupit SK1, který tě naučí pěchotní základy. A pokud tě to bude bavit, jdi do plných ASL (čili pravidla+beyond valor). s dostupností je to problém, zkusil bych zahraniční shopy (nejlíp UK) tam ještě občas mají SK skladem. Nebo pokud jsi někdy v brně, můžeme se domluvit a ASL ti ukážeme (a předpokládám, že pražáci rádi učiní totéž), abys viděl jestli je to hra pro tebe.

26.1.2012 12:39:43

kandelabr
aha. zkusim pohledat jeste SK1 a ohledne nejake predvadecky bych se urcite ozval. dam vedet.diky

26.1.2012 12:45:20

luudva
Kandelabr ma recht (vsak pomaha na planete). Problem ASLSK 2 a 3 je to, ze neobsahuje rejstrik, takze sice mas vsechna pravidla pohromade, ale neco v nich najit je peklo. A nejdulezitejsi je stejne SK1, ktery te nauci pechotu a hlavne prubeh faze kola. Ostatni se na to uz jen nabaluje. A pokud te SK1 chyti, je jasne, ze potrebujes plny ASL :D

Moje rada - kup SK1, kdyz te chytne a pokukoval bys po vyssi mete, zajdi za nekym, kdo hraje at ti predvede plnou hru. A uvidis sam.

26.1.2012 13:16:32

zdravim
Dnes vecer sa stanem hrdym majitelom ASL-SK1.Pravidla mam prelozene,tak som zvedavy ,co budem za vojaka.

29.3.2012 18:38:26

brblo
gratulace! další lapená duše. doufám, že tě to chytí. a s případnými otázkami na pravidla sem :)

29.3.2012 18:47:29

kandelabr
Ako sa poznam,bude to urcite palba otazok.Nic podobne som nikdy nehral.

29.3.2012 18:51:15

brblo
to je jasné. je potřeba věnovat učení nějaký čas, ale odměna v podobě fantastického zážitku za to stojí.

29.3.2012 19:14:07

brblo
Neni nic podobneho jako ASL :) Drzim palce a tesim se na tve dojmy.

29.3.2012 19:56:02

brblo
Niceho bych se nebal, jde to celkem rychle do krve ... testovano na lidech :).
Jak rikal Bart ze Simspnu - pekne a prijemne navykove :)

29.3.2012 20:20:39

tak
prave teraz predane do vlastnych ruk.Idem to vybalit a studovat.

29.3.2012 22:39:24

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas