nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Advanced Civilization

Rozšíření pro hru: Civilization
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Bruce Harper
Eric Hunter
Gary Rapanos
Jeff Groteboer
Jeff Suchard
Jennifer Schlickbernd
Jim Eliason
Lauren Banerd
Michael Roos
Steven Padgett
Rok vydání: 1991
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Advanced Civilization je rozšíření deskové hry Civilization, které mírně upravuje pravidla původní hry a přináší do ní nové "obchodní artikly", technologie a katastrofy - to vše, aniž by se původní hra jakkoliv zkomplikovala.

Hráči stále hrají za jednu z devíti starověkých civilizací, za kterou budují města, dostávají obchodní karty, směňují je, občas dostanou i nějakou katastrofu, nakupují technologie a snaží se zapsat v historii co nejlépe. Pro další čtení vyloženě doporučuji přečíst si pravidla základní hry.

Změny:

  • Hra umožňuje hrát celkem osmi hráčům (s mapou "Western Expansion").
  • Každá "úroveň" obchodních karet má nyní dvě suroviny (v původní verzi měly dvě suroviny pouze úrovně 1 a 2). Díky tomu nedochází tak často karty a hráči ve většině případů opravdu berou tolik karet, kolik mají měst. Bohužel se v úrovních 2-4 objevily i čtyři nové katastrofy.
  • Při směnném obchodu se hlásí skutečný počet karet a 2 z nich se musí pravdivě oznámit. To výrazně zpřehlednilo a zlepšilo obchod - nikdo nic nepočítá, prostě nahlásí: "Dávám ti Šperky, Sůl a jednu další kartu" - hráč ať si to pak přebere sám.
  • Katastrofu získanou obchodováním lze (až na čtyři neobchodovatelné) "poslat dál" a co hráč neprodá, to se stane jemu. Často tak jedna katastrofa vymění za kolo 4 hráče - kdo neudrží kamennou tvář, už dané kolo moc nic moc neprodá.
  • Katastrofy se vyhodnocují před nákupem nových technologií - takto se zabrání tomu, aby hráč nakupoval technologie podle toho, co jej za chvíli postihne.
  • Přibyly nové technologie, zvláště pak náboženské.
  • Záverečné počítání vítězných bodů zohledňuje nejen nakoupené technologie, ale i počet měst a pozici na AST.

Celkově je změn ve hře (na rozsah pravidel) překvapivě málo, ale podařilo se v nich odstranit největší neduhy původní hry.

Autor: Kolouch

Vybíráme z aukcí

Shadows of Brimstone - 2ks Custom Dice Set - Enemy
Shadows of Brimstone - 2ks Custom Dice Set - Enemy
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>