nepřihlášený

přihlásit

registrovat

AARRR!

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Lupo Art Games
Autoři: Przemek Dmytruszynski
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

AARRR! je pirátská karetní hra pro dva hráče, tedy přesněji dva kapitány pirátských lodí, kteří se spolu střetnou v souboji na moři. Krabička je velmi kompaktní a vytvořena tak, aby se z ní dalo vystřelit jako z děla. Grafiku pro hru vytvořila perem a akvarelem výtvarnice Alicja Woźnikowska. Obrázky jsou tak skutečná malá umělecká díla.

Každý hráč obdrží na začátku hry svou loď a pět karet do ruky, s těmi pak ostřeluje soupeře, dále je konfrontován s různými událostmi jako jsou bouře nebo nebezpečné vlny, které svou silou dokážou spláchnout děla z paluby do hlubin moře a také jinými nepříjemnostmi. Volba karet je velmi bohatá. Například jen dělových koulí je několik druhů - některé hoří a jiné explodují, některé způsobí jen jednu díru v lodi, jiné zase dokáži poškodit loď daleko více.

Průběh hry:

Na začátku každému hráči dáme pirátskou loď a 4 karty děl, které si položí před sebe na stůl nad svou loď. Zamícháme balíček karet a každému hráči dáme 5 karet do ruky. Zbylé karty položíme jako dobírací balíček na stůl. Žetony děr umístíme na hromádce někde poblíž. Tím máme hru připravenou.

Hráč na tahu provede vždy 2 akce. Může zahrát kartu z ruky a vyhodnotit její efekt, případně pokud nechce nebo nemůže provést akci, namísto akce prostě zahodí kartu na odhazovací balíček. Pokud v průběhu tahu způsobil protihráči díry v lodi, umísti se na tuto loď příslušný počet žetonů děr. Na konci tahu si dobere nové karty tak, aby měl opět pět karet v ruce. Poté je na řadě druhý hráč. Hráči se takto střídají dokud není dobrána poslední karta z dobíracího balíčku. V tomto okamžiku hra ještě nekončí a hráči nadále zahrávají nebo odhazují své karty dokud některý z hráčů nebude mít prázdnou ruku. To je ten správný čas pro závěrečnou salvu - oba hráči vystřelí současně ze všech svých děl, proti těmto střelám už není žádné obrany. Vítězí kapitán lodi s menším počtem děr.

V balíčku karet můžeme najít karty událostí jako je „Mečoun“, který vám udělá díru v trupu lodi, nebo „Papoušek“, který krade koule z děl protihráče. Dále obranné karty jako „Lodní tesař“ utěsňující díry v trupu lodi nebo „Pán Wimbled“, který dokáže odrazit letící kouli zpět na loď, ze které přilétla.

Hra obsahuje:

  • 2 hrací desky pirátských lodí
  • 68 karet
  • 20 žetonů děr
  • 1 pravidla (anglicky, německy a polsky; český překlad se připravuje)

Všechny herní komponenty jsou jazykově nezávislé.

Autor: rix

Vybíráme z aukcí

Kovove mince (piratske)
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>