7th Citadel, The

xxxxxxxxxx hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

7th Citadel, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Serious Poulp
Autoři: Bruno Sautter
Ludovic Roudy
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zážitky ze hry (drobné spoilery)

7th Citadel umí psát zajímavý příběhy. 
Jsem dostal úkol něco udělat v jednom městě. Celý město jsem prosmejčil a úkol splnil. Ale byla tam možnost pokračovat navazujícím úkolem, což vyžadovalo vyřešení podivné nesrozumitelné hádanky nebo najmutí pomocníka.  Což, ale vyžadovalo 2 předměty na výměnný obchod, které mi už došly. Tak jsem město opustil a chtěl vyrazit zpět domů. Ale při prvním náhodném setkání jsem ty dva předměty získal. Tak jsem se hned vrátil do města, prošel na jeho konec a druhý úkol splnil.
A opět jsem vylezl z města. Při prvním setkání jsem našel divný sud, který pomáhal s léčením. A v druhém setkání zraněného chlapíka, kterého jsem zvládl ošetřit. A vzpomněl jsem si, že zrovna on by mi hodně pomohl u jednoho řemeslníka v tom městě. Tak jsem do města vlezl potřetí, chvíli jsem hledal, kde to přesně bylo. Ale našel jsem to, ale zjistil jsem, že  jsem navíc měl pokaňkané štěstí a odměnou byla špulka nití a žonglovací míčky. Ty snad někde vyměním za něco užitečného.
Teď jsem hru ukončil pod městem a doufám, že se tam znovu vracet nebudu.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

2.4.2024 23:30:20

@Pizin žonglovací míčky mi to odměnou dalo také, akorát zjevně úplně jinde :D 

Jinak jsme zatím hodně na začátku, ale píše to hezké příběhy a navíc mám zatím pocit, že alespoň tušíme, kam jít a co tam dělat (na rozdíl od 7. kontinentu, který také píše úžasné příběhy - zejména buldoka zatím noc nepřekonalo, ale je spíš o tápání ve tmě). 

3.4.2024 12:31:20

Tak dohrána první hrozba z 7th Citadel.

Celkem 35 hodin převážně sólo se dvěma postavami.

Neuvěřitelně dobrý zážitek. Systém je hezkou evolucí z 7th Continentu, dobrý základ systému zůstal, některé otravné věci se osekaly. Systém testů, na které se otáčí karty z balíčku, to se vylepšuje předměty a kartami z ruky a je třeba získat určitý počet úspěchů stále funguje velmi dobře.

Je tu daleko silnější příběhová složka. Tady je celá kniha dialogů. A některá setkání byla velmi zajímavá. Támhle má někdo ruku zaseklou pod kamene, dokážeme ho zvednout nebo ji amputujeme. Určitě nezapomenu na doručování jednoho balíčku, kdy jsem si říkal WTF. V první kletbě v Continentu jsem potkával jen kostry a mrtvoly a asi jen jednoho jiného živého člověka. Pomohlo i rozsekání na menší scénáře na 2-5 hodin s jasným úkolem. Líbilo se mi vylepšování základny a možnost postavy trochu specializovat.

I nějaká menší negativa. Konec přišel možná trochu náhle a předčasně. V logu jsem měl 16 side questů, z nichž jsem splnil 2. A z mapy jsem viděl jen část, ale na to asi budou další hrozby. A na normální obtížnost je hra relativně jednoduchá, skoro vždy mi na konci scénáře zůstalo dost životů, abych přebytek energie využil k toulání a vylepšení postav. Jen při toulání v podzemí s trochu zvláštními pravidly, to chvíli vypadalo, že bych tam mohl uváznout. Úkoly skoro všech scénářů jsem splnil na 100%. Příště s rozšířením, které přidává obtížnost.

Teď se asi vrhnu na ISS Vanguard a pak na další hrozbu tady. Mezitím chceme stihnout i nějakou kletbu v 7th Continentu.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

9.4.2024 00:39:34

Pizin: Bral jsi Side Questy z té budovy, co je přidává, nebo na ně člověk naráží i normálně? Přemýšlím, jestli ji postavit. Ale když vidím, že se obtížně plní, je to možná zbytečné? Side Qesty asi nezůstávají do dalšího scénáře, že?

9.4.2024 10:00:24

kdyz jsem hral prvne, tak jsem si postavil budovu na side questy a celou hrozbu jsem skoncil s 8 nesplnenyma questama. ale bylo to stylem, jak jsem hral - ciste za cilem scenare a zpet.

ted to hraju po druhe a hodne prozkoumavam, jsem pred poslednim scenarem a mam 11 side questu a z toho jsem jich 6 splnil a to jsem si ani neporidil budovu, ktera by mi je pridavala

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

9.4.2024 10:21:53

Vybíráme z Bazaru

Skytear: 6 rozšíření
Skytear: 6 rozšíření
Akt. cena: 2190 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas