7 Divů světa: Duel - Panteon

xxxxxxxxxo hodnoceno 221x (Seznam vlastníků)

7 Divů světa: Duel - Panteon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: 7 Divů světa: Duel
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Pantheon je ten typ rozšíření, který nemůžeš ken tak přimíchat do základní hry a jen ti rozšíří možnosti.
Hraješ buď Duel s Pantheonem nebo základ. Každá hra je trošku jiná i když na první pohled nevypadají. V Pantehonu totiž nehraješ s Gildama ve 3 věku a je zde ještě větší šance na technologické nebo vojenské vítězství, takže hromadění surovin se nekoná. Spíše hromadění peněz, protože za ty si nakupuješ přízeň bohů.
V prvním věku hráči právě tvoří panteón bohů. Tahle fáze se mi líbí, protože si vlastně dokážeš určit směr jakým se tvá hra bude vyvíjet. Po vytvoření pyramidové nabídky prvního věku se právě na některé zakryté kartičky (podle návodu), dají žetony bohů a hráč, který odemkne tuto kartu, získá žeton daného panteonu a může boha zakrytě přidělit do nabídky pro nadcházející 2 a 3 věk. Tohle se mi moc líbí, protože v základní hře hráči neradi otevírali nabídku pro soupeřův tah, ale tady z toho má výhodu. Ve 2 věku se zase podobně umisťují žetony slev na zakoupení schopností boha.
Herní plán je doplněn právě o desku s pozicema, kde se jednotliví bohové umisťují a pod jejich pozicí je také předtištěna cena pro tebe a cena pro protihráče. Takže další možnosti pro taktizování, dokonce můžeš umístit boha i do slotu s nižšíma cenama protihráče. Mnoho prostoru pro taktizování.
Ve hře je několik panteónu bohů, každý obsahuje 3 bohy a je zaměřený na jiný aspekt hry: feničané (finance), persie (technologie), egypt (stavby divů), řecko (dody a budovy), řím (boj).
Ve 3 věku jsou 3 gildy nahrazeny náhodnými 3 chrámy, které stojí plno surovin nebo stačí mít žeton přízně příslušného panteonu z prvního věku. Chrámy přináší vítězné body na konci hry podle toho kolik jsi chrámů získal (5/12/21 bodů)

Dojmy zatím po první hře jsou velmi pozitivní. Rozšíření přináší více taktizování a je lepší když hráč ví co kteří bohové dělají a podle toho si rozjet hru.

Co se mi nelíbí je, že hru musím vždycky rozebrat a oddělit základ od rozšíření.
5.11.2016 08:20:19

souhlas
Ze hry mám stejně pozitivní dojmy. Božstva přidávají nové strategické možnosti a základní verzi bych hrál už jen s někým, kdo 7W duel nikdy neviděl.

S tím oddělováním rozšíření bych to neviděl až tak divoce. Všechno jsem naházel do jedné krabice. Když chcete hrát s bohy, tak místo gild přimícháte chrámy do třetího věku. To je celý.

6.11.2016 13:13:32

Yedl
No ale Divy světa a zelené žetony vždycky oddělit, ale už jsem si zvykl a chce to jen cvik :-)

Po několika hrách mám poznatek že vyhrát na zelené je ještě mnohem lehčí a hůř se to kontroluje protože přibylo vytahování z diskartu, musíš je "pálit" do Divů.

7.11.2016 06:57:52

duel
Trochu se změnila strategie v první epoše. V základu jde o suroviny a stavění,tady přibylo hromadění peněz na nákup bohů v druhé epoše. Celkem je boj o žluté karty a přibylo pálení karet,hlavně zelených.
Ale celkově je to hodně dobré.Když bohem Ra vyfouknete soupeři div (12 mincí) ,v dalšim kole ho postavíte a máte hned další tah a vyfouknete (za těch 12 mincí) boha Tanit (12 mincí) který by stál soupeře jen 3 mince,tak je to na infarkt :+))

25.1.2017 19:12:38

Vybíráme z Bazaru

Dobble
Dobble
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas