7 Divů světa: Duel - Agora

xxxxxxxxxo hodnoceno 86x (Seznam vlastníků)

7 Divů světa: Duel - Agora - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: 7 Divů světa: Duel
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Pravidla a náhledy karet ke stažení zde v rámci press kitů v různých jazycích (vpravo dole)
https://press.rprod.com/blog/jeu/7-wonders-duel-agora/?lang=en
23.9.2020 21:43:48

Pravidla

Po preštudovaní pravidiel je to podľa mňa bombaaa. Teším sa. Už tak bola hra veľmi strategická a čo to bude s týmto.rozsirenim? Zaujímali by ma rozmery kariet okrem.divov.

24.9.2020 13:17:08

JAHMANsvk
Myslíš ty karty senátorů a zrádců? Myslím, že mají stejný rozměr jako karty z kterých se vytváří nabídka. Jinak ano, taky se mi líbí jak to díky těm rozšířením nabírá na hloubce, tohle to zas posune o kus dál a přitom je to pořád hra, kterou si díky menším rozměrům bez problému vezmu kamkoli na dovolenou nebo na cesty, mám z toho radost.

24.9.2020 13:23:36

Froggery
To viem že senátori budú mať rozmer ako klasické malé karty, lebo idú do toho stromu ponuky. Myslím karty sprisahaní, snáď budú mať rozmer ako divy. Mne sa páči tiež rozmer hry a mám pocit, že sa mi to zmestí do insertu ktorý mám v základnej krabice.

24.9.2020 13:44:23 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Jo zapomněl jsem ještě na tyhle karty, z toho co jsem viděl mi přišlo, že mají stejnou velikost jako karty divů, přišlo by mi to i logické.

24.9.2020 14:23:14

Pravidla-jednotny slovník a chyby
Neviem ako české ale slovenské pravidlá majú nejednotný slovník a obsahujú aj chyby!
Napr. : V prehľade nových akcií, strana 9 je akcia B) "príprava sprisahania". Strana 11 kde sa táto akcia blizsie vysvetľuje je nazvaná "osnovanie sprisahania". Pričom nielenže je to nejednotne, ale aj gramaticky chybné. Keď už tak to má byť: zosnovanie sprisahania.

24.9.2020 14:46:28 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Tak já myslím, že to je v pořádku, je to Blackfire, a jejich předchozí překlady 7 divů taky nebyly žádný zázrak, takže se asi drží nastavené laťky :) Mám základ i předchozí rozšíření anglicky a tady jsem ani nepočítal s nákupem lokalizované verze.

24.9.2020 14:56:51

JAHMANsvk
Koukám, že to mají rozdílně i v české verzi což se dalo čekat, předpokládám, že nejprve vznikl český překlad a ten se poté přeložil do slovenštiny.

24.9.2020 15:02:37

Ďalšia chyba
Strana 11, spustenie sprisahania, " na začiatku svojho kola" . Predpokladám že tam má byť na začiatku svojho ťahu.

Edit: "Spustenie sprisahania nastáva navyše k vášmu kolu (správne má byť ťahu). Po spustení sprisahania svoje kolo (má byť ťah) normálne odohráte.
Dôležité: : Môžete pred sebou mať viac kariet sprisahania, zosnovaných či nie, ale spustiť môžete len jedno sprisahanie za kolo (správne za svoj ťah?), a
to vždy na začiatku vášho kola (má byť ťahu)."

24.9.2020 15:09:58 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
No to spíš vypadá, že BF má takhle nastavenou terminologii pro turn už od základní krabice, protože kolo se používá i u přehledů akcí, které můžeš ve svém "kole" zahrát.

24.9.2020 15:15:54

Kolo a tah
Tak myslím, že "kolo" je keď odohrajú oba hráči svoj "ťah" a "ťah" je keď akciu odohrá jeden z hráčov. Ale budiž.

24.9.2020 15:19:26 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
No, ale ani originál to takhle nedělí, používá pouze termín turn viz
Game Turn
In 7 Wonders Duel, the players each play in turn.
The first player begins Age I.
On your turn, you must choose an “accessible” card in the card structure and
play it. An accessible card is a card which isn’t partially covered by other cards.

24.9.2020 15:32:23

Froggery
Ok a čo umiestňovanie žetonov obetí a zetonov mytológie z expanzie panteon? Rozloženie kariet ponuky sa zmenilo a je iné. Ako sa teraz resp. kam sa ukladaju zetony v prvom a druhom veku?

A chýba mi na strane 12 pri prehľade akcií, že človek môže aj netahat kartu veku a aktivovať Kartu panteonu (ak hra s týmto rozšírením).

24.9.2020 15:41:44 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Rozložení žetonů bude na nějaké pomocné kartičce vložené v krabici.

S těmi akcemi je to zmíněno na straně 13, kde jsou dodatky pro hraní s rozšířením, akorát v českém překladu je chyba, místo nabídky nebo nevím jak se oficiálně překládá termín structure tam je použito balíček.
EDIT: aha oficiální termín je struktura karet

Když kombinujete rozšíření Agora a Pantheon, postupujte podle karty nápovědy.
Během hry udělejte akce v tomto pořadí:
1. Spusťte spiknutí (volitelné).
2. Zahrajte kartu z balíčku NEBO aktivujte kartu
Panteonu (povinné).

24.9.2020 15:53:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Víťazstvo - froggery
V základnej hre je pri remíze bodov rozhoduje o víťazstve počet bodov dosiahnutých vďaka modrým kartám. V agore pri remíze už rozhoduje len počet modrých kariet (a nie počet bodov vďaka modrým kartám). Myslíš, že to je zmena, alebo zlý preklad ?

24.9.2020 16:24:04

JAHMANsvk
To je chyba, v originále je to pořád počet vítězných bodů z modrých karet.

24.9.2020 16:28:44

Chyby
Čo na to povedať?

24.9.2020 16:31:32

Vybíráme z Bazaru

Arboretum
Arboretum
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas