7 Divů světa: Duel

xxxxxxxxxo hodnoceno 850x (Seznam vlastníků)

7 Divů světa: Duel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Přeceňovaná hra (!?)

Ahoj, máme Duel pár dní, odehráli jsme se ženou ale už asi 5 her, nepočítaje zkušební. První dojem fajn v tom, že hra je svižná a partie nezabere moc času, ale celkově nám to už přijde, že dost velkou roli hraje náhoda, kdo má možnost si táhnout jakou kartu (hlavně ty produkční-zdarma). A člověk nemá leckdy moc na výběr a třeba, i tím, že táhnout musí, nahrává soupeři. Je to dost omezené, co lze dělat.

4 z 5 her skončily na body (na vědu to je asi nemožné), z čehož 3x to bylo o 15 či více bodů, takže bohužel nic těsného.

Vím, že rozšíření přidává možnosti, ale aby základ měl tady 9/10 a na BGG byl na celkovém 16. místě? To moc nechápu/nechápeme. Pro nás oba jsou mnohem dál třeba Settleři: Zrod impéria, kteří přinášejí mnohem více možností a strategií, a přitom třeba na BGG jsou hodnoceni poměrně výrazně hůře (8,1 vs 7,4).

Díky za vaše názory.
19.11.2020 09:28:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za názory
Nečekal jsem, že za 1 den tu bude přes 20 příspěvků, díky. :) My hře určitě dáme šanci, je fajn v tom, že stačí 30 minut času, jen oběma nám náhoda přišla moc velká (hlavně co mám na výběr zrovna já a potřeboval by soupeř + co odkryju soupeři já + člověk neví, jaké karty šly mimo před zahájením), ale jasný, že každá hra náhodu obsahuje, jen u takhle krátké hry mi to přijde o to markantnější.

Vím, že dost lidí chválí Pantheon, jen právě je otázka, zda jej pořídit, když mě takhle hra (zatím) nepřesvědčila a přijde mi, že se brzy ohraje. (Oproti třeba Through the Ages, kde jsem v mobilní verzi nahrál 60 on-line her během 2-3 měsíců; u Settlers náhodu rozhodně je, žena si taky stěžovala, že nechodily produkční karty, ale zas tam je víc možností, co lze během tahu dělat a dost dělají i rozdílné frakce.)

A Duelu jsem přes to všechno zatím dal pěkných 7/10, bude to mít svý místo, jen jsem čekal víc.

Hrál jste někdo třeba Inovaci? Možná by to vás - fandy Duelu mohlo taky bavit, taky jde o civilizační hru, a i když jsem ji nehodnotil jako úplně top (taky sedmička), mohl by to být zajímavý tip.

20.11.2020 11:12:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Jonash
Všude, kde jsou karty, je náhoda. Záleží, co vlastně od hry očekáváš. Pokud hledáš hru bez náhody, tak doporučuji abstraktní hry. Karty a kostky to nejsou.

20.11.2020 11:50:20

.

Nejde o náhodu jako takovou, ale o to, co s tím může člověk dělat - jaké má ve hře možnosti. A ty mi přijdou v 7DD dost omezené, ač chápu, že to je vstupní civilizační hra a je určená spíše začátečníkům. A na tom je taky její úspěch postaven (jednoduchá pravidla, krátká herní doba, snadná příprava apod.).

20.11.2020 16:14:26

:D
Je urcena spise zaciatocnikom, ale s nahodou sa tam neda nic delat, malo moznosti. Vstupna civilizacna hra. Prosim radsej tuto debatu uz ukoncime, lebo neviem ci sa mam smiat, alebo skor plakat. Ano je to precenovana hra, kde sa s nahodou neda skoro nic urobit, vysoko na BGG je len preto, ze je rychla a ma rychly setup, ocenenia co ziskala, ich vlastne ziskala tiez pre tieto dôvody. Cista random hra, ktorej som dal 5 max. 7 rychlych partii.

20.11.2020 16:42:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kingsburg
Kingsburg
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas