7 Divů světa: Duel

xxxxxxxxxo hodnoceno 849x (Seznam vlastníků)

7 Divů světa: Duel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hrál někdo? Jaké to je?
24.10.2015 19:58:31

Náhoda
Dost čtu že Duel je o mnoho více o náhodě než klasická verze a že je to díku tomu skoro nehratelné pro někoho kdo chce trošku taktizovat.

Je to opravdu velký rozdíl oproti klasice?

Díky VS

28.4.2017 07:01:11

Vito Scaletta
Ako vidíš z nižšie uvedeného, názory 2-3 jedincov sa líšia od väčšiny. :) Podľa mňa tam náhoda je, predsa len, ide o náhodné usporiadanie kariet, ale je len veľmi malá pravdepodobnosť, aby ťa hra úplne zarezala. To ako keby pri hre s kockou niekomu stále padala 1tka a súperovy 6ka. Možné to je, ale málo pravdepodobné. Nie je náhoda, že s priateľkou som doma prehral asi len 4 hry z cca 15-20 hier. :-/

28.4.2017 08:10:40

stokyi
si na nu kruty :)

28.4.2017 09:19:06

skp

Me dojmy

Aktualne jsme odehrali prvni dve hry, jen zaklad, bez rozsireni...

Dle meho hra splnila co jsem cekal...svizna, konfliktni hra, ktera ale brutalne konfliktni na prvni pohled neni. Moje pritelkyne nesnasi hry kde se otevrene bojuje a bori jako zakladni herni mechanizmus. Tady to takhle neprobiha a hra je celkem mirumilovna...

Mechanizmus je super a hned nas napadali domaci vylepseni typu jibe pyramidy...obe hry skoncili na vitezne body, jednou jsme se priblizili k vojenskemu vitezstvi...

Za me super hra na pul hodky, asi s nami bude krome domaciho hrani i cestovat po dovolenych...

14.4.2018 17:09:02

úprava pravidel
Nečetla jsem vše, tak se možná opakuji, ale my doma to hrajeme tak, že jsou všechny karty otočené lícem nahoru. Baví nás to tak víc.

6.5.2020 06:20:36

Re: úprava pravidel
Můžete si to samozřejmě hrát, jak vás to baví, jen bych chtěl upozornit, že jste tím vyloučili možnost vojenského a vědeckého vítězství, takže hrajete pouze na body. (Protihráč by musel udělat sérii hloupých chyb, aby jinou variantu vítězství umožnil. Tudíž nedává smysl se o ně pokoušet.)
Po rozdání karet třetího věku ten z hráčů, který vybírá začínajícího, vlastně vybírá i vítěze, pokud je ochoten o chvíli déle počítat.
Navržená varianta obecně zvýhodňuje hráče, který má více nahraných partií, a toho, kdo je ochoten či schopen nad tahem více uvažovat (a partii tím zdržovat).

6.5.2020 08:42:45

Jenikkozak
Na druhou stranu, fakt hodne nastve, kdyz souperi otocim dve karty, ze kterych si vybere bud tu, kterou potreboval on, nebo ja. Pro zkusenejsi se pak ze hry stava horky brambor, kdo necha otocit karty toho druheho. Takze chapu, ze pro mene konfliktni hrani se to da hrat vsechno licem nahoru.

6.5.2020 08:53:46

Havelock
Tak zas ale o tom jsou pak dobře načasované stavby divů, co dávají další tah, případně pak s rozšířením možnost se vyhnout odebírání karty a koupit si radši přízeň nějakého boha.

6.5.2020 09:01:30

Re: Havelock
Sice hodně naštve, když soupeři otočíš výhodné karty. Ale když budeš donucen uvolnit mu výhodné karty, zřejmě to nenaštve o nic méně. Vidím to obráceně – zakryté karty umožňují méně soutěživé hraní.

Z 93 odehraných partií máme 14 vojenských nebo vědeckých vítězství. To sice není mnoho, ale eliminace alternativních konců hru z mého pohledu výrazně zploští. U mě by zůstala pachuť, že jsem neprohrál proto, že mi nepřál osud (jako v ameritrashi) nebo že by soupeř vymyslel výbornou kombinaci, nýbrž proto, že jsem nechtěl partii zdržovat. Nejde totiž nutně o to, že by hráč ve dvou třetinách dopočítal celou partii. Stačí když si v odhalených kartách vyhlédne kombinaci, kterou získá hodně velkou výhodu.

6.5.2020 10:14:06

otocene karty
Stale je to pyramida, ci su karty zakryte, alebo nie. Aj ked si vyhliadnes kombinaciu s odokrytymi kartami, nemusis sa k nej nikdy dostat. Staci ak super hra inak ako ty chces-potrebujes. Za mna jednoznacne podla pravidiel, o tom ta hra je, o danom okamziku. Ze clovek nemoze planovat od spodu pyramidy po vrch, inak by autori nechali vsetky karty licom nahor.

6.5.2020 10:27:02 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
Za mě taky podle pravidel, ale neodsuzuju tuhle variantu, pokud to někoho baví víc. Jen je to trošku o něčem jiném, o tom žádná.

6.5.2020 10:56:45

otočené (známé) karty
Hrát to se všemi kartami otočenými (známými) mě popravdě nikdy ani nenapadlo, protože pak zcela evidentně odpadá celý jeden důležitý taktický aspekt té hry - snažit se o to, aby doposud neznámé karty odkryl protivník a já měl šanci si z nich jako první vybrat (což může být dost zásadní pro dosažení vědeckého/vojenského vítězství, jak už tady padlo...). Tzn. za mě to rozhodně není vylepšení, ale spíš ochuzení o poměrně hezkou a nikoliv nepodstatnou mechaniku. Chápu ale, že někomu může víc vyhovovat její vyřazení.

6.5.2020 12:53:21

Dojmy
Chtěla jsem redukovat svoji sbírku, a protože tato hra včetně expanze byla ještě originál zabalená, nedostala se pár let na stůl a nad to jsem, po přečtení zdejší diskuze, nabyla dojmu, že náhoda, nevyváženost atd hru v podstatě zabíjí, rozhodla jsem se, že půjde z domu. Nepodařilo se mi ji prodat tak, abych na tom netratila příliš, a tak jsem ji nakonec rozbalila a zahrála jednou, dvakrát, třikrát... V kostce asi takhle: jsem fakt ráda, že se mně nepodařilo ji prodat. Hra se nám doma moc líbí. Nesouhlasím s tím, že "když vám soupeř vybere suroviny, nedá se nic dělat'. To by musela být naprosto mimořádná situace, aby nešlo nic dělat. V této hře mi nevadí podíl náhody a ani prohra tolik nebolí, právě proto, že se vždycky mužů pokoušet o nějakou alternativu. Mimo to je to fakt pěkná malá plnohodnotná civilizační hra.

30.8.2020 07:20:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Nahoda
Ja v tejto hre vnímam minimálnu náhodu, možno len v rozložení kariet a žrebovania divou. Navyše hráč vidí čo si vybera. Tah dobrania karty sa dá nahradiť povolaním boha. Myslím že sú iné hry, ktoré sa spájajú zo slovom náhoda, 7 divou duel tam určite nepatrí.

30.8.2020 10:24:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Clans of Caledonia + CZ pravidla od Tlamy
Clans of Caledonia + CZ pravidla od Tlamy
Akt. cena: 1001 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas