51st State: Winter

xxxxxxxxoo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

51st State: Winter - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: 51st State
51st State: The New Era
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, strategická, budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Winter domácí výroba

Pro hráče, kteří vlastní první verzi 51st State a New Ery přikládám návod na vlastní výrobu Winter edice.

- Základní hrací balíček tvoří všechny karty New Era.
- Z obou her vybereme všechny kontaktní červené a modré karty a dáme je bokem. V balíčku tedy zůstanou zbyle kontaktní dvoubarevné (modro-červené) kontaktní karty a karty s bílýma šipkama nebo dalšíma výhodama.
- Ze sady 51st state vybereme všechny vůdce.
- Pomocí takto vybraných karet vytvoříme město, které se skládá ze tří hromádek: modré karty, červené karty a vůdci.
Modrá hromádka obsahuje karty s hodnotama: 2, 3, 3, 4, 4, 5
Červená hromádka obsahuje karty s hodnotama: 1, 2, 2, 1-1 (machinegun),zbr - 4,zbr - 3
Vůdci: všechny dostupné karty Vůdců, kdo chce a má tak může přidat i promo vůdce.
Jednotlivé hromádky promíchat.

Na začátku každého kola se z takto vytvořených třech hromádek otočí po jedné kartě.
V akční fázi si hráč, který je na tahu, může zvolit jako akci "Verbování ve městě" za cenu 1 dělníka. Získá tak jednu z vyložených karet. Jeden hráč může město navštívit i vicekrát za kolo. Vždy ho to stojí jednoho dělníka.
Karty se do nabídky dokládají až na konci kola. Pokud v nabídce Města zbyde nějaká karta na konci kola, odhodí se do krabice a vyloží se nová karta z příslušné hromádky.

Včera jsme to vyzkoušeli a fungovalo to skvěle. Kontaktní karty sis vzal jen když jsi je opravdu upotřebil. Měl jsi co dělat s přebývajícíma dělníkama. Hrál jsem za Mutanty a možnost získat další červené karty jsem jen uvítal. Hra skončila ve 4 kole kdy jsem měl 41 bodů.
3.9.2012 07:25:22

Lumirius
Tohle jsou skutecne veskere herni mechanismy winteru? Co vlastne ten winter jinak hraci prinasi? A co se dela s kartami z 51 State kdyz zakladni balicek tvori pouze harty z New Ery?

3.9.2012 13:56:01

BMAJTZ
Samozřejmě to nejsou všechny mechanismy. Ještě je tam kostka, která ti ukazuje co dostaneš v daném kole navíc. Nepamatuji si přesné pořadí symbolů a všechny hodnoty, tak jsme to neuváděl.
Hlavně je tam balík s uplně novýma kartama, což je asi to nejdůležitější. Taky je tam navíc Texas.
Winter jsem zkoušel v rámci testování hry někdy v květnu. Za tu dobu to mohli ještě nějak vylepšit a pozměnit, ale když Trzewik hru připravoval, tak to vypadalo nějak podobně jak popisuji.
Tohle je spíš návod pro lidi co mají ještě první verzi, ať nějak využijou i předchozí karty.

Proč karty z New Ery? Mi ty karty připadnou lepší a vyrovnanější. Nikdy jsem nezkoušel ty dvě hry míchat dokupy, protože mi to připadlo zbytečné. Hodně karet se opakuje, vůdci jsou hodně silní. New Era mi prostě sedí víc.

3.9.2012 16:05:23

Lumirius
Mno ja zakladni 51st State nevlastnim ale prijde mi to skoda nevyuzit vsechny karty kdyz uz je mam. Ale ok pokud je k tomu padny duvod tak samosebou proc ne. Me New Era sedi taky mnohem vic, zakladni verzi bych si kvuli nulove interakci nekoupil vubec. Pokud to nejak Winter rozumne propoji (ne jak ty pravidla z New Ery ktere to moc neresily), tak bych i nad zakladni hrou uvazoval, ale to se uvidi.

3.9.2012 18:14:58 | Upraveno autorem (porovnej)

BMAJTZ
Jsem právě zvědav jak se s tím poperou, protože mluví o těch leaderech otevřeně ve článcích a v New Eře leadeři nejsou. Takže jestli budou ve Winteru znovu tak mě asi jebne, ale asi tam fakt budou, protože jak by to Frozen city řešili lidi co mají koupenou jen New Era. Nemám rád když si musím kupovat už jednou koupenou věc.

3.9.2012 18:54:52

Winter domácí výroba - doplnění
Zkusili jsme Lumírův návrh a doplnili ho na základě infromací z BGG o následující:

- Hrajeme na 6 kol.
- Na začátku každého kola dostane každý hráč k dispozici bonus v závislosti na tom, o jaké kolo se právě jedná:
1. kolo: žeton začlenění (šedý) s hodnotou 1
2. kolo: libovolná surovina
3. kolo: karta
4. kolo: žeton přestavby
5. kolo: dělník
6. kolo: 2 dělníci

A opravdu mohu jen doporučit. Už se těším na nové karty.

29.9.2012 23:47:21 | Upraveno autorem (porovnej)

ad leadri
urco jsou. v galerii karet jich par ukazali

30.9.2012 08:25:25

Shark
díky za doplnění. Já nikde nemohl najít ty druhy bonusů na kostce pamatoval jsem si jen některé druhy, ale ne pořadí.
Jinak pokud to chceš přiblížit opravdu k originálu tak v prvním kole je bonus bílý žeton hodnoty 1. Kvůli možnosti postavení více budov, aby se hra rychleji rozjela.

30.9.2012 08:56:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
Díky za upřesnění, už jsem to opravil.
Report z hraní prototypu se základními změnami jsem našel tady: http://www.boardgamegeek.com/thread/858286/winter-a-subjective-opinion-based-on-playing-the-p

30.9.2012 11:57:32

Staří vůdci vs. nové ikonky
Jak hrajete vůdce Borgo Almighty nebo Greedy Pete, na kartách je stará terminologie. Podle starých pravidel jsi dostal bod pokaždé, co jsi provedl modrou - červenou akci. Jak je to teď u New Ery? Dostaváš body i za provedení smlouvy s kartou protihráče nebo útokem na kartu protihráče?

15.10.2012 08:19:13

Lumirius
Kelly`s Pawn Shop
Abys získal 2 VB, musíš zahodit jednu kořist.

Myslím si, že by to mělo fungovat na stejném principu, Zahodit spoil co máš pod základnou a žádné suroviny za ni nedostaneš..

15.10.2012 08:53:35

Lumirius
Pokud je správný text v pravidlech 51st State (což by měl), tak oba vůdci odpovídají kartám z New Ery Mesmerizers´Dwelling resp. Pete´s Office. Tedy dostaneš bod pokaždé, když provedeš modrou/červenou akci, bez ohledu na to, zda ji použiješ na své nebo cizí karty.
Odhazovací schopnost karet typu Kelly`s Pawn Shop působí pouze na tvé karty, tj. musíš mít pod svou kartou základny položenou kartu s vykukujícím červeným/modrým okrajem.
Obojí jde za určitých okolností kombinovat, tj. útok na vlastní kartu (kořist) ti přidá body za Borga a poté tuto kořist můžeš vyřadit a získat body za Kellyho zastavárnu.

17.10.2012 23:50:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Shark
díky za ujištění. Hráli jsme to tak, ale několik dotazů na ikonkové neshody mě znejistěly :-)

18.10.2012 06:20:21

Vybíráme z Bazaru

Mouthguard Challenge - Bláznivá výzva
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas