51st State  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: IELLO
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Solo varianta

zatím vyšly jen polské pravidla pro solo variantu, kolik získáš bodů za 6 kol?
http://files.neuroshima.org/51solo.pdf
29.1.2011 08:50:42

ve zkratce.
Hráč má 6 kol nato, aby získal co nejvíce vítezných bodů. Něco jako v Agricole.

Příprava hry
Hráč hraje spolu s imaginárním protivníkem. Otáčí kartama z vrchu balíku tak dlouho, než najde 3 karty otevřené výroby. Tyto karty dá na samostatnou hromádku (jakoby před imaginárního hráče), zbylé karty zamíchá zpět do balíku uprostřed stolu.
Hráč si vezme 4 karty a začne hru.

Fáze dobírání karet - výhled
Hráč v této fázi získá do ruky celkem 3 karty. Vezme z vrchu balíku kartu a může se rozhodnout, zda si ji vezme na ruku nebo ji odhodí. Pokud se rozhodne, že ji odhodí, další dobranou kartu již musí přijmout. Tak získá první kartu. Tento proces provede znova a získá tím druhou kartu do ruky. Třetí kartou se stane další dobraná karta, ale tu už musí přijmout bez možnosti zahození.
Poté hraje za imaginárního hráče. Vezme 3 karty z vrchu balíku. Karty otevřené výroby dá stranou a zamíchá je do balíčku karet imaginálního hráče ( ke kartám, které byly vyčleněny během přípravy hry). Karty, které nebyly otevřené výroby se odloží do odhazovacího balíčku.
Nakonec hráč otočí vrchní kartu z balíčku imaginárního hráče a tuto budovu bude moct využívat během Akční fáze jako soupeřovu budovu.

Zbylé pravidla hry jsou nezmeněna.

Změna funkcí některých karet, pro solovou variantu:

Zlodějská karavana (začlenení) - hráč získá libovolnou survinu. (myslím, že by tu měly patřit i Kasárna)

Pub (začlenění) - dober si další kartu ve fázi Dobírání karet.

Pub (spolupráce), Stará knihovna (začlenění) - u třetí karty kterou dobíraš během fáze Dobírání karet si můžeš také vybrat, zda si ji nechat nebo si vzít další kartu.



29.1.2011 09:30:05

hura
tak dnes konecne pokorena tricitka. ku podivu s obchodniky

26.7.2011 23:28:11

ndru
gratulace :-)
Ona je ta solo varianta děsný random, protože hodně záležína tom co příjde "protihráči" za lokace a s čím můžeš tedy počítat.

27.7.2011 06:18:20 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lumirius
taky v pravidlech pro solo pisou, ze se alespon clovek nauci, ktere kombinace jsou, co k cemu (e; spis mi chybi pokladani workeru na moje otevrene lokace. takhle mam zkreslene kolik se mi jich realne sejde a jak moc je treba je vyrabet

27.7.2011 09:24:08

ndru
u mě jsou priority takové:
1. náběr - jako v každé karetní hře je možnost získat kartu na prvním místě.
2. univerzální surovina
3. worker
4. zbraň a cihla

Jako TOP karty které jsou pro mě "must have": lokace Sharash, Heavy Gear, Market, Pub a vůdci Baby Swift, Mr. President.

27.7.2011 09:38:43

to Lumirius
jj. ovsem samotna karta muze byt i na prd (pokud nemas Baby Swift). kombinace Sharash a Heavy Gear je pomerne casta. uz jsem mel i Sharash a oba Heavy Gear. z nazvoslovim tady zacinam tapat pac poslak verze ma Pub a Knajpa (coz je anglicky Pub) (e;

27.7.2011 10:13:58

ndru
tou kartou je myšlena možnost něco zahrát aji třeba jako kořist nebo smlouvu nebo mít prostě jen větší možnosti výběru.

27.7.2011 10:57:43

to Lumirius
jj. jen jsem vcera ve dvou hrach skocil s tunou karet na ruce a zadnou moznosti s nima neco delat (e;

27.7.2011 12:03:42

suroviny
kazdopadne jsem vcerejsi hry nad 30 uhral na palivo. jedna cihly a palivo. zbytek palivo. vetsinou jeste smlouva na vitezne body

27.7.2011 12:05:05

ndru
pokud se s kartama dostáváš k handlimitu a nemáš co s něma dělat tak dělat jedině akci shodit dvě a jednu si nabrat. Něco snad dojde, ale karet na bodování nebo zisk surovin za odhozené karty je dost.

27.7.2011 16:58:51

to Lumirius
njn. jenze k tomu potrebujes i pracanta (e;

27.7.2011 17:06:20

ndru
k aktivaci karty je třeba pracanta, ale pokud není co hrát, ale je pravdou, že tyhle karty taky nerad používám.

27.7.2011 19:42:27

pilujeme
nejak mam tendenci vnimat univerzalni surovinu jako paty druh suroviny a ne cokoliv /e;
kazdopadne dneska s mutantama 41

2.8.2011 23:49:28

a malem bych zapomnel
41 po sestem kole, ale koncilo by se uz po patem s 32 body (e;

3.8.2011 07:58:47

maras
chm. tak tohle je fakt maso (e; koukam na pravidla k NE a ctu, ze na startu hrac obdrzi 4 karty. nekde psali, ze se rozsireni hraje o neco svizneji nez zaklad, ale pro jistotu koukam do pravidel 51. a ejhle tady taky 4 karty na startu. zebych byl az takovy vul? zatim jsem hral jen solo. tak koukam na pravidla pro solo a malym pismem (kterym se v solo pravidlech popisuje priklad hry - ale v par mistech se jim to rozletlo) tam taky pisou 4 karty. jsem vul (e; hraju bez tech 4 karet na ruce, ale i tak v 6 kolem delam pres 40 boduch (e; korunovanej vul

14.10.2011 23:07:57 | Upraveno autorem (porovnej)

pre new era
vcera jsem jel cvicne bez leaderu a pohoda. nejvic mi zatim vzdy nahraji obchodnici. a potom jak si na pocatku rozdam 4 karty se uz da hrat i s federaci (e;

16.10.2011 11:08:18

61 boduch
za mutanty

3.12.2011 23:17:54

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Dark City
Legendary: Dark City
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas