nepřihlášený

přihlásit

registrovat

4-in-1: Die besten Stichspiele

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Amigo Spiele
Rio Grande Games
Autoři: Doris Matthäus
Frank Nestel
Günter Burkhardt
Karl-Heinz Schmiel
Stefan Dorra
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tento soubor štychových her obsahuje materiál a pravidla pro hry Mü, Njet, Was sticht? a Meinz.

V krabici najdete:

  • celkem 160 karet (některé jsou určeny pro konkrétní hru, některé jsou společné pro více her)

  • 20 umělohmotných žetonů

  • 1 herní plán pro hru Njet

Braní štychů ve všech případech probíhá více či méně podle obecných pravidel štychových her.

Stručné charakteristiky jednotlivých her:

Njet

(2-5 hráčů, cca 30 min.)

Hraje se na týmy. Na začátku má každý hráč možnost ovlivnit podmínky hry pokládáním kamenů na herní plánek. Do těchto podmínek patří určení začínajícího hráče, stanovení počtu odkládaných karet, barva trumfů, určení supertrumfu, bodování za štych/kořist.

Počet rozdaných karet se liší podle počtu hráčů (48 – 60 karet celkem). Když dojdou hráčům karty, hodnotí se podle daného bodování a začíná nové kolo. Podle počtu hráčů se hraje 8 – 10 kol.

Meinz

(3-4 hráči, cca 30 min.)

Tato hra se hraje na 8 kol po osmi štychách, přičemž každý získá v jednom kole právě dva štychy (žádné další už nebere). Každý tedy začíná s osmi kartami. Štych získá ten, kdo vynese nejnižší kartu, nebo ve správnou chvíli, danou pravidly, vykřikne: “Moje!” Na konci kola se přidělují body podle zvláštních pravidel na základě součtu hodnot získaných karet.

Was sticht?

(3-4 hráči, cca 45 min.)

Hra je zvláštní tím, že jejím cílem je plnění úkolů. Úkol si hráči vybírají na začátku hry sami podle toho, jaké karty mají pro hru k dispozici. I tyto karty si hráči podle určitých pravidel vyberou na začátku hry sami (každý 9 karet). Hra končí, jakmile jeden nebo více hráčů současně splní své čtyři úkoly. Příklady úkolů: sebrat nejvíce štychů, sebrat nejméně štychů, nebrat červené...

(4-6 hráčů, cca 60 min.)

Hra začíná aukcí, ve které se hraje o post šéfa a vicešéfa. V aukci hráči postupně vykládají karty z ruky před sebe a ten, kdo je ochoten odkrýt nejvíce karet, se stává šéfem, druhý v pořadí pak vicešéfem. Vicešéf volí trumfy a šéf potom trumfy své, které jsou trumfům ještě nadřazeny, tedy jakési supertrumfy. Šéf si také volí partnera do svého týmu (ne vicešéfa) a jeho tým potom musí uhrát určitý počet bodů, který vyplývá z karet vyložených při aukci a přiložené tabulky.

Poté se běžným způsobem hraje o štychy, dokud hráčům nedojdou karty.

Hodnotí se dvojím způsobem – jednotlivci dle počtu bodů v získaných štychách a tým šéfa podle toho, zda splnil či nesplnil předepsaný cíl. Do bodového konta hráče se započtou obě hodnoty a hraje se dále dokud někdo nedosáhne domluveného počtu bodů.

Autor: ikri

Další názvy této společenské hry

  • Mü & Lots More

Vybíráme z aukcí

Legend of the five rings 3x core
Legend of the five rings 3x core
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>