1989: Úsvit svobody

xxxxxxxxoo hodnoceno 87x (Seznam vlastníků)

1989: Úsvit svobody - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, válečná, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: GMT Games
MindOK
Autoři: Jason Matthews
Ted Torgerson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oslava Nového roku

Prosím o názory na zahrání na tuto kartu, někomu se to možná bude zdát jasné, ale já si jí nejsem jist. Jedná se mně pouze o první větu, zbytek textu je jasný.

Na kartě je napsáno, že "Na konci tohoto kola můžete ukončit hru." Je tady to slovíčko můžete, což vypadá, že když komunista zahraje kartu jako událost, tak se až na konci hry, může rozhodnout, zda efekt karty bude využit. Na druhou stranu je zde text na str. 15, 10.3, kde se píše " Pokud v některém kole provede komunista událost č. 104, hra na konci tohoto kola končí, aniž by proběhlo závěrečné bodování." Z toho mně zase spíš vyplývá, že když už je jednou vyložena, tak efekt na konci hry proběhne celý a hra končí.

Shrnutí : není mně tedy jasné, zda když je karta zahrána jako událost (což se v našem případě stalo díky tomu, že kartu hrál demokrat), tak zda se celý efekt karty na konci provede a hra končí nebo se může až na tom konci komunista rozhodnout, zda efekt proběhne a hra kočí ?

Dík za názory
9.3.2015 12:11:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Almodoro
Ak sa komunista rozhodne, ze na konci kola ukonci hru, potom sa pridelia body a prebehne este jedno bodovanie a hra skonci. Ak sa komunista rozhodne, ze hru nechce ukoncit, udalost sa odstrani a nic dalsie sa nestane. Diskusia na bgg: http://boardgamegeek.com/thread/900321/new-years-eve Karta nie je trvala, neplati do konca hry, je tam iba moznost hru okamzite ukoncit.

9.3.2015 20:29:02

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited jedi set
Star wars: unlimited jedi set
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 11 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas