nepřihlášený

přihlásit

registrovat

1960: The Making of the President

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Filosofia Editions
Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V roce 1960 se konaly v USA prezidentské volby s jedním z nejtěsnějších rozdílů v jejich historii. Republikánským kandidátem byl tehdejší viceprezident USA Richard Milhous Nixon. Jeho protivníkem byl kandidát demokratické strany John Fitzgerald Kennedy.

Hráči této hry představující oba kandidáty se snaží prostřednictvím zahraných karet ovlivnit průběh voleb tak, aby se ve volební den volitelé z jednotlivých států unie přiklonili právě na jejich stranu. To se stane v případě, že má dotyčný kandidát žeton vlivu v daném státě.

Herní plán představuje volební mapu USA roku 1960.

Hra je rozdělena na 9 kol, kdy každé kolo představuje zhruba 1 týden volební kampaně. Kolo 6 (debaty) a kolo 9 (volební den) se odlišují od ostatních.

V každém kole s výjimkou 6 a 9, hráči zahrávají střídavě karty, které mají k dispozici. Vždy se jedná o 5 karet. Hráč se při zahrání karty může rozhodnout, zda využije událost na kartě, nebo ji zahraje na body kampaně.
Události odrážejí jednotlivé skutečnosti, které se v průběhu kampaně staly. Události na kartě může za jistých okolností využít i soupeř.
Pokud se hráč rozhodne použít body kampaně, může zvýšit svůj vliv v jednotlivých státech, vést reklamu v jednotlivých regionech, nebo se může zapojit do diskuze o sporných otázkách.
Šesté kolo představuje televizní debaty, kdy vítěz v jednotlivých sporných otázkách (obrana, ekonomika a lidská práva), získá navíc odměnu v podobě kostek vlivu.

Závěr hry představuje deváté kolo (volební den). Hráči si sečtou počty volitelů z jednotlivých států, ve kterých mají podporu. Hráč, který získá 269 nebo více volitelů z 537 je vítězem hry a jeho kandidát se stává 35. prezidentem USA.

Autor: sasa

Získaná ocenění

Vítěz

  • 2008 - International Gamers Award

Vybíráme z aukcí

Cacao
Cacao
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>