Horizons of Spirit Island

xxxxxxxxoo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Horizons of Spirit Island - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Greater Than Games, LLC
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hráli jste už? Je to nějak výrazně jednodušší pro občasné hraní? Jaké jsou případně vaše dojmy v porovnání s “velkým” Spirit Islandem? 

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

20.6.2023 11:22:16

Nehral som, ale z toho, čo som videl, je zrejmé, že nejde o jednoduchšiu verziu hry, ale o jej lacnejšiu a minimalistickejšiu verziu (komponenty sú len pre troch hráčov, nepriatelia nie sú z plastu, ale z kartónu). Nových je len 5 duchov a skladacia herná doska so stranou pre dvoch (aj sólo) aj troch hráčov. Karty by mali byť tie isté, v niektorých prípadoch zmenili wording. Cena je príjemná a hru zvažujem čisto kvôli piatim novým duchom.

20.6.2023 16:09:39

@MerggieMan Díky, nějak jsem myslel, že to bude ve smyslu My Little Spirit Island, ale takhle pass.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

20.6.2023 16:33:18

Jednodušší to asi moc nebude (ono když si to dáš bez národů, tak to je dost jednoduché samo o sobě), ale duchové by měli mít nejnižší úroveň komplexity, než ti základní ve velkém Spirit Islandu … prostě pro start nových hráčů ideál.

21.6.2023 08:26:25

IN

Ano, přesně tak, je to takový starter kit.

----------------------
Majitel liščí krabice

21.6.2023 08:45:37

Jo je to na takové osahání hry, někomu to asi i na občasné zahrání vystačí, já to vzal vyloženě jen kvůli novými basic duchům, kteří se hodí pro hraní s lidmi, co nemají chuť pronikat do hry za komplikovanější duchy. Ale co jsem na ně koukal, tak bych řekl, že jsou tak na úrovni těch basic duchů ze základu. 

21.6.2023 09:31:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@Froggery Předpokládám, že po pár měsících již máte ty základní duchy odehrány. Jsou zábavní? A dají se hrát i bez karet schopností z Horizonu? Objevil jsem možnost koupit pouze ty karty duchů a docela mě to láká. Jsem ve hře začátečník a mám zatím odehránu jen Živoucí sílu země. Díky. Ale je teď su uvědomuju, že by mi vlastně chyběly schopnosti daného ducha, takže asi blbost…

31.3.2024 11:52:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@Nikonov No pokud k nim nejsou ty karty vázané přímo k danému duchovi je to nesmysl, jinak karty schopností ty obecné jsou v Horizons stejné jako v základní krabici. A duchové jsou fajn nejsou těžcí na hraní ale jsou dobře vymyšlení.

31.3.2024 12:37:47

Vybíráme z Bazaru

Tang garden
Tang garden
Akt. cena: 6500 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas