Klub deskových her DoUPě Olomouc

Klub deskových her DoUPě Olomouc - logo

Otevřeno: pravidelně v úterky a čtvrtky, vždy od 16:30 cca do 22:00

Obec: Olomouc

Adresa: učebna 1.037, Tř. 17. listopadu 12, 771 46, Olomouc

Odkaz: www.facebook.com/groups/DoUPeOlomouc/

Popis: Hrajeme v přízemí Přírodovědecké fakulty UP Olomouc. V klubu jsou trvale umístěny hry nakoupené přímo do klubu. V seznamu Sbírka her jsou navíc (s patřičným popiskem) uvedeny také soukromé hry, které jsou momentálně k dispozici ve skříni. Jejich dostupnost se průběžně mění – omlouváme se za případnou neaktuálnost.

Veškerá hraní se nově domluvají na Discordu: https://discord.gg/vCg3WdHpZR

Seznam her hraných v roce 2024: https://bit.ly/doupe2024

Diskuse u klubu

Organizace hraní na PřF UP

V letním semestru 2018/2019 se klub PřF UP bude scházet v úterky a čtvrtky od 16:30 do večerních hodin v učebně 1.037 na Přírodovědě UP (17. listopadu 12).

První návštěva je zdarma, další vstupy jsou za dvacetikačku, nebo semestrální předplatné 200,-. Vybrané peníze budou využity na nákup her do klubu.

Nadále platí, že pokud se chcete ujistit, že budete mít co a s kým hrát, pište vždy v týdnu před hraním do aktuálního herního vlákna (v hlavním menu klubu "Diskuse") příspěvek ve stylu "Přinesu to a to, přidejte se ke mě", příp. "Rád bych si zahrál, bude tam někdo?"

Konec hraní je po domluvě.

Můžete se přidat taky na facebooku ke skupině https://www.facebook.com/groups/DoUPeOlomouc/
2.11.2012 10:58:58 | Upraveno autorem (porovnej)

zítra
ve čtyři, zas někde poblíž 1.027. Krabice už má veselejší obsah, ale přesto dotáhnu opět i něco svého a klidně můžete i vy. Na facebooku proběhla pozvánka na Dobyvatele vesmíru se dvěma rozšířeními, takže asi bude i z čeho vybírat ;)

27.1.2015 15:16:45

zitra
Ukázka Warzony když se nic nepokazí

27.1.2015 19:14:37

ohoho
už máš namalováno? :)

27.1.2015 19:40:42

kew
ani zdaleka :D ale v sobotu jsem si to se starterem zahral v Brně tak to chci využit dokud si pamatuju trochu jak se to hraje :D

27.1.2015 20:32:22

velká novinka!
Dámy a pánové, počínaje příštím týdnem (5. 2.) nastává zásadní změna: Hrajeme si nově ve ČTVRTKY a to v -rezervované- učebně 1.128 na Envelopě od 16:00 tak dlouho, dokud mě tam s vámi bude bavit sedět. Díky za pozornost!

(viz pozměněný úvodní příspěvek diskuze)

28.1.2015 12:48:27

5.2.
Ha, mysleli jste si, že se mne zbavíte! To je ale smůla....
...tento čtvrtek ještě můžu dojít aspoň do 18,30.

1.2.2015 21:00:59

prosímvás
ve čtvrtek můžu až od 18:30...
Kecám ;)

Dojdi, něco se určitě vymyslí :)

1.2.2015 21:08:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
:))
no nakonec nemůžu, radost byla předčasná, rodina mi zas udělala čáru přes hry...
tak jste se mne fakt zbavili!

2.2.2015 18:26:14

Pokus o nový formát
Nově se bude domlouvat hraní vždy do nového vlákna pojmenovaného podle data hraní, které se po proběhlé akci smaže. Cílem je zpřehlednit domlouvání a dostat sem víc lidí (tzn. zejména facebookových členků klubu).
Pro ostatní hraní (víkendy, DDM apod.) znovu otevírám staronové vlákno "Hraní jinde v Olomouci". Díky :)
Toto vlákno nechávám otevřené na obecnou diskuzi ohledně hraní na PřF.

6.2.2015 14:48:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra o Trůny
Zdravíčko Pány a Dámové. Tento víkend, konkrétně sobota 14. na Valentýna, bych rád uspořádal další seanci u hry - Hra o Trůny. Chybí nám 2 osoby do plného počtu. Pakliže máte prostory ve kterých by se dalo hrát, bylo by to plus.
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/hra-o-truny-deskova-hra-druha-edice-2532/

8.2.2015 20:41:55

Ahoj
Nevěděl jsem kam to napsat, tak to píšu sem.
Mohla by si s vámi poseldní čtvrtek prázdnin (27.8.) zahrát skupinka (2-5) kluků kolem 15-ti let?
Pokud ano, upřesněte mi, kde hrajete a jak se tam dostat. Můžeme také dovést Hru o trůny, Axis and Allies a Civilizaci.
Děkuji za odpověď.

13.8.2015 20:40:41

Ahoj,
určitě můžete. Většinou hráváme v učebně č. 1.036 v přízemí Přírodovědecké fakulty na Envelopě (17. listopadu 12). Nejjednodušší máte projít první patro a hledat otevřené dveře, za kterými jsou hrající si lidi. Poznávací znamení je taky vozík s kartonovou krabicí plnou her ;)
Sledujte určitě klubovou diskuzi, po příštím týdnu otevřu příspěvek na 27. 8., kde se pak dá domluvit na konkrétní hru.

13.8.2015 21:49:01

jen pro jistotu
Upravil jsem text úvodního příspěvku tohoto vlákna, aby byl aktuální - čili momentálně pro zimní semestr 2015/2016. Let the games begin! ;)

9.9.2015 18:35:09

hraní
proč až od 16:30 to se tam tak kolem 17 teprve sejdou lidi

9.9.2015 20:59:00

Bauhaus
není dřív volná učebna :(

9.9.2015 22:22:08

Chtěl bych poprosit,
ať mi do budoucna nezakládáte příspěvky s pravidelným čtvrtečním hraním (pokud budete mít hraní mimo čtvrtek, klidně si poslužte, jen to s odstupem času budu mazat). Chci první příspěvek vyhradit na to, ať tam můžu napsat, kdy a kde se hraje, a případně doplňovat informace, pokud bude něco potřeba. Pokud ho založí někdo jiný a začne diskuze ve vlákně, už je mi to líto mazat, ale když do něj napíšu něco důležitého, může se stát, že to někdo přehlídne.
Díky.

21.9.2015 14:55:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Do seznamu her klubu
jsem doplnil i moje, Krápníkovy a Polyho hry, které budou na neurčito k dispozici ve skříni a můžete si je tak zahrát bez toho, abyste si o ně museli předem říkat. Je možné, že seznam se bude průběžně měnit, zkusím ještě vymyslet, jak udělat odkaz na čistě klubové hry, které jsou k dispozici stále.
A taky chystám v dohledné době spustit možnost půjčování her, za předpokladu, že na ně budete hodní.

13.10.2015 17:51:24

Nováček
Zdravím můžu si ve Čtvrtek přijít zahrát ? Ale přijdu až kolem 7 zahrál by si semnou někdo třeba Abyss ? Můžu ho přinést, ale rád se naučím i něco nového.

14.10.2015 09:58:31

DominoOO
Ahoj, Abyss máme v klubu, nově i s rozšířením, přijď, nějak se to vymyslí ;)

EDIT: A jinak se prosím piš vždycky k vláknu na aktuální týden. Tento týden toto:
http://www.zatrolene-hry.cz/klub/klub-deskovych-her-pri-prf-up-olomouc-58/diskuse/ctvrtek-15-10-2015-10352/

14.10.2015 13:00:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Vstupné v klubu atd.
Přemýšlel jsem ještě o tom, co psal Bauhaus ("Zdravim mám dotaz proč bych ti měl platit tvé hry co sis koupil v Essenu když si pudu zahrát s někym své hry na které mi nikdo nepřispěl?Pokud si pamatuju Krápník tam naposled nechal taky pěknej balík a žádnej příspěvek na to nechtěl").

Přemýšlel jsem o tom, jak to vyřešit k co největší spokojenosti všech a nakonec tedy takto: hry z Essenu a další resty vyřeším z grantu, který doufám, že dostanu koncem roku. Prozatím jdou tedy na mé náklady a já se s tím nějak popasuju.
Platí, že minule jsme vybrali dost na domluvený Rattus. Od tohoto čtvrtka se tedy skládáme dál na hru, na které se domluvíme. Založím kvůli tomu diskuzní vlákno na fb jako vždy (má možnost ankety, to je pro mě organizačně nejjednodušší), pokud se chce účastnit diskuze i někdo bez fb účtu, ať mi napíše soukromou zprávu, budu mu tlumočit, jak to tam vypadá. Nenapadá mě, jak lépe to vyřešit.
Poslední věc se týká toho, na co se mě minulý týden někteří ptali: předplatné členství v klubu. Pokud někdo nechce s sebou každý týden tahat desetikačku, má možnost si pořídit členství v klubu do konce ZS (a tedy i kalendářního roku) za 100 Kč (přece jen už těch schůzek moc nebude). Na další semestry by to pak bylo 150 Kč, prázdniny budeme asi řešit operativně (zatím nevím, jak moc tu budu, běžně kluby na prázdniny zavírají). Pokud má někdo zájem místo penězi zaplatit odevzdáním hry do klubu (ano, koukám na KubaLelek ;) ), můžeme se domluvit soukromě, chtěl bych, aby hra nějak zapadala do klubové sbírky.

EDIT: Zapomněl jsem, že jsem chtěl předběžně zmínit, že od nového roku je možné, že se schůzky opět přesunou na středy. Omlouvám se za komplikace, ani jedna verze (st/čt) zatím není definitivní, zkusím se včas ozvat.

Na cokoli nejasného se ptejte tady nebo soukromou zprávou. Díky

21.10.2015 15:05:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky všem zúčastněným z dneška za zahájení deskoherního roku 2016 :)
Vzhledem k tomu, že bylo pár dotazů, upřesňuju: ve zkouškovém bude pořád vstup za desetikačku, ale od začátku semestru přecházíme na systém předplatného. To bude činit 200,- za semestr (4. 2. - 30. 6.) a v průběhu ledna bych rád, kdybyste se mi nahlásili. Bude to jednodušší i pro vás, protože pro členy zavedu prezenčky, kde si jen odfajfkujete účast (kvůli projektu budu docházku pořád sledovat, vypadá to, že loňská čísla měla úspěch). Pokud by předplatné někomu nevyhovovalo, případně bude chodit opravdu nárazově, bude i v semestru k dispozici kasička na desetikačku. Každopádně půjčování her bude od začátku semestru dostupné pouze členům s předplatným a (pokud se nedomluví výjimka), tak na týden, aby byly hry další čtvrtek opět k dispozici.

8.1.2016 00:06:48

.
Blíží se nám konec školního roku a množí se dotazy na to, jak to bude o prázdninách, čili:

Hraní o prázdninách bude nepravidelné. Budu se to snažit držet na čtvrtky, eventuálně středy. Pokud budu v Olomouci a ready na hraní, napíšu to s předstihem sem i na facebook a pokud se ozve dostatek lidí, potvrdím, že se bude hrát a sejdeme se na domluvený čas. Do 30. června zbývá posledních 5 pravidelných hraní, tak toho využijte :)

30.5.2016 10:42:41 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Ahoj, ahoj, prázdniny nám končí, takže od 1. září bude hraní pokud možno každý čtvrtek (ne, že by to o prázdninách bylo jinak) ;) Tento a příští týden se o vás postará Poly, pak budu další týden na místě i já a předposlední zářiový týden budeme deskovkovat s ostravskou Korunkou (a hradeckou Legií), takže tam ještě visí hraní ve hvězdách, ale věřím, že najdu vhodného domovního důvěrníka. Každopádně pro tento semestr následovně:

Předplatné na semestr činí 200 Kč, pro nepravidelné návštěvníky případně 10 Kč za návštěvu (kromě té první). Půjčování klubových her bude možné ze čtvrtka na následující čtvrtek a to POUZE pro členy s předplatným. Děkuji za pochopení. Hraní bude probíhat jako dosud ve čtvrtky, 16:30 - cca 22:00 (podle zájmu atp.) v učebně 1.034, jak už jsem psal před časem. Domlouvání hraní opět na tady Zatrolenkách (vždy pravidelné týdenní vlákno). Jako semestr se bere období od 1. září do 31. ledna. Předplatné v mé nepřítomnosti vybírá Poly. Prosím taky o svědomité vyplňování prezenček, čím víc nás bude, tím větší šance je na vyšší dotaci na hry od fakulty. Přeji všem pohodový zimní semestr 2016/2017 a budu se na vás těšit v klubu!

30.8.2016 23:47:24

statistiky hraní
Kdyby měl někdo zájem podívat se, co se kdy (a tím pádem jak moc) v klubu hraje, tak tady:

https://goo.gl/ljepXf

26.9.2016 10:41:21

novinka :)
Tak už je to potvrzené, takže s tím můžeme ven. Počínaje příštím týdnem si budete moci přijít zahrát dvakrát týdně!

A to klasicky ve čtvrtek od 16:30 a nově pro nedočkavé i v úterý od 16:45. Oba termíny shodně v učebně 1.034 na PřF. V úterý je v učebně výuka do 16:30, takže začátek bude možný, jakmile se prostory vylidní. Vzhledem ke svému časovému vytížení se bohužel úterků nebudu účastnit (nebo aspoň rozhodně ne pravidelně), o váš komfort se tak budou starat (na střídačku či společně) Martin Janáč a Karel "Krápník" Berka, kteří budou mít na starosti klíče od skříně a vyřizování formalit namísto mě. Zbytek pravidel zůstává stejný - vstup za 10 Kč, nebo předplatné 200 Kč do konce zkouškového. Abychom motivovali nadšené hráče, předplatné bude samozřejmě platit na oba dny.
Trošku se nám zkomplikuje půjčování her. V úterky budeme půjčovat do čtvrtka, ve čtvrtky naopak do úterka, aby byly hry co nejvíce k k dispozici těm, co přijdou do klubu. Výjimky po konzultaci s kontaktní osobou (na místě), nebo facebookovým, Zatrolenkovým, emailovým či jinak podobným dotazem na mě.

Ohlašte proto všem známým, kteří ve čtvrtky nemůžou, že teď už nemají výmluvu a můžou si hrát i oni. Začínáme hned příští úterý :) Hezký den!

14.10.2016 09:55:20

Vybíráme z Bazaru

18Lilliput + obaly
18Lilliput + obaly
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas