som
som - avatar

Pravidla v PDF jsou při editaci ... divne

Ahoj,
překládám pravidla pro Mascarade. Bohužel, když otevřu originál PDF v Illustratoru, obrázky nejsou celé. Resp. jako by je částečně překrývala nějaká maska nebo něco takového. Bohužel nic takového nemůžu objevit a nedaří se mi to překrytí odstranit.

Pokud to PDF otevřu v Inkscape, vypadají obrázky dobře, ale netuším, jak je v rozumné kvalitě dostat do Illustratoru ...

Poradí plz. někdo?
4.9.2013 13:24:13

som
To je... problém. Je to způsobeno maskami průhlednosti při "nekorektní" generaci PDF a elegantní řešení je mi i po pěti letech, co se s tím občas potýkám, neznámé. Hrubou silou to řeším tak, že vytrhnu stránku z PDF, vymažu (v acrobatu) všechny objekty, co mě nezajímají, sloučím průhlednost, natáhnu do PS a následně zpětně vymaskuju bílé pozadí a vrátím tak do obrázku transparentní plochy - mám takhle dělaný celý Tannhäuser.

4.9.2013 13:37:18 | Upraveno autorem (porovnej)

som

Morthe
Díky za rychlou odpověď. Jen jestli můžu poprosit: co myslíš tím "vytrhnu z PDF" - otevřít v illustratoru a uložit samostatně? A taky "sloučím průhlednost" to vůbec netuším ...

Já teda přišel na to, že když to pdf exportuju jako wordovský dokument, tak z toho ty obrázky nakopíruju kam chci. V mém případě do PS, kde smažu bílé okraje, ale pokud je to obrázek, který má transparentní přechod, nefunguje to moc dobře ...

4.9.2013 13:44:35 | Upraveno autorem (porovnej)

som
Všechno je to dělaný v Acrobatu - vezmu si jednu stránku, označím si objekty, co chci pryč, a smažu je, takže mám bílou stránku a na ní nepřekrývající se objekty, po kterých toužím. Nasledně (stále v acrobatu) sloučím průhlednost. Vzniklé pdf natáhnu jako obrázek do PS a pak už je to jen otročina.
Možná by to šlo i nějak z inkscapu, ale tam mám obecně s průhledností hodně špatný zkušenosti, takže jsem si s tím ani moc nehrál.

4.9.2013 13:52:28

som

sloučení průhlednosti
PLz jak to konrétně provedeš? Jakým příkazem?

4.9.2013 13:54:49

som
V AA XI to jsou Nástroje > Tisková produkce > Náhled sloučení průhlednosti ... v zásadě by to mělo být nastaveno už správně, takže OK a udělá to obrázek, kde vše původní nacpe na bílé pozadí bez jakýchkoliv vrstev či průhlednosti.

4.9.2013 14:01:43

som

Morthe
Tak sem se těšil, jak ti dnes večer napíšu, že to funguje, ale nějak mi zhavarovalo pc, takže tento tyden mě čeká reinstal. Dám vědět, jak jsem dopadl a děkuju za nasměrování!

8.9.2013 20:23:43

Vybíráme z Bazaru

Krysy z Wistaru
Krysy z Wistaru
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas