DD
DD - avatar

Tragedie :(

http://hokej.idnes.cz/v-jaroslavli-spadlo-letadlo-s-hokejovym-tymem-v-nemz-pusobi-rachunek-marek-a-vasicek-g3u-/evropa.aspx?c=A110907_150610_evropa_lge

R.I.P.
7.9.2011 16:27:55

to sappho

... třeba sodovka, a přesto se v těch šílenských ťumenských avialinijach a obstarožních vznášedlem cítí výrazně bezpečněji než na českých cestách....

8.9.2011 11:53:41

Viděl jsem záznam toho letadla z nějaké databáze
Pokud to nebyl fake tak:
Rok výroby byl 1993.
Nalétáno mělo spíše méně.
Dle informací nějakého dispečera, mělo být v říjnu buď staženo z provozu anebo mělo jít na generálku.

Nicméně nic z toho ještě není přímo důvod té katastrofy:-(

8.9.2011 12:10:19

tragédie? katastrofa?
Denně umře po celém světě víc jak 35000 lidí hladem nebo žízní...
Více jak tři tisíce lidí denně umře při dopravních nehodách, zhruba stejný počet denně umírá na komplikace způsobené AIDS...

atakdál...

8.9.2011 20:03:05

to Permonick
A co jsi tím jako chtěl říct? Každá smrt někoho člověku blízkého, kterého znal a který je nějakým způsobem s námi spojen je trošku o něčem jiném. Některého člověka co zemřel při autonehodě neznám, někdo je mi blízký a někdo je mi nejbližší. Podle toho taky na mne jeho smrt doléhá. Zajímalo by mne jestli bys s takovým chladným klidem tenhle příspěvek napsal, kdyby šlo o tvoji mámu nebo sestru.

8.9.2011 20:22:52

Permonick
sorry, ale postnul jsi tu neskutečnou kravinu, která se ani trochu nehodí a lidi co ti dali pluska taky nechápu....

8.9.2011 20:26:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Permonick
tim chces rici co? Ze nad tim mame mavnout rukou, ze to letadlo spadlo, vzdyt je to banalitka? Tenhle pristup mi vzdycky prisel hyenicky a radoby hrdinsky. Ty hokejsty jsme znali, byli to nasi lide co nas reprezentovali, prinesli nam spoustu radosti a nadseni, takze pri vsi ucte k umirajicim detem hlady v Somalsku, pro me je strasne smutne, ze zemreli nasi tolik vyznani lide.

Ono je hodne internetovych hrdinu kvakajicich ve stylu - no co, tak zase spadlo letadlo a zemrelo tam par lidi, co je to oproti tisicum mrtvych deti v Africe, nekteri se dokonce pohorsuji, ze je v mediich tehle tragicke nehodei davan tak velky prostor. Ale temto hrdinum sklapne, jakmile se jich dotkne podobna tragedie, treba jen "banalitka" typu dopravni nehody treba byt jen s jednim mrtvym prislusnikem jejich rodiny. To si pak uvedomi dulezitost zemreleho a na tisice deti v Somalsku si ani nevzpomenou. Ted je to jen dobry stit pro takove internetove diskusni hrdinstvi. Sorry ze to pisu tak ostre, ale musel jsem to rict. Verim, ze to takhle Permonick nemyslel, ale zumpy v diskusich, kterym se mi nechtelo ani verit, ze mohou lidi napsat neco takoveho, jsem si dnes prohledl na iDnesu aNovinkach spoustu. Prijde mi to, jako by mi nekdo na pohrbu meho blizkeho poplacal s usmevem po rameni a rekl mi vesele: "clovece, dyt se nic nestalo, zemrel jeden z necelych sesti miliard, vis kolik denne umira lidi?"

Takze odpoved na Permonickovi otazky zni: ano, obrovska tragedie a obrovska katastrofa a davam minus za tak (s prominutim) hloupou ironickou a cynicky znejici otazku.


EDIT: nez jsem docvakal tenhle traktat, tak byl Kren a Beholder rychlejsi.

Edit: a dovolim si jeste jeden edit: vubec se mi nechce verit, ze tady na ZH mezi nami hraci jsou taky lide cynicky bezcitni, kdyz to reknu mirne, protoze aby mizely pluska u postu vyjadrujici ch soustrast a sok z tehle tragedie a pribyvaly u postu, ktere to bagatelizuji, to je pro me dalsi sok a jsem tentokrate hodne rad,ze to pluskovani a minuskovani je anonymni a jsem rad, ze nevim, kdo takovy je. Musel bych se na nej nadale koukat skrz prsty.

8.9.2011 20:28:04 | Upraveno autorem (porovnej)

to all
Myslím že hádky na vlákně těm klukům už nepomůžou. Každá předčasná smrt je tragédie. A je jasné že smrt kluků kteří národu připravili ty nejkrásnější chvíle kdy každý aspoň trochu cítil že je čech nás zasáhne víc než smrt afrických dětí,o kterých nemáme ani páru. Ale je to stejná tragédie,to je jasné. Jen o ní nevíme...

8.9.2011 20:45:38

...
Kdo je z toho smutnej, je smutnej. Komu je to jedno, je mu to jedno. Ale aby se konkrétně v tomhle topicu lidi hádali je nedůstojný...

8.9.2011 20:53:31

to all
jakákoliv smrt je tragédie, prožíváme jí o to víc, když se nás dotýká. Na druhou stranu to, že chce hokejový svaz vystavit rakve těch mrtvých kluků na staromáku je naprostá nechutnost a úplně to znevažuje jejich památku. Takže permonicka trošku chápu a vím, co tím chtěl říct, nikdo nad tím rukou nemává, jen to někteří lidé začínají přehánět.

8.9.2011 20:59:56

Polylux1
presne tak, a komu je to jedno, tak mu to jedno zustane a nepujde do vlakna o takove veci rozdavat radoby hrdinske moudra tem, kterym je to lito.

Ozzy79: co je na tom nechutneho, jde o posledni rozlouceni, tak jako pri pohrbu, ne? Nebo je nechutny i pohrebni pruvod s rakvi?

8.9.2011 21:00:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Nedá mi to...
...a musím se taky zapojit. Pohřební průvod s rakví je něco jiného, než vystavení rakve na veřejném prostranství. Já to cítím jako naprosté narušení piety takového obřadu jako je pohřeb. Ale to je jen můj subjektivní pocit.

8.9.2011 21:10:50

Vixton
no vidis, a vzhledem k tomu, ze slo o vyznamne hokejisty, lide udelali pietni misto tam, kde s temi hokejsty jinak slavivali uspechy. Uz ted jsou tam hromady svicek a lide tam chodi vzdavat tem hokejstum poctu. Takze ja to povazuji naopak za poctu, ze ty rakve tam budou a lide se budou moci rozloucit.

8.9.2011 21:17:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Staromák
Podle mě chtějí svým způsobem poděkovat národu, že projevuje takovou účast a umožnit mu něco jako právě rozloučení při pohřbu. Myslím tím svaz a rodiny, které s tím jistě musely souhlasit.
Ale nejspíš by se to obešlo i bez toho.

8.9.2011 21:17:23

Ringo
Rozumím ti, ale mně to prostě přijde moc. Chápu i každého, kdo se tam s nimi přijde rozloučit, ale já si raději doma zavzpomínám u svíček. Každý má svou míru někde jinde, nehodlám se tady mravokárně rozkřikovat o tom, co a jak je vhodné a není. Možná mám svou hranici tam, kde je, proto, že ke Staromáku jako k místu, kde se slavily hokejové úspěchy, nemám vůbec žádný vztah, jelikož jsem z Brna.
Vzpomínejme ale na kluky v dobrém, uctěme jejich památku a je jedno jakým způsobem.

8.9.2011 21:27:32

DD

to Permonick
Sic pozde ale prece musim na ten tvuj prispevek reagovat.
Na svete umira dene skutecne mnoho lidi, ale nikdo z tech lidi mne neprimnel sedet se zatatymi pestmi a temer nedychaje jako Honza Marek pri najezdech na MS, ci vyskocit radosti a objimat se s cizim typkem v hospode jako po golu Karla Rachunka kdyz vyrovnal par vterin pred koncem zapasu. Proto mi tyhle lide budou chybet. Protoze nejak ovlivnili a pronikly do meho zivota, narozdil od tech o kterych pises ty.
Pokud ti toto tema zde nevyhovuje, tak se v nem prosim nevyjadruj, je pro lidi ktere to nejak zasahlo.

8.9.2011 21:56:46

kren, Ringo, Beholder a já nevím kdo ještě...
Vůbec mi nešlo o nějaké "šťourání klackem do mrtvol", jen už jsem nevydržel nekomentovat tu hysterii, která kolem toho vypukla, protože kamkoliv se člověk vrtne, vyskočí na něj "tragédie a katastrofy"...
Chápu, že to je určitě tragická událost pro jejich rodiny a blízké, ale jinak mi to co se kolem toho děje hlava moc nebere... (a po pravdě komentář jednoho známého, který hořekoval nad tím jaká je to ztráta pro tým mi to staví do podobné roviny jako když přijdu ve hře o silnou figurku, protože u podobné "lítosti" snad o nějaké lidské dimenzi ani nemůže být řeč...)
Těm koho jsem se svou nejapnou poznámkou nějak vážně dotknul se dodatečně omlouvám...

8.9.2011 22:14:12

Permonick
vis, ono se stalo opravdu neco, kolem ceho je ten poprask uplne normalni, nenazval bych to hysterii, lide normalne vyjadruji litost, stalo se neco hrozneho, co si ocividne asi ani neumis predstavit a neumimi to vetsina z nas, proto alespon nekteri soucitime. Ja se spise divim, jak se nekdy rozpouta hysterie kvuli uplne pitomosti, na ktere obvykle vubec nzivot nezalezi. Nevim, proc by se nekdo mel pomalu pohorsovat nad tim, ze je poprask kolem neceho tak strasneho, jako je smrt tolika znamych lidi.

Tva omluva prijata, ale priste se zkus aspon zamyslet, jestli je nutne kecat nekomu do jeho smutku formou bagatelizovanim smutne udalosti. Jestli je neco prehnane a jestli je neco porusenim piety, tak jsou to prave tyhlete reakce, ktere bagatelizuji miru hruznosti udalosti, ktera se stala.

8.9.2011 22:23:08

Permonick
Tak snad je jasný, že mezi fanouškem a hráčem vzniká formou televize vztah přinejmenším jednostranně přátelský. Polovina národa měla Marka a spol. v obýváku častějc než svý prarodiče ...

8.9.2011 23:04:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Permonick
Abych byl upřímný, tak tvoji omluvu neberu, protože jde špatným směrem, nám se nemáš za co omlouvat. Chápu, že pro tebe to byly "figurky ve hře", ale pro nás kteří sledují národní hokejové zápasy na mistrácích, olympiádách apod., kteří fandí hokeji a nervózně sledovali zápasy těch našich srdcařů (narozdíl třeba od fotbalu to je na první pohled znát, že naši hokejisti do toho vždy dávají srdce), kteří sledovali rozhovory s těmito kluky, to je velká ztráta, krutá životní nespravedlnost a nečekaný šok. Jakoby to bylo včera co jsem viděl rozhovor se sympatickým Markem, jak se ohrazoval vůči ruskému tisku. Prostě to byli hokejoví hrdinové. A nejen to pořád to byli lidi...

Takže nezlob se na mě, ale s tvými názory zde nesouhlasím a přišly mi krajně nevhodné, cynické a trestuhodné...

(hodně jsem se držel abych to napsal ve vší slušnosti).

Dále se už k tomu nehodlám vyjadřovat a budu se snažit to tady už i nadále nečíst (kdo ví s čím horším tu ještě někdo příjde). Pro mě to je prostě neuvěřitelný jev, který mě zasáhl, proto se vůči tobě ohrazuji.

8.9.2011 23:31:49 | Upraveno autorem (porovnej)

hokejisti
Na me je toho humbuku, uz taky moc, mozna proto, ze mne nikdy nebral ten nahly vseobecny zavan vlastenectvi, kdyz Cesi nekde hrali a darilo se jim. Nicmene z lidskeho pohledu pribuznych, znamych a dalsich, kteri pri hokeji zapomneli na vlastni trable to je opravdu smutna udalost. Ovsem vystaveni rakvi na staromaku mi prijde nechutne. Co bude dal? Prodej popela hracu a vytezek pujde na nejakou nadaci? Trocha piety by neuskodila, z mrtvych bych verejny majetek nedelal.

9.9.2011 07:31:04

parazitování
Mám dotaz. Kdo si během 2-3 posledních týdnu na některého z hokejistů vzpomněl. Znali jste je osobně? Pochybuji. Proč nenecháte smutek jejich blízkým, proč z toho musíte dělat mediální událost. Jejich blízkým to nepomůže a vám do toho nic není, protože vás se jejich smrt netýká. V dnešní má každý snahu angažovat se v životě lidí, které vůbec nezná a nenechá jim čas na to, vypořádat se s ztrátou – za 3 týdny o tom nebudete vědět na rozdíl od těch, co s nimi spojili svůj život (rodina) - o nějaké upřímnosti vašich příspěvků se moc mluvit nedá.

Opravdu si myslíte, že tyhle projevy „pochopení a soucitnosti“ nějak pomohou – omyl, spíš pozůstalým ještě víc dají najevo jak ta ztráta je bolestná. Chcete-li udělat něco smysluplného, běžte darovat krev, dejte příspěvek na onkologickou léčbu děti nebo se dobrovolně angažujte v pomoci nemohoucím – tím můžete pomoct. Exhibovat svými příspěvky na smrti, která je tématem víc než privátním, mi přijde nevkusné.

Mínusy sem drazí vážení, ale napsat jsem to musel, i když jsem se tu vůbec nechtěl vyjadřovat.

9.9.2011 09:34:01

tarnow
a ty jsi ze zdejsi diskuse nabyl dojmu, zetu nekdo nejak parazitujeme a exhibujeme? Pokud vim, tak jsme tu jen vyjadrili smutek nad mrtvymi hokejisty, kteri nam pri repre zapasech prinaseli radost. To je cele. Mimochodem ja jako hokejovy fanda cas od casu ve sportovnich zpravach sledoval jednotlive prestupy hracu a zajimalo me, kdo kde hraje a fandil jsem Jagrovu, byt ruskemu, tymu, aby vyhral KHL a pod. Takze o tom, kdo si kdy na ktereho vzpomel bych moc nefilozofoval, kdyz to konkretne nevis. Myslim ze projev pochopeni a soucitu pomuze mnohem vice nez cynismus lidi, kteri se o danou vec za prve nezajimaji a za druhe k ni maji potrebu se pak nevim proc cynicky vyjadrovat. To pomaha fakt ohromne. Ja myslim, ze pozustali jsou radi, ze si narod vzpomel, donesl na namesti svicky a drzi smutek. Krom teda nekterych jedincu , kteri nevi co je to smrt, pohreb (bohuzel mam nedavnou osobni cerstvou zkusenost s takovouto smutnou udalosti)., louceni se s pozustalym a pod. a maji potrebu zduraznovat, jaky je to zbytecny humbuk.

9.9.2011 09:50:29 | Upraveno autorem (porovnej)

já to cítím takhle
je smutný, že zemřeli. Byli to mladý lidi a těch je vždycky škoda, ale tím to pro mě končí. Pokud toho člověka neznám, nebo aspoň detailně nesleduju jeho kariéru, případně nečtu jeho knížky nebo neposlouchám písničky, tak určitě nebudu v den jeho pohřbu v černým na staromáku ...

pro mě to celý je jako vždy když někdo zemře zbytečně škoda lidského života a tím to hasne

EDIT: taky se mi nelíbí když někdo nesluduje CELÉ MS nebo olympiádu a pak ve finále vzdychá u každého pohnutí puku a se slzami v očích pak prohlásí, kluci to zase dokázali (prostě na to čumím celou dobu, nebo pak držím hubu a krok) - prostě nesnáším tohle pokrytectví a blbé silácké řeči, kdy je po bitvě každý generál

9.9.2011 10:05:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Ella
s tim bych souhlasil, jeste bych dodal, ze pokud se o to az tak nekdo nezajima, tak vubec nechapu, proc jde do diskusi o dane veci sirit negativni emoce a antiprispevky znevazujici celou vec totalne. Ja taky na staromak nepujdu, ale zase nevidim duvod, proc by mel nekdo citit pohorseni nad tim, ze jsem vyjadril alespon v diskusi sok a smutek z teto udalosti a peskoval me nekdo za to, ze takhle neprojevuji smutek u tisicu mrtvych deti na hlad v Africe.

Co se tyce Editu, to uz je jiny pribeh a taky naprosto souhlasim. Nekteri lide jsou nejvetsimi Cechy az pri viteznem finale a tenhle pristup teda taky neuznavam. To jsou pak jejich hosi, ale kdyz prohravaji, tak jim nadaji, co se do nich vejde.

9.9.2011 10:15:37 | Upraveno autorem (porovnej)

ella
Vidím to stejně. Je to smutné. Honza Marek byl od nás z města, tak chápu, že ho tu hodně lidí znalo, nebo znalo jeho příbuzné, tak pro ty je to horší, ale taky se mi nelíbí desítky skupin na facebooku, hromadné truchlení na náměstích od lidí, kteří ani nevěděli, že hráli v Jaroslavli nebo kde hráli předtím, a pod.

9.9.2011 10:17:48

Vybíráme z Bazaru

Endless Winter + 3 rozšíření EN
Endless Winter + 3 rozšíření EN
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas