TOP e-shopy s deskovkami

Jaký je Váš pohled na e-shopy, kde nakupujete nebo které sledujete?
Určitě doplňte i jiné, ale zkuste vždy vypíchnout váš TOP a proč.
Za mne takto:

Fantasy Obchod – jednička kde nakupuji
+ věrnostní program bez omezení platnosti bodů
+ mnoho věcí na barvení a příslušenství
+ dobrá nabídka her
- pomaleji do nabídky zařazují novinky, což je asi dáno zaměřením webu, není to jen o deskovkách

Planeta Her - Rexíci
+ věrnostní systém
+ dobrá nabídka, nejen jejich her
- dost mne naštvali, když omezili platnost věrnostních bodů na 6 měsíců

Svět deskových her
+ velmi široká nabídka her
+ herna
+ obchod vede hráč
- žádný věrnostní program

Svět her
+ lze tam uplatnit Doky od Mindoku
- jinak mne obchod ničím nezaujal
19.5.2019 09:39:56

za mě
Dlouho jsem nakupoval jen ve Světě deskových her, protože:
+ velký výběr, nejen her, ale i doplňků
+ nejlepší komunikace
+ dobře zabalené
+ rychlé dodání i před Vánocemi
- není věrnostní program
- přestali posílat přes Českou poštu a to je pro mě zásadní mínus, proto jsem tady přestal nakupovat

Nejvíce teď sleduji Svět her:
+ výběr her, přehlednost, ceny

Planeta her:
+ nákup v pohodě, rychlé dodání, komunikace i balení
- přílišná propagace svých her, proto jejich doporučení v eshopu neberu vážně

Fantasy obchod sleduji, ale nikdy jsem tam neobjednal (ani nevím proč)

Albi eshop:
+ máte jistotu bonusů (ke hrám od Albi), pokud ke hře nějaké jsou
+ balení, dodání
- menší výběr, zaměření na hry od Albi (což je logické)

Dobré knihy:
+ cena, dodání
- jen pokud se nebojíte, že skončíte v pekle, protože není eshop na hry (osobně s tím problém nemám a občas tady koupím)

Negativní zkušenost jen s Veselým drakem:
- objednáno jednou, dorazilo s poškozenou krabicí a od té doby zde nenakupuji, i kdyby měli cenu jakoukoli. Možná to byl jen ojedinělý případ - smůla. Jinde se mi to nestalo.

19.5.2019 10:24:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě bych doplnil
domovher.cz

Asi nejlepší volba v Pardubicích a okolí. Velmi solidní nabídka her, věrnostní program (časově neomezená sleva 3%), výborná domluva s majitelem, který je navíc ochotný hru zdarma doručit až domů (pokud jste z blízkého okolí Pardubic).

Spolu s fantasyobchodem je domovher.cz můj nejoblíbenější obchod s deskovými hrami.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

19.5.2019 12:28:32

Srovnání
jelikoz nakupuju v eshopech pouze s osobnim prevzetim, tak muzu hodnotit jen :

Svět deskových her:
+ velký výběr her
- nemožnost platit kartou (nebo alespoň před pár lety tomu tak bylo)

Svět her:
+ brutálně největší nabídka wargames (GTM Games, MMP, Compass...)
+ pro mě dostupnost (téměř centrum Prahy)


19.5.2019 17:04:33

Svět deskových her
Není pravda, že nemá věrnostní program. Jakožto registrovaný zákazník mám věrnostní slevu 5%.

19.5.2019 20:01:05

Fantasy Obchod
Nikde inde len Fantasy Obchod , ked si tam clovek kupi par hier a pravidelna sa prihlasuje na stranku, plus pise hodnotenia a uplouduje fotky lahko sa dostane vo vernostnom programe na najvyssiu uroven, potom za zlataky je 33%tna zlava co je bez konkurencne podla mna. Ja som si tam takto nasporil cez 900 zlatakov. Hadaru som mal o 33% lacnejsie, fenris sa chystam kupit o 1/3 lacnejsie atd. kym ich neminiem, kedze ale kazdu hru hodnotim a fotim tak je to v podstate nekonecny kolobeh :)

19.5.2019 21:14:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Fantasy obchod
Jak se da ziskat 33% sleva?
IMO teda neda. Nejvyssi uroven vernostniho programu je 6%.

Zlataky se da zaplatit nejvyse 25%, ale logicky takove mnozstvi clovek ziska jen na kazdou X-tou objednavku (a zlataky si mezitim nastradat).
Ano, focenim a recenzemi si lze "zlataky" vydelat, take jsem to pouzil, ale pres tech 25% stejne nejede vlak. A vydelat si na nejakou vyznamnejsi slevu zase tak snadne neni, rozhodne to neni o par kliknutich, ale o cilene snaze... na coz rozhodne nema kazdy cas a chut.

Ja tam treba mam par kuponu na slevu 15%, ale ta se zlataky kombinovat neda (pred par lety to slo, ale ted uz to nejde).

Takze 33% je IMO klamava reklama, a nebo je to z kategorie "slevou nezarmoutis" aneb skrtneme 100000 a dame to za 1000, takze sleva je 99% pri realne cene 800 :-)

PS: tim nechci nejak shazovat ten obchod - tak tam obcas nakupuji. tim chci upozornit, na IMO nesmyslnou informaci o sleve 33%...

19.5.2019 23:26:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Par mych nazoru a informaci
Neuvadim +/- to si jiste kazdy vyhodnoti, spise sepisuje sve osobni zkusenosti.

Svet Deskovych Her
* vernostni program 5% neni zadna "vyhra", ale existuje
* platba kartou na miste je jiz mozna

Planeta Her
* od doby co omezili platnost bodu ve vernostnim systemu jsem tam uz nikdy nic nekoupil

Fantasy obchod
* s kuponem na 15% slevu je tam par zajimavych kousku, ale jinak to zadna vyhra neni
* vetsina veci neni skladem, dodani je tak znacne nejiste, obcas clovek ceka i par mesicu, nez veci dorazi, ale to vetsinou jde o nejake speciality

19.5.2019 23:32:28

Robkin
Mas pravdu zlava sa da do 25%. Zle som to napisal. Za dva roky necele som sa dostal na siestu uroven. A to som tam nekupil az tak vela hier. Eldritch, robinson, vzducholode-scythe, 7divov duel, this war of mine aj s rozsirenim, hadaru a great western trail, vsetky som ohodnotil a pofotil, prihlasit sa na mobile kazdy den neni problem :) . Pre mna je to aj tak topka, ceny maju ako ostatny casto krat aj lepsie. Pri tych 8mich hrach za plnu cenu vychadzaju dalsie styri hry zo zlavou 25%. Takze ziadna reklama zle som to napisal, ale stale lepsia zlava 25% a dostavat zlataky aj za hru na ktoru tu zlavu dostavas, ako 3-5% ako v inych eshopoch. Moj nazor. A pridat tam jednu fotku a napisat par viet je ovale jednoduchsie ako sem na forum :) . "skrtneme 100000 a dame to za 1000, takze sleva je 99% pri realne cene 800 " toto je uplny nezmysel co si napisal, na hry ktore riesim ja maju ceny rovnake ako konkurencia casto krat o 2-3€ lepsie.

20.5.2019 00:18:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Srovnání
Svět deskových her
+ osobní a vstřícný přístup majitele (hráče), slušná nabídka her a doplňků

Svět her
+ nabídka wargames a jiných pro mě zajímavých titulů

Černý rytíř
+ občas zajímavé akční slevy na větší hry, ochotní prodejci

Fantasyobchod
+ kupuji převážně doplňky ke hrám, je zde dobrý výběr

Planeta her
+- občas tam v krajní nouzi koupím poslední kus na trhu (asi tam visí kvůli ceně)
- jednoznačně nejdražší až předražený obchod, špatně zabalené hry pro přepravu, pravidelně jsem dostával poškozené krabice (cca 4 z 5)



20.5.2019 01:17:02

iný názor
Rozumiem tomu, že niekto môže mať obľúbený eshop, no u mňa to až tak nefunguje. Môj obľúbený je ten, ktorý má hru čo chcem práve najlacnejšie. Je mi jedno od koho mi to príde. Novinky väčšinou nemusím mať hneď, nakupujem hlavne v akcii. (Napr. Lorenzo, Mombasa, Pulsar, každá do 500korun)
Nakoniec, niektorí aj zmieňujete vernostný systém, teda tiež pozeráte na cenu. Dosvedčuje to aj dosť dlhé vlákno "kde výhodne nakúpiť deskovky" :-)
Dôležité pre mňa je, aby hra prišla nepoškodená. Tu mám zlé skúsenosti aj z Planetou her. Napr.Lorenza asi balil pitbul, katastrofa... Na druhej strane, hoci sú drahí v akcii sa dá u nich dobre nakúpiť.

20.5.2019 08:33:15

E-shopy
Mé postřehy:

Svět deskových her
+ velký výběr
+ možnost sehnat i hry, které nejsou v nabídce (pro "fajnšmekry")
- v poslední době problematičtější komunikace, pokud se nejedná přímo o objednávku (výměna zboží, úprava dokladu)

Černý rytíř
+ občas se objeví zajímavé ceny deskovek (vzhledem k tomu, že deskovky pro tento obchod nejsou prioritou)
- dlouhé čekání na některé zboží (jedna objednávka už mi tam takto leží skoro dva roky)

Hras
+ občas se tam najdou hry, které už se jinde neobjevují
- vysoké ceny (dokonce došlo k jejich navýšení mezi objednáním a dodáním), občas nepozornost při vyřizování objednávek (nečtou se poznámky)

Fantasyobchod
+ občas se tam najdou pro mě zajímavé hry, ať už cenově, nebo dostupností

U ostatních e-shopů (Svět her, Planeta her) nevidím žádná negativa ani pozitiva, která by stála za podrobnější zmínku.

20.5.2019 11:33:25 | Upraveno autorem (porovnej)

SK e-shopy
Nakupujem v podstate iba z dvoch zdrojov -

Ludopolis.sk a Ihrysko.sk

oba majú porovnateľné plusy, a to je ústretovosť k zákazníkovi, vynikajúca komunikácia, ochota doviezť do krajiny netradičné kúsky, no a pre mňa najdôležitejšia vlastnosť je možnosť osobného odberu.

Nepopieram, že s oboma majiteľmi si tykám - robia môj dreamjob a úprimne im závidím. :-)

V minulosti som odobral niekoľko hier z Planety, Svět deskových her aj Fantasyobchod, všade maximálna spokojnosť. Musím pozrieť ten Svět her, lebo v poslednom čase nakupujem predražené GMT kúsky z Ameriky, možno zbytočne...



20.5.2019 14:56:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Svět her
Vždy k plné spokojenosti, i ten chaos s DOKy zvládají na jedničku.

20.5.2019 15:36:21

I dont care

Ja jednoduse nakupuju pres heureku. Nabidne mi i desitky eshopu s pozadovanou hrou a ja si samozrejme vyberu tu nejlevnejsi. Kolikrat je tam mezi obchody rozdil i nekolik stovek takze si myslim ze nejakych par procent co mi nejaky obchod da je oproti tomu prd.

20.5.2019 19:19:06

...
Z 90% nakupuju ve Světe her, Důvod? Mám to deset minut od práce a na trase domov práce. Výběr mají dobrý a většinou pokrývají i novinky (poslední dobou horší). Hlavní plus je pro mě možnost si s chlapíkama pokecat, co hrajeme, co backujeme, zkušenosti s hrama, zákulisní info :)
Pokud jedu na služebku do Brna snažím se zastavit se v Planetě.

Věci na barvení figurek jsem dřív nakupoval ve starejch Tomovkách RIP :( a nyní v Rytířovi (jak bylo zmíněno občas tam mají neskutečné ceny - např První Marťani asi za 600 :D)

Dále bych určitě vypíchl eshop Tlama games, který má občas velmi zajímavé kousky.
___
redaktor Deskofobie

20.5.2019 19:38:42

eshop
Ako bolo spomenuté viackrát, ja tak isto neriešim nejaký preferovaný eshop. Záleží na cene a spoľahlivosti predajcu - ale v poslednom čase ma veľmi zaujal TLAMA games (pre mňa zaujímavý výber hier, prijateľné ceny a hlavne rýchlosť doručenia - takže už mám od nich niekoľko kúskov), okrem toho Fantasy obchod, Svet her, iHRYsko...

22.5.2019 11:32:37

Oblíbené e-shopy
Já teď v poslední době nejvíc nakupuju na Tabletop.cz, mají slušný věrnostní program a na vybrané tituly i podpultové ceny.
Megaknihy.cz mívají slušné slevy a z TLAMA Games jsem si taky už odnesla nejednu krabici.
Pak když můžu, tak se zastavím ve Světě her na Kubánském nám., kde hodím vždycky super kupec s majitelem a člověk může i při osobním odběru platit převodem až v klidu z domova.
Jinak nakupuju všude možně, když jsou nějaké akce.

Šéfredaktorka Girl on board!

23.5.2019 13:13:01

Využívám malo
Když už něco chci dojdu si raději osobně do ihryska, a když to nemají tam tak potom fantasyobchod kde mě sere poštovné na slovensko, ale zase mají všechno.

27.5.2019 07:54:41

Tlama games
+ velká nabídka doplňkového zboží, např. insertů
+ dobré ceny
- doprava zdarma za nákup od 2000,-

30.7.2019 12:10:01

Tlama games
+ výběr kvalitních her
+ vlastní lokalizované tituly
+ velká nabídka doplňkového zboží, např. overlaye, mince...
+ dobré ceny
- doprava zdarma za nákup od 2000,-
- rychlé odeslání obvykle v kvalitní krabici

30.7.2019 14:06:42

Planeta her
Stále Planeta her, díky kamennému obchodu, věrnostnímu systému a přístupu.
Co mě však poslední dobou vytáčí, tak věrnostní systém už je defakto k ničemu. Planeta napálila ceny her tak, aby po uplatnění věrnostní slevy (7%) byly ceny prakticky stejné jako v konkurenčních e-shopech.
Hodně je to patrné na dražších cizojazyčných hrách s cenovkou 2k+ .
V dubnu 2018 sice slibovali: "Brzy plánujeme zásadní změnu našeho věrnostního systému, který bude odměňovat naše opravdu věrné zákazníky. Už během pár týdnů se dozvíte více." Ale k žádné změně zatím nedošlo.
Tohle mě na Planetě vážně mrzí.

29.8.2019 09:59:40

naj
Som zo SR a z ceskych e-shopov za mna naj su :
- Tlama - aj do SR postovne zdarma pri urcitom objeme, moznost platit vopred v korunach, vyborna komunikacia ( info o prijati platby, odoslani....) balik tu bol cez zasielkovnu do troch dni, vsetko kvalitne zabalene.
-Planeta Her podobne ako Tlama, len ma trochu iritovalo ked mi najprv prislo potvrdenie o prijati platby a o dva dni mail, ze mam tam plny kosik a v nom veci co uz boli objednane a zaplatene...., ale doslo to bleskovo a tiez poriadne zabalene
-Svet deskovych her - tiez super komunikacia, postovne bolo zadarmo, len do SR na dobierku, tak som dopredu vedela iba orientacnu sumu a ta sa pri prevzati trosku lisila ( ale bola nizsia nez ta co napisali :-D ).
- Fantasyobchod tiez vsetko super, az na nemoznost platby v KC ked objednavam na Slovensko.
- Originalky .cz - tiez vsetko bez problemov, komunikacia, postovne zadarmo, bleskove dodanie, super zabalene, akurat je tam slaby vyber ( ale zase oni nie su primarne zamerani na doskove hry)

Jediny e-shop s ktorym som spokojna nebola je puzzle-prodej.... az na tie vypredajove ceny a moznost platit v kc to bola bieda. Objednavku obratom potvrdili a na druhy den poslali udaje k platbe, zaplatila som a tym komunikacia z ich strany skoncila. Postovne bolo 250 KC, balik prisiel kurierom az cca o 2 tyzdne, bez predosleho oznamenia stal zrazu kurier u nas pred domom ( este ze deti boli doma), krabica s hrami bola vypchata letakmi z lidla, vyskocil odtial na nas este aj zivy pavuk a na niektorych hrach je vidno ze ich uz dlho prekladali z miesta na miesto -niektore folie otrhane a krabice v strede preliacene ako keby mensie skladovali polozene na vacsich....


6.9.2019 13:59:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Ludopolis.sk
Maximalna spokojnost.velmi ochotni a ustretovi majitelia,nerobi im problem objednat hru,ktoru nemaju v ponuke v eshope,a dokonca vedia objednat aj hry,ktore su uz takmer nezohnatelne.
Vrelo odporucam

7.9.2019 09:59:28

Svět deskových her
Jasná jednička je Svět deskových her. Moc nerozumím poznámkám o neexistujícím věrnostním programu. Po pár objednávkách každej dostane 5% slevu. Ta sleva platí bez nějakého pinožení s fotkama a komentování. Nesbírám tam nějaký fufňíky co mi vyprší. Sleva nezačíná na jednom procentu a neleze pomalu atp..., ale prostě je. Za mě ideál, ale je evidentní, že marketing rulez a sbíraní halířků lidi vnímají jako větší benefit než skutečnou slevu bez dalších podmínek. Jinak platby kartou již akceptují, jak na prodejně, tak při online objednávkách.

Každopádně dobré ceny, občas super akce a fajn majitel.

Svět Her - dokud měli pobočku v Nuslích, bral sem tam častěji. Letnou mám z ruky.

Tlama games - zajímavé tituly a sympatický majitel.

Černý Rytíř - často zajímavé ceny, kupovat jen co mají skladem, jejich objednávaní je nějaký časoprostorový paradox.

Planeta her - občas něco, spíš jako výraz sypmatií ke klukům nebo když nejde jinde, většinou vycházi dráž než ostatní.

Fantasy Obchod - beru tam když jinde není a taky radši věci skladem, na věci na objednání jsem párkrát čekal dlouho a jejich komunikace ohledně toho byla mizerná. Ten jejich věrnostní program je sice fajn, ale pokud si fakt chcete fotkama a komentářema "vydělat" na těch 25% slevu, tak je to solidní šichta.

7.9.2019 10:41:18

Fantasyobchod
Za mě top Fantasyobchod:
+ opravdu široká nabídka
+ cenově většinou nejlepší
+ věrnostní systém mi naprosto vyhovuje
+ nízké poštovné
+ rozumná domluva i na spešl požadavcích

- někdy trvá než odpovědí
- dost věcí nemají skladem

Ostatní obchody mě zajímají jen v případě, že tady není skladem nebo sháním konkrétní věc, která je jinde výrazně levnější, což se i díky věrnostnímu systému stává opravdu výjimečně.

9.9.2019 08:20:50

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech draků
Akt. cena: 820 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas