Střih videa

Už jsem úplně zoufalá a za chvíli ten počítač rozmlátím :)
Znáte někdo jednoduchý a funkční freeware pro úpravu videa? Vlastním Nero, ale když o něm slyším, běhá mi mráz po zádech.
Jde mi o toto:
a) odstřihnout konce krátkých mpg a takových videí umístit na jedno DVD několik (jako samostatné objekty, čili s možností výběru, ne jako jeden celek)
b) vystřihnout střední část delšího videa a pracovat se vzniklými třemi částmi samostatně - prostě jsme natočili video a uprostřed je kus, který tématicky nezapadá a chci ho dát na jiné médium

Myslím, že toho moc nechci, jen něco úplně obyč, ale najít program, který umí ustřihnout a vypálit video, to je asi nad mé síly. Nevím, jestli tomu Neru nerozumím, nebo jestli je to tak nemožný program. Sice to v režimu střihu ustřihnu bezvadně, ale když chci pokračovat dál k vypalování, tak mi to zase nabízí jen tu neostřiženou verzi grrrrrrrrrrrrrrrr :))
Díky.
8.5.2012 09:01:38

to ikri
mno. ja bych to nejspis nejak zbastlil v mencoderu (pres shell a prikazovy radek). jinak koukam, ze cokoliv jineho s cim jsem laskoval je unix only /e;
jedine nejake live dvd/cd linuxu

8.5.2012 09:17:42 | Upraveno autorem (porovnej)

AVS Video Editor
tak pry tohle. ale nemam odzkouseno
http://www.avs4you.com/AVS-Video-Editor.aspx?sct=aff&ct=avangate&cid=9958

8.5.2012 09:18:53

ikri
Na krátkodobé použití zkus Ulead VideoStudio - zdarma je ke stažení 30 denní shareware verze, ale už jsem s ním dlouho nepracoval tak nevím, jak jsou v té sw verzi omezeny funkce. Ale dělá se s ním moc dobře.
Nebo zkusit freewarový Video Edit Master, ale s ním jsem nikdy nedělal, tak nevím

8.5.2012 10:42:18 | Upraveno autorem (porovnej)

re
díky, vyzkouším
Neumíte někdo s Windows Media Maker? To mi bylo doporučeno a přitom když tam přidám video, které má 00:13:15, přidá se mi jen 00:13:13, takže už netřeba stříhat a naopak mi chybí konec :-(

Ten Edit Master už jsem taky zkoušela, ale ten zas potom udělá ze všech segmentů jeden film :-( Já potřebuju aby byly mezery mezi jednotlivými díly.
Ale pro ten druhý případ by měl jít použít.

8.5.2012 10:45:43 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
Za sebe mohu ještě doporučit celkem neznámý program trakAxPC, který mi osobně přišel natolik intuitivní, že jsem se s ním naučil do dvou hodin :). Akorát nezvládá pokročilejší formáty jako třeba mp4

15.5.2012 09:31:03

stříhání
na 30 dní sony vegas a dvd architect by měl upokojit každého

30.5.2012 10:36:54

Vybíráme z Bazaru

Kolekce D-Day Dice: 2nd edition
Kolekce D-Day Dice: 2nd edition
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas