Pravidla bazaru

Reaguji na to, co dnes proběhlo Bazarem.

Můžete mi prosím vysvětlit, jakým způsobem tomu zabrání ověření telefonního čísla? To neryju, jen se ptám, protože nechápu jak to má fungovat. Myslím totiž, že kdybych chtěla udělat něco takového, co provedl ten škůdce, tak z fleku se hned dostanu ke třem telefonním číslům (někdo třeba k méně, někdo k více), přes které se mohu ověřit, a ani jedno nebude moje. Nijak by mi to nebránilo provést to, co dnes prováděl ten člověk.

Nešlo by vymyslet jiné řešení? 

Namátkou mě napadá, že po určitou dobu (předepsaná délka registrace anebo první pozitivní hodnocení) by člověk směl přihodit do jedné aukce jen jednou denně a pouze minimální částku.

Myslím, že tím by to škození přestalo být zábavné.

Nebo třeba někoho napadne něco lepšího.

Ale primárně by mě opravdu zajímalo, jak z telefonního čísla poznáte, jestli jsem nebo nejsem škůdce?

3.3.2022 21:11:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici Obecně se ve světě začíná rozmáhat takový nešvar, že si uživatelé nárokují práva , která jim nepřísluší, a odmítají povinnosti, které určují majitelé fanouškovských webů. 

Všechny platby jsou zde dobrovolné, proto je nerelevantní si jako uživatel nárokovat jakákoliv práva.

Naopak, pokud chci využívat služby tohoto webu, musím splnit veškeré povinnosti dané majitelem.

Jsem v tomto radikální i ve firmě kde pracuji. Pokud nechceš plnit požadovaná pravidla, nemůžeš využívat nabízených služeb.

A co je nejdůležitější, vše je dobrovolné !

5.3.2022 16:07:01

@zacinajici Ano je pravda, že nemáme řekněme standarní a právní řečí definovaná pravidla a podmínky pro používání služby. Ale také bych neřekl, že se chováme jak chceme a jak se zrovna vyspíme. Ano někdy pravidla změníme rychle, nicméně se snažíme být maximálně transparentní a pravidla Bazaru, který považujeme za nejkritičtější, máme popsané myslím si dost detailně. A ano, nejsou to ty klasické podmínky sepsané právníky, kterým tedy stejně sám osobně málokdy rozumím (a ruku na srdce tedy i nečtu :-).

Jinak ač jsme fanouškovský web (což je ve finále spíš nějaké označení než právní forma), tak samozřejmě musíme naplňovat právní normy. Tedy normálně tržby/zisky daním jako fyzická osoba podnikající, dodržujeme GDPR a i toto máme popsané na stránce odkazované v záhlaví. A zrovna u GDPR a ochrany osobních údajů si myslím, že je dodržujeme daleko striktněji než některé tvrdě komerční firmy jako Facebook. Protože prostě beru soukromí a privátnost dat uživatelů vážně. Například když nás sem tam nějaký uživatel požádá o kontakt na jiného, tak mu ho nedáme a tomu druhému napíšeme sami nebo třeba ne každý admin se dostane ke kontaktním údajům uživatelů, ale jen ti, co to skutečně potřebují.

Takže bych řekl, že provozované jsou Zatrolené hry dle pravidel/zákonů podnikatelského prostředí (a určitě se nám dají různé věci vytknout), ale současně se snažíme služby a web přinášet s minimálními náklady na uživatele. Z toho pohledu právě vnímám to označení fanouškovským webem (prostě opravdu se při současném nastavení nedá vůbec uvažovat o obživě). Určitě můžeme najmout právníka, který doplní různé body, sepíše x A4 podmínkami, jen si nejsem jist přínosem pro uživatele (ale možná se mýlím). Co to bude znamenat ale jistě je nemalá cena, která se někde najak musí projevit. Ať již “obětováním” nějakého období rozvoje webu nebo třeba zvýšení provize v Bazaru (kde je pak diskutabilní, jestli pokles počtu inzerátů stejně nesrovná tržby Zatrolenek na stejnou úroveň). 

5.3.2022 16:39:58

@zacinajici - “Sice si účtujete za služby, ale pak někteří z vás píší, jak nemají čas na administraci, čili na poskytování služeb za něž si účtujete.”

 

Tohle je hrubá dezinterpretace toho co jsem napsal, já jsem napsal, že čas na administraci není neomezený a pravidla co zavádíme nám mimo jiné mají pomoci v tom, že omezí nechtěné situace, jejichž řešením travíme čas. Nikde jsem nepsal, že nemáme čas na administraci a poskytování služeb, které si účtujeme. Prosím bez argumentačních faulů. Děkuji.

5.3.2022 16:47:09

A možná vlastně opravdu obecný dotaz, jaké máte názory na řešení té situace, ke teré došlo.

Situaci s uživatelem, co naházel na mnohé aukce příhozy (některé i nesmyslně veliké) a od začátku bylo jasné, že je nechce dodržet a jeho motivace byla nejspíše škodit Zatroleným hrám (a odnesli to i uživatelé).

My jsme se rozhodli to řešit tím (protože jsme zareagovali během několika hodin - příhozy většinou ráno, ještě dopoledne vyřešeno → toliko k naší administraci :-), že jsme uživateli zablokovali možnost dále přihazovat a pak porušili jeho příhozy, protože aukce ještě běžely. A účastníkům (vč. prodávajících) nejhůře postižených aukcí jsme nabídli možnost aukci nechat doběhnout nebo ji zrušit (vč. zrušení poplatku za vystavení).

Druhá varianta byla, nechat ty aukce doběhnout (i s rizikem, že někdo i tyto falešné příhozy přehodí a pak zaplatí z našeho pohledu nefér cenu) a pak “jen” porušit provize a poplatky za vystavení u aukcí, které vydražil ten “vandal”.

Nám dávala v tu chvíli větší smysl varianta č. 1, proto jsme jí i provedli. Ale budu rád, když na to získám náhled i dalších uživatelů.

Jinak právě pro i budoucí předcházení stejné situace jsme zvolili to ověřování tel. čísel (které podle všeho je pro spoustu “tichých” lidí OK, protože se ihned zvedla vlna ověřování - přes 200 ověřených účtů od vyhlášení).

5.3.2022 17:15:58

@zacinajici však tu vůbec nemusíš nic kupovat ani prodávat ;-) tvoje volba buď nic nebo podle pravidel majitelů….svět se nebude točit kolem jednoho uživatele :)

5.3.2022 17:44:37

@Skelos Zase abychom byli fér, tak určitě není jediná. A já fakt dokážu respektovat, pokud někdo nechce někomu svěřit své tel. číslo (nebo cokoli jiného).

A za mě je fajn minimálně ten pohled na svět slušně a konstruktivně popsat (jako se snažím popisovat ten pohled náš). A tady bych zas řekl, že ta diskuse tak vedená je. A je současně podle mě normální a v pořádku, že se lidi neshodnou. To k životu patří a je to dobře. A stejně tak k životu patří, že je pak potřeba udělat i nějaké rozhodnutí, které málokdy splní očekávání všech.

5.3.2022 17:47:53

Die, jsi člověk na správném místě. Škoda, že nejsi v politice, volil bych tě ;)

5.3.2022 19:36:34

EDIT: Omlouvám se za vyvolání nelibosti.

5.3.2022 21:30:24 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici Nezlob se na mě (nebo klidně zlob, je to vlastně tvoje věc), ale z tvého příspěvku mám pocit silné konfrontace a já se do takové diskuse nemám ani zbla chuti se zapojovat. Současně se necítím vůbec povinen se ti zodpovídat z čehokoli.

Nové nastavení je zavedené a v platnosti zůstane.

5.3.2022 21:43:48

Nechápu tu nechuť ohledně telefonních čísel.

Při každé transkaci, ať už zahrnuje Zásilkovnu (kde je to povinné) nebo osobní předání (kde je to prostě jen praktické) buďto někomu své číslo dávám, nebo něčí číslo dostávám. Téměř vždy to jsou cizinci a často i lidi, kteří tu nemají žádnou historii. Tak to prostě je, z povahy obchodu je to nutnost.

Tak nač se čílit nad sdělením telefonního čísla provozovatelům serveru, kteří jsou o řád či více důvěryhodnější než náhodný zdejší uživatel s 0 body a stáří účtu v týdnech.

Navíc telefon v ČR ani není žádný soukromý PII údaj (a pokud is lekce z GDPR pamatuju nestává se z něj PII ani kombinací s emailem?) a 2FA je dneska prakticky nutnost u každého většího webu… 

6.3.2022 02:00:45

@Borghal Rantipole Zrovna telefonní číslo je ukázkovým příkladem osobního údaje. Vysvětlení najdete na https://www.uoou.cz/ke-zverejnovani-osobnich-udaju-prostrednictvim-inzertniho-portalu/d-10889/p1=3938

6.3.2022 11:35:51

@jenikkozak Ok. Wow. 

“že plná identita fyzické osoby v současných podmínkách technologicky vyspělé společnosti […] ve své podstatě neznamená nic jiného, než možnost tuto osobu určitým způsobem kontaktovat”

Takže podle českých soudů je osobní údaj ID profilu na každé stránce, která má nějakou formu osobních zpráv, i kdyby ten profil na člověka nevázalo vůbec nic krom schopnosti se do něj přihlásit.

Pokud jde o ochranu osobních údajů tak je asi lepší být víc obecný, ale tohle je docela husté.

6.3.2022 15:25:27

Vybíráme z Bazaru

QuiZoo
QuiZoo
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas