Muzejní noc - Brno

Tak jsem se chtěl jen zeptat, zda byl někdo z "deskohráčů" bydlících či pohybujících se v Brně, včera na muzejní noci? Dojmy, rady pro příště, zkušenosti a postřehy?

My tam byli s dětma po druhé (v loni taky) a tak sem se chtěl podělit o zkušenosti, pří. získat nějaké rady a tipy na příště.

Díky
20.5.2012 11:18:12

muzejní noc
Já byl včera v hospodě páč měla ségra narozky. Ale když jsme vyráželi kolem půl sedmé večer, tak mi přišlo všude pusto prázdno narozdíl od jiných let. Asi kvůli hokeji.
Jinak pokud jsi nebyl v technickém muzeu v králově poli, tak jako technik vřele doporučuji :)

20.5.2012 11:35:43

Kafe s mlíkem
V technickém muzeu jsme byli s dětma v loni a super. Letos jsme se rozmýšleli zda tam jet znovu nebo jít do Antropsu. Nakonec zvítězil Antropos, kde jsme sice dříve byli, ale už to je asi 5 lět zpátky. Co vím, tak v technickém muzeu jsou hrozné fronty. Tedy v loni to tak bylo.

Letos jsme začínali na hvězdárně (cca. 18:20 - také jsem tam byli cca. 5 let zpátky) a děsná fronta !!! jako by ani hokej nebyl. Po 1,5 hod. čekání jsme byli vpuštěni dovnitř. Program bída - krátká ukázka noční oblohy (15 minut), kde je jaká planeta, co lze vidět dalekohledem a do toho asi 5-ti munutová prezentace nebo spíše reklama samotného planetária. Pak obhlídka terasy - výhled na Brno a možnost juknot do dalekohledů - opět narváno. Mezi tím tam byla na nějakém provázku PET láhev, která přelétla na druhou stranu. Takže celkově planetárium zklamalo.

Antropos - tam je to klasia. Bez relativních front -což jsem se divil. Expozice dobrá, děti to i bavilo. Doprovodný program byl také dobrý. Příště uděláme asi celý Špilberk. V loni jsme byli jen v kasematách a na rozhledně a to bylo super.

20.5.2012 11:52:21

Kent
Já bydlel spoustu let na kolejích na "Palečáku", takže technické muzeum byla vždycky první štace. Jinak ty fronty mě vždycky odradily, proto jsem v rámci muzejní noci nebyl ani na hvězdárně ani na rozhledně :(.
Doporučoval bych ti taky Noc vědců. Na fakultě chemické dělají různé efektní pokusy včetně večerního ohňostroje, na Masaryčce zase celkem hezké fyzikální pokusy a na hvězdárně bývají taky hodně zajímavé věci. Dětem by se to mohlo líbit :).

20.5.2012 12:41:05

Kafe s mlikem
A kdy to bývá?
Jinak ty fronty jsou fakt děsné. V příštím roce asi půjdeme jen na Špilberk a hotovo. Tam se to množství lidí rozmělní. :-))

20.5.2012 14:00:43

Kent
Tak tak, na Špilasu jsem taky vždycky skončil.

Noc vědců bývá myslím někdy v září.

20.5.2012 14:23:07

Kafe s mlikem
O.K. Díkes, zkusím to vyhledat a dát do kalendáře. :-)
Jinak ty Kasematy nemají chybu. Je to tam super a mohu všem jen doporučit.

20.5.2012 15:03:37

Tip na další noc
1.6. ještě bývá Noc kostelů. Minimálně architektura a genius loci za to stojí

21.5.2012 16:40:04

Vybíráme z Bazaru

Zboduj město + promo
Zboduj město + promo
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas